Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ARexx

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: ARexx

    Len tak na okraj, všetci poznáme legendárnu česku knihu Přiručka uživatele 2. Ale existuje aj jednotka ? Alebo za jednotku sa brali príručky pre A1200 a A600 ??
    A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

    Komentovat


      #32
      O: ARexx

      Pokud pominu skvělou anglickou guide od Robina Evanse ARexxGuide (je na Aminetu), existuje i pěkná česká příručka od Tomáše Procházky. Je to mix jeho vlastní tvorby s mnoha příklady a překladu zmíněné ARexxGuide. K dispozici zde: http://goo.gl/GSN55g nebo standardně v lokalizačním balíku.
      AmigaOS // AROS

      Komentovat


        #33
        O: ARexx

        Ano, existuje i jednička, já ji kdysi měl, ještě než jsem měl Amigu, jsem si pořídil tuhle příručku... Takže jak jsem dostal Amigu, hned jsem na ní uměl upravovat startup-sequenci, a další věci To byl pro mě můj Amigistický odrazový můstek... Myslím, že to bylo v roce 91?

        Komentovat


          #34
          O: ARexx

          Asi sa tu nenájde nikto kto ju má a bol by ju ochotný oscanovať pre budúce generácie ?
          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

          Komentovat


            #35
            O: ARexx

            Předpokládám, že dvojka je jen rozšířená a upravená jednička. Proto její digitalizace nemá moc velký význam.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #36
              O: ARexx

              Tak zatiaľ sa ani neozval nikto s originálom. Nemyslel som ani tak pre informácie z knihy a bežné používanie, ale minimálne len pre zachovanie českej a slovenskej literatúry v digitálnej podobe.
              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

              Komentovat


                #37
                O: ARexx

                Mimochodem na OS3.9 CD je celkem peknej manual v html.
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  #38
                  O: ARexx

                  Code:
                  /* Open ImageFX macro */
                  parse arg file
                      if (show(P,IMAGEFX.1)~=1) then
                      address command 'run >nil: ImageFX4:ImageFX4 'file''
                      else do
                          address "IMAGEFX.1"
                          loadbuffer new file
                      end
                  exit
                  Jednoduchy skript, ktery nahraje obrazek do ImageFX (je-li spusten, pokud ne - spusti ho). Vyborne se hodi do ContextMenus, nebo jako filetyp do ikony a pod.
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #39
                    ARexx open

                    Jednoduchy program co otevre okno adresare na Workbenchi. V shellu napis: open cesta k adresari. Cesta muze obsahovat mezery a muze byt s/bez uvozovek.
                    Code:
                    /* Usage: open Ram Disk: or open "Ram Disk:" or open dh1:hry/Galaga */
                    parse arg path '"'ces'"' /* odstrani z argumentu (napr "Ram Disk:") path uvozovky a prevede ho na promennou ces */
                    if ces = "" then do      /* jestlize je promenna ces prazdna (argument path neobsahuje uvozovky nebo neobsahuje nic) tak */
                        if path = "" then do /* jestlize je argument path prazdny tak */
                            say "Usage: open Ram Disk: or open ""Ram Disk:"" or open dh1:hry/Galaga"  /* vypise napovedu */
                            exit             /* konec programu */
                        end                  /* konec if */
                        else                 /* jinak (argument path neni prazdny) */
                            ces = path       /* promenna ces bude puvodni argument path (bez uvozovek) */
                    end                      /* konec if */
                    
                    if ~exists(ces) then do  /* jestlize promenna ces (cesta k adresari) neexistuje tak */
                        say "Device or directory" ces "not exists."  /* vypise chybu */
                        exit                 /* konec programu */
                    end                      /* konec if */
                    address 'WORKBENCH'      /* volani Arexx adresy-portu Workbenche */
                    'WINDOW "'ces'" OPEN'    /* Arexx prikazy pro port Workbenche - okno -> promenna ces -> otevrit */
                    http://ghh.wz.cz/arexx/files/open.lha Program by mel mit nastaven atribut script, aby se dal spoustet z shellu.
                    Naposledy upravil ghh; 23.09.2015, 21:40:41. Důvod: sotek
                    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                    Komentovat


                      #40
                      ARexx opendr

                      Modifikovany skript s requesterem pro vyber adresare:
                      Code:
                      /* "$VER: opendr 0.1 (05.07.2015)"*/
                      /* Simple open drawer with requester ghh 2015 */
                      options results
                      address command 'requestfile Ram: TITLE="Select directory" DRAWERSONLY >t:pth'
                      if (rc ~= 0) then do
                          address command 'delete >nil: t:pth'
                          exit
                      end
                      call open('pt','t:pth','R')
                      path = readln('pt')
                      call close('pt')
                      address command 'delete >nil: t:pth'
                      parse var path '"'ces'"'
                      if ces = "" then do
                          if path = "" then exit
                          else
                              ces = path
                      end
                      if ~exists(ces) then exit
                      address 'WORKBENCH'
                      'WINDOW "'ces'" OPEN'
                      http://ghh.wz.cz/arexx/files/opendr.lha Hodi se napr. do ContexMenus jako nahrada za puvodni (OS4) OpenDrawer.rexx, kterej ma par mezer.
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #41
                        O: ARexx

                        Nemůžu přijít na to jak udělat aby program běžel a např každých 5 sekund provedl nějakou funkci a běžel dál. Může mě někdo alespoň nasměrovat Třeba jak se to dělá i v jiných jazycích.
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #42
                          O: ARexx

                          Asi nemáš na mysli dát do podmínky dělení času 5 vteřinami a když bude podmínka splněna, tak se vykoná funkce... ?
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            #43
                            O: ARexx

                            Jednoduše program co by každých 5 vteřin proved nějakou mnou napsanou funkci.
                            Vypadá to že už to mám, v RxMUI příkladech je program Clock a tam to všechno je. Zatím do toho moc nevidim, ale už mi to funguje Stejně skus nějakej návrh.
                            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                            Komentovat


                              #44
                              O: ARexx

                              Však jo, já bych celkový čas dělil 5 vteřinami. Z hlavy teď nevím ty příkazy, ale například v Pythoně se dá zadat celkový čas ve vteřinách, co uběhl od nějakého roku 1970, nebo od kdy a hledal by jsem dělitěle 5. Nebo by jsem z celkového času vzal poslední číslo určující vteřiny a pokud by končilo 0 nebo 5, byla by splněna podmínka, co by bylo asi lepší řešení.
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat


                                #45
                                O: ARexx

                                O deleni som ti pisal, ze je najlepsie ho nepouzivat a co nevidim, prve co ta napadne je delenie.
                                Ta druha moznost vypada zaujimavsie, ale tiez si neviem predstavit bez nejakych narocnejsich vypoctov ako by si vzal poslednu cislicu z cisla...
                                Ak sa da v Arexxovi zistit nejaky beziaci cas, tak by som postupoval takto (len taky pseudo kod):

                                cas1=zisti aktualny cas
                                cyklus:
                                <ostatny program>
                                cas2=zisti aktualny cas
                                ak (cas2-cas1>=5) tak cas1=cas2 a spusti sa pozadovana funkcia
                                goto cyklus
                                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X