Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ADF na diskety, ale na PC

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ADF na diskety, ale na PC

    Někde jsem ztratil Workbench instalační diskety, a proto potřebuju z ADF souborů vytvořit Amigácké diskety, abych mohl instalovat. Lze diskety na PC vytvořit, nebo byl by tu někdo ochotný mi Workbench na Amize zkopírovat? Nechci HDD vyndavat z Amigy a cpát ho do PC, nemám 2,5" konektor.
    Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

    #2
    O: ADF na diskety, ale na PC

    Jde to - ale musis mit dve FDD mechaniky v PC a pod DOSem jakysi program (jehoz jmeno si uz nepamatuju), ktery za pomoci chvatuhmatu zapise amigackou disketu.

    Komentovat


      #3
      O: ADF na diskety, ale na PC

      Vím, že nechceš vyndavat HDD z Amigy, ale řekl bych, že to bude jednodušší, než se patlat s disketama v PC. Pokud mohu doporučit, co nejrychleji přejdi na CF2IDE anebo si kup něco jako tohle:

      Ušetří ti to hodně práce a nervů do budoucna. Na diskety bych nesáhl ani magnetickou tyčí.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        O: ADF na diskety, ale na PC, ale i zasíťování Amigy, prostě rady

        no nejjednodušší mi zatim připadá, kdyby mi je někdo zkopíroval... ale stejně potřebuju vyřešit i přenos dat mezi PC/Amigou, mám v plánu oprášit můj assembler co mám v hlavě, a rozodně nechci vyndavat disk při každém přenosu dat. Potřeboval Amigu i zasíťovat. Snad mi poradíte.

        PS: mám CF/IDE
        Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

        Komentovat


          #5
          O: ADF na diskety, ale na PC

          Tak pokud mas A600 nebo A1200, tak si porid PCMCIA/CF redukci a pres CF kartu muzes prenaset data mezi PC a Amigou. Dale muzes poridit PCMCIA klasickou nebo WIFI kartu a prenaset data po siti (ja treba mam na PC FTP server a na Amize FTP klient). Muzes si take poridit USB radic pro Amigu a pouzivat USB flashdisk. V nouzi lze pouzit i disketa naformatovana na 720kB.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: ADF na diskety, ale na PC, ale i zasíťování Amigy, prostě rady

            Autorem citovaného textu je lanex_ Přejít na původní příspěvek
            no nejjednodušší mi zatim připadá, kdyby mi je někdo zkopíroval... ale stejně potřebuju vyřešit i přenos dat mezi PC/Amigou, mám v plánu oprášit můj assembler co mám v hlavě, a rozodně nechci vyndavat disk při každém přenosu dat. Potřeboval Amigu i zasíťovat. Snad mi poradíte.

            PS: mám CF/IDE
            Pokud bys měl v plánu dělat nějaké věci na Amigu s více lidmi, tak se mrkni na toto fórum - budeš vítám:



            Komentovat


              #7
              O: ADF na diskety, ale na PC

              wifi vypadá hodně lákavě, ale k tomu budu asi stále potřebovat nainstalovaný workbench z disket. Kde se dá koupit wifi modul, co zvládne obsluhovat amiga? Poradíte?

              mimojiné, co PCMCIA bluetooth? ten se rozchodit na Amize nedá?
              Naposledy upravil lanex_; 27.03.2012, 14:21:12.
              Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

              Komentovat


                #8
                O: ADF na diskety, ale na PC

                Asi nejlepsi a odzkousena karta je Orinoco Gold. Obcas je na aukru nebo na ebay
                I love Amiga

                Komentovat


                  #9
                  O: ADF na diskety, ale na PC

                  Ja to Wifi pouzil snad jednou a to jen proto, ze jsem to chtel rozchodit, coz jednak chvili zabralo a druhak je to pomale (a nevim jak je to se zabezpecenim, tehda byly ovladace pouze pro WEP, ted snad uz i pro WPA). Redukce CF/PCMCIA je proste nejjednodussi reseni, je to hned nainstalovane, rychle (relativne) a bez problemu. Hrozne me stve, ze to nemam v A4000.

