Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Lokalizace AROSu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Lokalizace AROSu

    Chtěl bych poděkovat sindlarvmu za aktualizaci české lokalizace na AROSu, a také za lokalizaci USB ovladače Trident který se musí ještě trošku poladit .

    Takže velké díky ......
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Lokalizace AROSu

    Dik, jen si tak hraju. Dlouhodobe mi vadilo, ze Trident (editor nastaveni Poseidonu) nebyl lokalizovatelny temer vubec... ted po upravach je to myslim vyrazne lepsi. Zbyva lokalizace samotnych ovladacu, ale to je beh na dlouhou trat. Texty v nich jsou rozhazene po vsech certech, chci vytvorit nejaky "framework", ktery sjednoti podmnozinu spolecnych textu do jednoho kodu.

    Takovych veci jsou z meho pohledu v AROSu mraky (napr. treba tlacitka Save/Use/Cancel/Test v editorech nastaveni jsou "kazdy pes jina ves", podobne i zde by se hodil spolecny kod), ale to je nakonec na tom to zabavne, tedy aspon pro me .
    AmigaOS // AROS

    Komentovat


      #3
      O: Lokalizace AROSu

      Chlapi, víc by to chtělo nějaký článek pro začátečníky v arosu. Já zkoušel několikrát icaros a moc moudrej z toho teda nejsem.

      Komentovat


        #4
        O: Lokalizace AROSu

        Taký bych uvital nějaké info o AROSu i pro začinající, aby se to trochu pohlo aktuálnějí.... Zkouším Icaros a zatím jen bádam a bazirují..... (Koneckoncu PC na kterém to krásně jede ma dnes každý tak proč to sakra nevyužit alespoň pro klon AmigaOS)

        Komentovat


          #5
          O: Lokalizace AROSu

          Taky jsem ho vyzkoušel, a pokud nikdo ni jiného nevymyslí, tak až mi krachne powerbook a neseženu jiný, mám doma schovaný starší noťas právě pro AROS,
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #6
            O: Lokalizace AROSu

            Dedy: a už si něco bastlik stím Arosem?? Neni mi zcela jasné jak to udělat aby byl jako druhý system společně s win?? Ja ho mám momentálně jen jako emulator při spištěnem win.... 😳

            Komentovat


              #7
              O: Lokalizace AROSu

              Tak s widlema Ti neporadím, já jsem ho zkoušel nainstalovat s linuxem, a už si nepamatuju přesně, ale ať jsem instaloval napřed linux anebo aros, vždy se bootmenu přepsalo. Asi linux ještě nezná aros, ale nejpravděpodobněji jsem to někde zpakal já. Ale asi to zkusím znova, a dám vědět.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: Lokalizace AROSu

                No to bude pajádá když mi daš nějaký echo Ja bych to asi do budoucna taky postavil vedle winu na svém notebookovi

                Komentovat


                  #9
                  O: Lokalizace AROSu

                  Mně jenom mrzí, že Aros není pro PPC. Přes weekend se na to zkusím mrknout. Ale jak říkám, s Windlema Ti neporadím.
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat


                    #10
                    O: Lokalizace AROSu

                    Takže hotovo, nainstalován dualboot Aros a Linux Mint. RAdu jsem našel zde http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Pl...talling#Grub_2
                    A jsou tam i rady pro dualboot s widlema, takže bys to měl zvládnout, (když jsem to zvládl já ).
                    Teď jenom doladit připojení na net, protože můj noťas, respektive jeho síťovky, se Arosu nelíbí, takže zatím nejsem ani na drátě.
                    Naposledy upravil Dedy; 13.04.2014, 17:31:41.
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: Lokalizace AROSu

                      cim se vubec lisi AROS a MorphOS? Krome toho, ze jedou na jinem CPU? Mam v tom trochu hokej. Poradite nekdo? diky
                      PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                      Komentovat


                        #12
                        O: Lokalizace AROSu

                        Osobně se mi více líbí MOS, ale jede jen na powerpc, a tady jak všichni víme jsou u nového HW pro našince nedostupné ceny, AROS jede na Intelu, ale je více linuxový, a více vybíravý, zatím nemůžu rozjet www, jsou podporované v podstatě stejné čipy jako u MOS. Jestli se pletu tak mne nekamenujte. Zásah doArosu je promne komplikovanější, jenom startovacích sequencí má několik, takže nestačí jako jinde jenom user-startup. Je podle mne zbytečně složitý.
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: Lokalizace AROSu

                          Díky Dedy mrknu na to a budu laborovat...!!

                          Komentovat


                            #14
                            O: Lokalizace AROSu

                            A držím palce
                            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                            Komentovat


                              #15
                              O: Lokalizace AROSu

                              Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                              Mně jenom mrzí, že Aros není pro PPC. Přes weekend se na to zkusím mrknout. Ale jak říkám, s Windlema Ti neporadím.
                              Toto je trošku zavádějící. AROS je samozřejmě i pro PPC, ale PPC platforma nemá jednotné boot rozhraní, což brání tomu mít jeden kompilát pro PPC. Proto je například efika-chrp-ppc-boot-iso pro Efiku nebo sam440-ppc-boot-iso pro Sam desku a také je tam host verze pro linux systém linux-ppc-system. Jiná stránka věci je ta, že AROS je primárně x86 a tak nejspíš hodně rychle zjistíte že na PPC není skoro žádný soft.
                              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X