Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Zobrazovadla a jejich vlastnosti, využití, rozlišení...

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Zobrazovadla a jejich vlastnosti, využití, rozlišení...

    Mohli pocitat , ze ludia maju velke LCD 16:9, 16:10 . Pacila by sa mi tam detekcia wide modu, INDI by doplnil ciernou farbou miesto kde sa obraz nepocita a mali by sme vsetci 4:3 obraz aj na WIDE LCDckach.


    Ono potreba WIDE HD, FULL HD LCDciek vysla zrejme z potreby prist zase s niecim novym, zaco by ludia zase utracali.... prisiel format DVD,BLUERAY ktore boli WIDE - prisli hry WIDE, zacalo sa fotit WIDE HD, domace video WIDE.... ono este vela ludi dodnes si nevie predstavit pracu na WIDE LCD, lebo sa boja , ze budu mat vsetko natiahnute )) ked im clovek povie , ze im to dopocita naviac a nerozstiahne / tak neveria...

    Ja mam osobne v praci 2x LCD 19 EIZO , doma 1x LCD 24 BENQ ..... osobne by som uz rad konecne vymenil tie v praci za LCD 24, proste clovak raz vyskusa WIDE a nechce sa mu prec.
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    #2
    O: Indivision AGA MK2

    Ale houby. Vyrobit 4:3 LCD nebo plazmu je prostě dražší než 16:9. Tak se výrobci domluvili, řekli, že to je děsně cool... Já celkem uznávám, že u TV to jakýs takýs smysl má (širokoúhlé filmy začaly už dávno před TV v kinech), ale u počítačů a her je to spíš voser. 4:3 je až na vyjímky ideální formát obrazu pro hraní (i většinu práce), člověk se obecně soustředí nejlépe na plochu, která odpovídá přibližně poměru 4:3. 16:9 je lepší jen pro pasivní zábavu a to jen tím, že to umocňuje prožitek, okraje jsou více vnímány podvědomím než vědomím.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Indivision AGA MK2

      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
      Ale houby. Vyrobit 4:3 LCD nebo plazmu je prostě dražší než 16:9. Tak se výrobci domluvili, řekli, že to je děsně cool... Já celkem uznávám, že u TV to jakýs takýs smysl má (širokoúhlé filmy začaly už dávno před TV v kinech), ale u počítačů a her je to spíš voser. 4:3 je až na vyjímky ideální formát obrazu pro hraní (i většinu práce), člověk se obecně soustředí nejlépe na plochu, která odpovídá přibližně poměru 4:3. 16:9 je lepší jen pro pasivní zábavu a to jen tím, že to umocňuje prožitek, okraje jsou více vnímány podvědomím než vědomím.
      Prave DVD prinieslo kino domov, to bol ten zvrat.
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        #4
        O: Indivision AGA MK2

        Tady si dovolím ale brutálně nesouhlasit. Kino do domu nepřineslo DVD, ale DivX.

        Komentovat


          #5
          O: Indivision AGA MK2

          Pre mna je idealny display 22" 16:10. Cokolvek vacsie je pre mna ako sediet v kine v prvom rade a na 16:9 PC monitor mam nazor ako Mistic. Otacanie o 90 stupnov je super a casto ho vyuzivam, ale drviva vacsina monitorov funkciu pivot nema.

          Mistic: A z coho sa tie DivXy ripovali? Z VHSiek?
          ???

          Komentovat


            #6
            O: Indivision AGA MK2

            No těch VHS ripů bylo sakra dost. Hodně se ripovalo i z TV a DVD přišla na řadu později.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              O: Indivision AGA MK2

              To je sice pravda, ale hovorit pri tom o kine je dost extremna nadsadzka... Neviem, osobne som mal DVD-ROMku doma uz v roku '99 a vtedy este DivXov okolo mna vela nebolo. Ale mozno to v globale bolo inac, neviem.
              Naposledy upravil Wolfus; 06.06.2012, 09:52:29.
              ???

              Komentovat


                #8
                O: Indivision AGA MK2

                No to ve vztahu DVD-domov také nejde moc mluvit o kině. Ale já si třeba lepší zobrazovadlo kupoval kvůli tomu, že jsem měl přístup k DivXům na netu a nebavilo mě si je pouštět na malém monitoru. Musíš si uvědomit, že na CRT televizi i ty méně kvalitní ripy vypadaly dost slušně (vyjma cam-ripů, které jsou fakt jen pro totální nedočkavce).

                Komentovat


                  #9
                  O: Indivision AGA MK2

                  To je samozrejme fakt. DVD na CRD televizore je uplne ina kava ako na LCD, ktore z neho kvoli nenativnemu rozliseniu a inym faktorom spravi grc pixelov a artefaktov. V tomto boli CRTcka naozaj lepsie. BluRay situaciu zas meni, ale zatial som nepocitil nutkanie tahat si ho domov.
                  ???

                  Komentovat


                    #10
                    O: Indivision AGA MK2

                    Jakože v československu to byl DivX, ale v normálním světě to bylo DVD .
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      O: Indivision AGA MK2

                      možná je to trochu mimo, ale já mám 23" fullHD LCD TV u PC. anemám problém s ničím. filmy se na tom sledují skvěle a hlavně je to TV proto, že jsem chtěl všechny možné vstupy, abych nemusel mít ještě někde TV, takže k tomu můžu připojit více zařízení, jedno pc na VGA, druhé PC na DVI, XboX1 na component, dreamcast na AV a případně i atárko 8bit na klasickou anténu a kdybych měl i další tak je tam ještě scart. přepínání 16:9 a 4:3 funguje parádně, má to výstup na sluchadla, na optiku, USB . . prostě super věc. kdybych měl jen LCD monitor, tak tam je prd, max 2x dvi, nebo dvi + vga

                      Komentovat


                        #12
                        O: Indivision AGA MK2

                        Akorát že jsme někde v úplně jiném vlákně
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #13
                          O: Zobrazovadla a jejich vlastnosti, využití, rozlišení...

                          Přesunuto. Obecný pokec k zobrazovadlům tedy zde...
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            O: Indivision AGA MK2

                            Autorem citovaného textu je jamesd_007 Přejít na původní příspěvek
                            možná je to trochu mimo, ale já mám 23" fullHD LCD TV u PC. anemám problém s ničím. filmy se na tom sledují skvěle a hlavně je to TV proto, že jsem chtěl všechny možné vstupy, abych nemusel mít ještě někde TV, takže k tomu můžu připojit více zařízení, jedno pc na VGA, druhé PC na DVI, XboX1 na component, dreamcast na AV a případně i atárko 8bit na klasickou anténu a kdybych měl i další tak je tam ještě scart. přepínání 16:9 a 4:3 funguje parádně, má to výstup na sluchadla, na optiku, USB . . prostě super věc. kdybych měl jen LCD monitor, tak tam je prd, max 2x dvi, nebo dvi + vga
                            Dell provides technology solutions, services & support. Buy Laptops, Touch Screen PCs, Desktops, Servers, Storage, Monitors, Gaming & Accessories


                            Klikni si na Tech Specs
                            ???

                            Komentovat


                              #15
                              O: Indivision AGA MK2

                              ja si nemuzu pomoct ale vic jak 70% velkych monitoru ma na vysku 1080 coz je na praci zatracene otravne a ty pixely na vysku proste chybi... takze radeji dva monitory 1600x1200 vedle sebe nez jednu kravu 1920x1080

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X