Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pcmcia wifi

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pcmcia wifi

    Zdravím vespolek,

    Pořídil jsem si PCMCIA Wifi karty, mám jich tu celkem 5, za super cenu, snad se jak zjistím že dotyčná karta má Prism2 chipset, aby makala na amize? marně hledám, ale google nějak nenachází co bych chtěl.
    Mám tu 2x Orinoco Silver, 2x Avaya Silver, a jednu noname, všechny 11Mbit a je na nich PC24E-H-ET.

    Pojedou?

    #2
    O: Pcmcia wifi

    Orinoco Silver by měly být OK.

    Komentovat


      #3
      O: Pcmcia wifi

      Máte někdo zájem o tyhle Silver, mohu jich mít více... Cena řekněme 100/ks

      Komentovat


        #4
        O: Pcmcia wifi

        Orinoco silver pojede, ty ostatní budeš muset zkusit. Já mám doma kartu proxim (model 8420-wd), na které je napsáno gold - orinoco 802.11b pc card a ta kupodivu v amize nejede. Vadná není, v pc jede.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          O: Pcmcia wifi

          Oni jsou dle typového popisu vzadu stejné, jen je to jiná značka. Předpokládám, že jeden výrobce vyrobil, a značky si pak individuálně naflákali etikety. Teť se s tím peru, ale zatím úspěchy žádné.

          Komentovat


            #6
            O: Pcmcia wifi

            Nezapomen, ze si musi nastavit wifi router
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              O: Pcmcia wifi

              Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
              Nezapomen, ze si musi nastavit wifi router
              Tak,tak... A nejlepší je úplně vypnout šifrování (wep, wpa) po čas testování a až se chytne, tak ozkůšat...

              Komentovat


                #8
                O: Pcmcia wifi

                Co jsem kdysi badal na internetu, tak by mel jit do Orinoco Silver flashnout firmware Orinoco Gold. Pak by mela umet 128-bit WEP.
                Code:
                http://www.lincomatic.com/wireless/software.html
                Code:
                http://www.geeklan.co.uk/?p=32
                Naposledy upravil uunek; 18.05.2012, 18:01:12.

                Komentovat


                  #9
                  WEP je na nic at ma bitu kolik chce.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Pcmcia wifi

                    lepší něco než nic.... Tedy Raději Wifi komfort, než se s tím přetahávat stále přes kartu nebo ethernet...

                    Komentovat


                      #11
                      Je to divny, ale ja radeji pretahavam do A1200 pres kartu, nez se patlat s tou nestabilni siti, nebo zkouset meco stahnout predpotopnim web browserem.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Pcmcia wifi

                        No ja zatim v A1200 pouzivam wifinu Orinoco Gold. Stahuji jen WHDLoad hry z lokalniho FTP serveru a to je v pohode. Az se dokopu a natahnu si do pokoje s retro pocitaci ethernetovy kabel, tak pujde wifina do krabicky. Webovy prohlizec se fakt hodi jen na Aminet nebo WHDLoad. Jinak je to opravdu nepouzitelne na A1260 s OS 3.x.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          O: Pcmcia wifi

                          Na aminet super web browser potřeba není. toho SW je tam tuna. a stabilní síť máš natolik, nakolik máš kvalitní router a jeho nastavení. Já mám v baráku na jednom routeru ADSL, 4x notebook Wifi, 3x telefon Wifi a 3 stolní kompy a se stabilitou sítí problémy nikdy nebyly.
                          A když budu hodně línej tak přes FTP klienta stáhnu z jiného kompu (notebooku), nebo síťového disku.
                          Každý najde "své" pohodlné řešení.

                          Komentovat


                            #14
                            Je zbytecne me poucovat o pocitacovych sitich, navic tady se bavime o Amize, takze s tema notebookama a PCckama to prilis nechapu. Zkus pres to wifi na A1200 udelat treba zalohu celeho disku, treba 2 GB, proste ze ti to nepodari. Jestli mas nejakou zkusenost s wifi na PC, tak to kupodivu neni to same.

                            Ja nerikam ze to neni pouzitelne, ale me osobne to neprijde na Amize zadna pecka. Nemluve o tom, ze to nejde dobre zabezpecit.
                            Naposledy upravil Doda; 27.05.2012, 19:49:15.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Pcmcia wifi

                              Na Amize jsem používal jak klasický ethernet, tak i wifi. Ve finále jsem stejně nakonec skončil u CF karty a data přenášel na ní. Wifi jsem měl v šuplíku jen jako úplně zbytečnou frajeřinku pro návštěvy. Nemělo cenu to vzhledem k rychlosti moc trápit. Ikdyž chápu, že to má taky svoje kouzlo. Více jsem využíval ethernet a to v podstatě jen pro wookiechat, jabberwocky a ftp. Na procházení webu to už nebylo moc použitelné (i když aminet byl fajn, nicméně rychlejší to bylo natahoat na PC a přenést na kartě).

                              Zanezpečení nemá cenu moc řešit. Nová verze sice podporuje 128-bit, ale jen softwarově. Celkem by mě zajímalo, jak moc se to potom zpomalí třeba na 030/50.
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X