Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga joystick na PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga joystick na PC

    Jde nějak jednoduše pořipojit Amiga joystick k PC a hrát na něm pod WinUAE? Nejlíp, kdyby šlo něco koupit, protože s pájkou nejsme kamarádi a moc spolu nemluvíme. To ovládání na klávesnici je naprd.

    #2
    O: Amiga joystick na PC

    Jde, nekde prodavají redukci na USB. Existují i redukce na gameport, ale ten uz nove PC nemaji.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Amiga joystick na PC

      A WinUAE si neporadí s klasickým joystickem pro PeCko?

      Komentovat


        #4
        O: Amiga joystick na PC

        Já vím o 2 možnostech, vlastně třech.
        Jedna je vyrobit Bastl na Paralelní port, což už je dneska trochu problém, protože s paralelním portem se výrobci neobtěžují. Ale dá se vyřešit převodníkem do USB. Výhoda je drátovačka, tedy jednoduché zhotovení, nevýhoda je sprovoznění (ovladače).
        Druhá možnost je s pomocí programovatelného chipu, já mám například návod s ATTINY 2313 nebo 4313 do USB kouzelná krabička do ní se dají zapojit 2 amiga joysticky. Musím zmínit že tohle není řešení jen pro Amigu, ale dá se to snad i údajně pro atari a C64 Joysticky/Emulátory. Návod dělal týpek ze zahraničního fora C64. Já se tenhle bastl udělal a snažil sprovoznit, nakoupil jsem materiál na 2 kousky, ale vyhořel jsem na tom, že to nedokážu sprovoznit. Naprogramovaný CHIP mám, ale někde je zrada, jako by chip nepracova. Data tam jsou, alejako by nebyl v RUNu. Pokud by byl někdo znalý programování ATTINY, přivítal bych pomoc !
        Další možnost je zapátrat na polském allegru, polák tam prodává v přepočtu to vychází na nějakých 500kč s poštovným a dalších cca 100 za poslání peněz. Já si jeden objednal a už je na cestě, tak jsem zvědavý. Doufám že bych díky tomu mohl sprovoznit ty moje bastly.

        Komentovat


          #5
          O: Amiga joystick na PC

          ja tam nemam vyvedene napatie takze na Amiga joy nativne nejde autofire
          ale ten modry ma autofire takze mne to nevadi
          Přiložené soubory

          Komentovat


            #6
            O: Amiga joystick na PC

            a co tohle?

            Komentovat


              #7
              O: Amiga joystick na PC

              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              Jde, nekde prodavají redukci na USB. Existují i redukce na gameport, ale ten uz nove PC nemaji.
              USB redukce by byla úplně nejlepší, zkusím něco pohledat. Neprodává to někdo i u nás?

              Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
              A WinUAE si neporadí s klasickým joystickem pro PeCko?
              Já mám jen nějaký letecky a s tím to není ono.

              Autorem citovaného textu je Kachna Obecna Přejít na původní příspěvek
              Já vím o 2 možnostech, vlastně třech.
              Jedna je vyrobit Bastl na Paralelní port, což už je dneska trochu problém, protože s paralelním portem se výrobci neobtěžují. Ale dá se vyřešit převodníkem do USB. Výhoda je drátovačka, tedy jednoduché zhotovení, nevýhoda je sprovoznění (ovladače).
              Druhá možnost je s pomocí programovatelného chipu, já mám například návod s ATTINY 2313 nebo 4313 do USB kouzelná krabička do ní se dají zapojit 2 amiga joysticky. Musím zmínit že tohle není řešení jen pro Amigu, ale dá se to snad i údajně pro atari a C64 Joysticky/Emulátory. Návod dělal týpek ze zahraničního fora C64. Já se tenhle bastl udělal a snažil sprovoznit, nakoupil jsem materiál na 2 kousky, ale vyhořel jsem na tom, že to nedokážu sprovoznit. Naprogramovaný CHIP mám, ale někde je zrada, jako by chip nepracova. Data tam jsou, alejako by nebyl v RUNu. Pokud by byl někdo znalý programování ATTINY, přivítal bych pomoc !
              Další možnost je zapátrat na polském allegru, polák tam prodává v přepočtu to vychází na nějakých 500kč s poštovným a dalších cca 100 za poslání peněz. Já si jeden objednal a už je na cestě, tak jsem zvědavý. Doufám že bych díky tomu mohl sprovoznit ty moje bastly.
              No, 600 za předrátovanou USB redukci se mi zdá jako celkem solidní úlet

              Komentovat


                #8
                O: Amiga joystick na PC

                Scavenger: Drátovačka je řešení za pár korun pro paralelní port. USB převodník je řešení s CHIPem proto stojí cca 600 viz odkaz od jamesd_007

                Komentovat


                  #9
                  O: Amiga joystick na PC

                  Ten USB retro joy od Speedlinku nie je pouzitelny?
                  ???

                  Komentovat


                    #10
                    O: Amiga joystick na PC

                    Já chci připojit původní joy co mám ještě doma, nechci žádnou retro modernu

                    Komentovat


                      #11
                      O: Amiga joystick na PC

                      Tak abych poreferoval. Konečně mi přišla krabička s CHIPem domů. Jde o černou krabičku která se připojí do USB a do ní pak až 2 Amiga Joysticky. V PC se to přihlásí jako ZX Spectrum USB joystick 1 a 2. Ovladače nejsou potřeba, najde si to samo. Ve WINUAE se jen v záložce ovladačů vyberou tyhle joysticky a může se pařit. Vzhledem k tomu, jak se zařízení hlásí půjde asi krom Amigy použít i pro Emulátory ZX a Atari, případně dalších. Ideální řešení na cesty...
                      No já si jdu hrááát

                      Komentovat


                        #12
                        O: Amiga joystick na PC

                        ako som ho modifikoval mozes k nemu pripojit lubovolny amiga/atari/c64 kompatibilny joy, mam odskusane

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X