Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Adom

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Adom

    nevim, jestli nezakladam nove tema, protoze bych ocekaval ze to tu uz probehlo, ale rychly search nic neodhalil.

    Pred casem spustil Thomas Biskup na serveru indiegogo (server podobny kickstarteru, narozdil od neho vsak otevreny pro cely svet, ne jen pro USA) sbirku za ucelem aktualizace roguelike hry ADOM (Ancient Domains Of Mystery). Hra byla ve vyvoji od roku 1994 do roku 2002 a to i pro AMIGU.
    Ve hre se hlavni hrdina "snaží zabránit Chaosu, aby ovládl svět Ancardia". Hra ma grafiku tvorenou z ASCII znaku, takze jak rika Thomas, bezi na nejvykonejsim grafickem cipu, lidske predstavivosti.

    Sbirka dosahla cilove castky $48k 9 dni pred ukoncenim, a tak se i majitele AMIG mohou tesit na novy stabilni release (Windows, Linux, MacOS, Amiga, NetBSD, FreeBSD), opravy chyb, lepsi vybalancovani hry a dalsi vylepseni a vyvoj smerujici k ADOM II.

    A proc to sem pisu? Dalsi $2000 zajistily pridani podpory pro graficky frontend do teto textove hry. Pokud se podari zvednout za 9 dni castku alespon jeste o $5000, vybrany grafick vytvori grafiku specialne pro ADOM a ADOM II a podle obrazku to nevypada vubec spatne. A protoze je hra i pro Amigu, treba by to nektere mistni prachace zaujalo

    vice info na
    I dream of releasing new versions of ADOM (Ancient Domains Of Mystery), one of the most successful roguelike games ever. At least one, preferably a lot more. | Check out 'Resurrect ADOM development' on Indiegogo.

    ADOM (Ancient Domains Of Mystery) is one of the big five foundational roguelike games (computer fantasy RPGs). This is the official blog.

    #2
    O: Adom

    Přihřeju si polívčičku - nedávno jsem psal o Rogue-like hrách a ADOM dávám soukromě na první místo.
    Rogue-like hry jsou obrovská kapitola herních dějin, která definovala žánr, který je populární do dnešních dnů. I když nějakou Rogue zná ...

    O Kickstarteru jsem už někde četl, ale peníze jsem neposlal.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: Adom

      neni to kicksarter, protoze ti "smejdi" umoznuji zalozit sbirku jen obcanum USA

      tak je posli ted Konec koncu je to skoro zazrak ze na Amigu nezapomneli...

      Komentovat


        #4
        O: Adom

        Hele, ono se dá na textovkách dneska ještě vydělávat? A takový šílený prachy jo? A já debil jich už tolik vydal zdarma...

        Komentovat


          #5
          O: Adom

          Ve vší úctě - textovky a hardcore RPG hry jsou krapet něco jiného .
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            O: Adom

            herni mechanismy rogue her jsou v nekterych pripadech nejkomplexnejsi RPG jake najdes.

            to je stejne smesne jako bys srovnaval svoje textove adventury s pripravovanym Broken Swordem

            Komentovat


              #7
              O: Adom

              Pánové, nerad bych, aby došlo k nějakému nedorozumění. Já jsem nechtěl dehonestovat dané dílo, pouze mne překvapilo, že je v dnešní době ještě někdo ochoten přispívat na hry zpracované pouze v textové formě bez ohledu na složitost enginu. Nechtěl jsem tím říct, že bych měl nárok na tisíce dolarů ze svých textovek, které si píšu spíš pro sebe, než pro kohokoliv jiného

              Komentovat


                #8
                O: Adom

                Textové netextové - ADOM se vyvíjel mnoho let, oproti tomu tvoje textovky byly spíchnuty o velké přestávce - v tom je ten rozdíl . A navíc si za Otíka už dostal své tisíce dolarů!
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  O: Adom

                  Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                  Nechtěl jsem tím říct, že bych měl nárok na tisíce dolarů ze svých textovek, které si píšu spíš pro sebe, než pro kohokoliv jiného
                  Kecáš. Píšeš je hlavně pro Holyho a Holy je píše zase zásadně pro tebe
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: Adom

                    To je fakt, z Otíka jsem si pořídil barák a víc ferrari, než má Leoš. Na toho jsem už několikrát posílal své cvičené zabijácké pudlíky, když se snažil vlastními slinami rozleptat příjezdovou bránu, aby mohl nějaký ten kousek ukrást

                    No dobrá, tak pro Holyho, Lisiaka, KaiNa a sebe

                    Komentovat


                      #11
                      O: Adom

                      Textovky, stejně jako rogue hry prostě vyžadují lidi, kteří je mají prostě rádi. Vaše textovky jsou fajn, ale jsou pro strašně malou českou komunitu. Možná by nebyko na škodu udělat jednou anglickou verzi a pustit to ven.

                      U nás ti málo kdo vůbec poděkuje, nedej bože za to chtít i nějaký ty drobný.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: Adom

                        U ATE plánuji německou a anglickou verzi. Otázkou je, jak bude probíhat rychle a kvalitně překlad. Je tam hodně textů...

                        Komentovat


                          #13
                          O: Adom

                          Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                          To je fakt, z Otíka jsem si pořídil barák a víc ferrari, než má Leoš. Na toho jsem už několikrát posílal své cvičené zabijácké pudlíky, když se snažil vlastními slinami rozleptat příjezdovou bránu, aby mohl nějaký ten kousek ukrást

                          No dobrá, tak pro Holyho, Lisiaka, KaiNa a sebe
                          I tak dobrý,hlavně,že někdo má snahu něco dělat pro Amigu
                          Amiga je nejlepší...

                          Komentovat


                            #14
                            O: Adom

                            To Mystic: tak jsem narazil na textovou adventuru, za kterou si autori mozna nejaky maly baracek opravdu poridi Proste jen mala inspirace:
                            Naposledy upravil ExiE; 04.09.2012, 11:25:00.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Adom

                              Mimochodem jeste zpet k puvodnimu tematu, ac jsem tohle opravdu necekal, ADOM posbiral pres $ 90000, takze se priznivci teto rogue legendy maji na co testit (vcene amigistu)

                              zatim muzete zkusit ADOM 1.2.0 Prerelease 2
                              Ancient Domains Of Mystery (ADOM for short) is a roguelike game created by Thomas Biskup. It emphasizes story depth, full immersion in a fantastic world, a wide variety of professions, items and skills and many different quests. Its successor Ultimate ADOM and is made with Unity3D for many different platforms.
                              Naposledy upravil ExiE; 04.09.2012, 11:38:01.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X