Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

    Jak jistě všichni víte, jsem levej jako poleno a tak bych potřeboval pomoci s volbou větráku a následnou instalací do Amigy 600. Netuším, jak tyhle věci fungují, ale vypracovat společným úsilím nějaký návod by klidně mohlo ocenit více lidí, než jenom já.

    Nejprve bych chtěl poprosit, jestil by mi někdo nenašel na netu (třeba v GM) konkrétní typ větráku, aby nehlučel - a následně popsat jeho usazení do Amigy a samozřejmě jeho napájení. Já například nemám pájku, ale napadlo mne, že by to šlo "nějak" napojit například na FDD napájení.

    Ideální bude, když mi to někdo za úplatu udělá komplet, to je jasné, ale i tak bych rád takový návod pro širší veřejnost vypracoval.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

    Halló? Nikdo, kdo by mi mohl prosím pomoci?
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
      Halló? Nikdo, kdo by mi mohl prosím pomoci?
      Mozno nezareagujem prave tak ako by si ocakal, ale prispejem jednou dolezitou informaciou. Uz par mesiacov pracujem na vyvoji novej verzii akceleratora a novymi poznatkami mozem pomoct tym, ze upravim kod REFRESH pre FuriaRAM. Refresh je dolezita cast pre casovanie pamate a zaroven od tejto funkcie zalezi aj spravny chod FastRAM. Cez vikend som experimentoval prave zo spravnym nacasovani Refresh, mam prve vysledky co fakt vyrazne napomahaju stabilite a spravnemu chodu FastRAM. Z nadobudnutymi skusenostami za mozem spatne vratit k FuriaRAM a pokusit sa lepsie naprogramovat logiku ako je teraz. Ocakavany vysledok by mal priniest lepsiu stabilitu A co by to znamenolo pre teba Davesade? Poslal by si mi tvoj modul na preprogramovanie... Bavime sa zatial v teoretickej rovine, ale rozhone sa chcem s FuriaRAM este pohrat
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        #4
        O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

        Dejve, bylo a je ted min casu. Nicmene te zarazuji do itinerare. Ale az nekdy po bytefestu, snad to nebude vadit.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

          Samotná instalace / upgrade furiam - ano, to samozřejmě počká a nespěchá to. Ale i tak bych uvítal rady a doporučení, ideálně návod krok za krokem, jak si v mé situaci počínat s instalací větráku. Přece jenom těch majitelů Fúrie není zas tak málo; ale přínos by to mohlo mít i pro ostatní, když by potřebovali v Amize něco chladit. Já třeba nerozumím tomu, odkud a jak větrák napájet.
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

            dave: Myslim, že to není takový problém, jak si myslíš. Kup si nějaký menší větráček, který se ti do amigy vejde, tak aby šel zavřít kryt. Větráček musíš napájet ze stejného konektoru, jak je disketovka. Tudíž si budeš muset vyrobit kablík, který bude mít ještě konektor navíc pro větrák. Když neseženeš kablík kde budou dva ty malý napájecí floppy konektory, tak si musíš pospojovat dva takový kabely. Pokud budeš mít větráček s jiným konektorem než molex, tak si kup ještě redukci.
            Větráček umísti poblíž akcelerátoru, aby ten vzduch trochu v jejím okolí trochu cirkuloval. Opravdu nemusíš se bát, stačí dokonce i když větráček pojede jen na 5V (červený drát), takže to bude i tiché. Když nechceš shánět příslušné redukce na větráček, klidně si to šmikni a prodrátuj napevno.
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

              Jako jo, tohle bych dal dokupy taky . Ale je to na mne příliš obecné... Potřebuju ale vědět, jaký vetráček, jaký kablík, co kam patří. Nemám pájku, mám levé ruce, neumím nic. Ideální by bylo, aby tady někdo hodil 2-3 fotky s komentářem a odkazem na nějakej eshop, kde ten větrák koupím.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                Vetraku je fakt kopec, ale treba konkretni v Alza:



                Rozmer 40x40x10mm, na 12V, podle parametru velice tichy.

                Napajeni pro manika bez pajky je problem, nejsem si jisty, ze jde koupit neco hotoveho. S pajkou je to ale na 10 minut, takze jestli se pro to zastavis na Andelu, neco ti pripravim (redukce na floppy napajeni s odbockou, to se pouzivalo na harddisky).

                Komentovat


                  #9
                  O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                  To by bylo super, díky předem. Až něco pořídím, tak se ozvu!
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                    Tak tedy malá inspirace, jak by to mohlo vypadat, tohle je práce BoBoo v mojí A600 prozatím k plné spokojenosti...
                    Samozřejmě, že jde zavřít víko s klávesnicí. Vzhledem k velikosti ventilátoru není hluk nijak velký ikdyž by se ještě asi dal nějakou regulací snížit...

                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSCF2957_2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 206,5 KB
ID: 106753Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSCF2958_2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 165,0 KB
ID: 106754Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: DSCF2962_2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 194,1 KB
ID: 106755

                    Komentovat


                      #11
                      O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                      Umiestnenie ventilatora nie je nahodna, je to idealna poloha na vymenu vzduchu v case.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                        Super, takhle přesně jsem si to představoval. Vidím uchycení na čipu - asi nějaké lepidlo předpokládám. Není pak problém s vyjmutím CF karty? Občas to je potřeba udělat, ne?
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                          Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                          Super, takhle přesně jsem si to představoval. Vidím uchycení na čipu - asi nějaké lepidlo předpokládám. Není pak problém s vyjmutím CF karty? Občas to je potřeba udělat, ne?
                          Lepidlo... Chemopren Extrem, krkolomne sa da pramo vytiahnut cela CFka.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            O: Instalace větráku pro Fúrii S628 (+ FuriaRAM)

                            Chtěl bych touto cestou poděkovat jako obvykle Starému Mrafovi za odbornou instalaci větráku. Zvolil rozměr 25x25 mm a uchycení pomocí oboustranné pásky. Nestihl jsem to vyfotit, ale "zátěžový" test proběhl dobře . Přes půl hodiny jsem Amigu trápil demama a hrama v kuse a nezpozoroval jsem žádný problém. Takže na Bytefest jsem připraven!
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X