                  Komentovat


                    #10
                    O: ADF na diskety, ale na PC

                    Tak jestli se nevzdáš myšlenky na nahrání disket, tak můžeš třeba kontaktovat Holyho - ten je také z Kladna a mohl by ti něco věnovat (Amigu asi kvůli tomu zapínat nebude, ale Workbench nejspíš vyštrachá). Jinak o WiFi bych na holé A600 ani neuvažoval. Po načtení všeho ti zbyde minimum Ramky, což nebude snad stačit ani na přenos souborů. Na A1200 (dosud si neprozradil, na kterou to vlastně chceš) je to o něco lepší, ale bez turbíny taky nesmysl. Na bluetooth asi nebudou ovladače. Nevím, nezkoušel jsem. Ono je fakt nejlepší všechno nasypat na HDD nebo CF pod WinUAE (CF2IDE stojí cca stovku až dvě) a pak na Amize už jen fungovat.
                    Pokud koketuješ s assemblerem, pak by ses mohl podívat na nápad klonu Angry Birds pro Amigu Ale do ničeho tě nenutím. Grafiku a zvuky bych zvládnul, ale program ne.

                    Komentovat


                      #11
                      O: ADF na diskety, ale na PC, ale i zasíťování Amigy, prostě rady

                      Autorem citovaného textu je lanex_ Přejít na původní příspěvek
                      no nejjednodušší mi zatim připadá, kdyby mi je někdo zkopíroval... ale stejně potřebuju vyřešit i přenos dat mezi PC/Amigou, mám v plánu oprášit můj assembler co mám v hlavě, a rozodně nechci vyndavat disk při každém přenosu dat. Potřeboval Amigu i zasíťovat. Snad mi poradíte.

                      PS: mám CF/IDE
                      Já s oblibou říkávám, že Amiga pro normální používání musí mít:
                      - CF2IDE
                      - CF2PCMCIA
                      - turbokartu
                      - scandoubler

                      Od toho okamžiku jsi za vodou. Jestliže máš splněný první krok, udělej hnedle ten další!

                      Máš v PC čtečku na CF karty? Jestli ano, tak si nainstaluj WB skrz WinUAE. Je to jednodušší, než se dva týdny s někým domlouvat na nějakých disketách, to prostě nejde okecat.
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        O: ADF na diskety, ale na PC, ale i zasíťování Amigy, prostě rady

                        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                        Já s oblibou říkávám, že Amiga pro normální používání musí mít:
                        - CF2IDE
                        - CF2PCMCIA
                        - turbokartu
                        - scandoubler

                        Od toho okamžiku jsi za vodou. Jestliže máš splněný první krok, udělej hnedle ten další!

                        Máš v PC čtečku na CF karty? Jestli ano, tak si nainstaluj WB skrz WinUAE. Je to jednodušší, než se dva týdny s někým domlouvat na nějakých disketách, to prostě nejde okecat.
                        ale, zazije to prave vzruso ked mu (povedzme po zaslani postou) na poslednom tracku vyhodi read error
                        Naposledy upravil Host; 28.03.2012, 15:12:58.

                        Komentovat


                          #13
                          O: ADF na diskety, ale na PC, ale i zasíťování Amigy, prostě rady

                          zkusím sehnat CF2PCMCIA, zaujala mě i možnost toho USB. to mi na Amize hodně chybí. Ono možná nejlepší pro mě bude když si assembler osvěžím ve WinUAE, jsem taky dost zvědavej jestli ASM editor pro Amigu od doby kdy jsem psal naposledy nějak pokročil Těšim se až zase proženu AGA čip
                          Naposledy upravil lanex_; 28.03.2012, 11:18:30.
                          Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

                          Komentovat


                            #14
                            O: ADF na diskety, ale na PC

                            Necekej zadne integrovane vyvojove prostredi, myslim ze to nijak nepokrocilo (co vim ja), jedine zname je CubicIDE, ktere je komerci (vychazi z GoldEDu), takze te ceka nejspis zase bezny editor a makra v Arexxu.

                            Komentovat


                              #15
                              O: ADF na diskety, ale na PC, ale i zasíťování Amigy, prostě rady

                              Díval jsem se tam, registroval, ale na tvůj odkaz nemám prý privilegia

                              Autorem citovaného textu je crayon Přejít na původní příspěvek
                              Pokud bys měl v plánu dělat nějaké věci na Amigu s více lidmi, tak se mrkni na toto fórum - budeš vítám:



                              Amiga 1200, Zx Spectrum+, Didaktik Gama

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X