Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Floppy terminator

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Floppy terminator

    Potřebuju technickou konzultaci. Vyhodil jsem z Amigy flopku a místo ní tam chci dát kabelovej terminátor. Někdo mi poradil, že se má propojit žíla 2 a 10, takže bych tam napájel diodku. Na jakou stranu by ta dioda měla vést? Jestli proužkem ke dvojce, nebo k desítce?
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    #2
    O: Floppy terminator

    Bych řek, že k 10. Podle pinoutu shugart interface...
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Floppy terminator

      Díky, funguje to.
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #4
        O: Floppy terminator

        Jo tohle jsem taky chtel vedet. Dik.
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #5
          O: Floppy terminator

          Mohl by mi někdo ze skušených říci k čemu je dobrý flopy terminátor? díkp
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: Floppy terminator

            Když vyndáš disketovku, Amiga jí pořád hledá a tím výrazně zpomaluje systém, nehledě na to že máš na ploše ikonu floppyny s popiskem DF0:????. Tímhle řešením systém oblafneš, takže si myslí že disketovka je pořád připojená.
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              O: Floppy terminator

              No to je pravda a nejspíš i na rychlost startu systému. Tak to musím také udělat.....
              Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

              Komentovat


                #8
                O: Floppy terminator

                No mě k vyndání floppyny vedly čistě praktické důvody: vyndal jsem ji z A600, kde mám turbínu ACA a ta hřeje jako peklo. Rozhodl jsem se nakonec, že do Aminy dám větráček, protože to vedro přímo ohrožuje stabilitu systému. Foukat bude skrz díru po disketovce, kterou už jsem nepoužil spoustu let (a asi už nikdy nepoužiju, stačí PCMCIA port). Disketovka prostě bránila pohybu vzduchu a navíc tím že jí vyndám získám rovnou konektor pro napájení větráku. Kvůli zrychlení bootu bych to nedělal, to je skoro zanedbatelné.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X