Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria EC020 (Parný valec)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Fúria EC020 (Parný valec)

    No hlavně on prodává taky ACA630 a Viper620. A zatím co ve frontě na Fúrii se již tlačí 4 zájemci, o ty další dvě zmíněné karty je zatím zájem nulový ;o) řekl bych, že to už o něčem svědčí.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      O: Fúria EC020 (Parný valec)

      No ja si donesiem Furiu na Resetkani na update
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        O: Fúria EC020 (Parný valec)

        Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
        @Boboo :
        Jak už Jsem psal, máš to Borisi fakt dobrý !
        Ale napadla Mě Technická otázka :
        Ta Furie je "EC" proto,že je tam danej CPU-EC verze ,
        jak je to v případě A-1200 ,
        nebo je to v tomhle případě danné celkovým zapojením ?
        Co to udělá a jak se bude Furie chovat,
        pokud by se osadila CPU-Ful verze, takové CPU existujou !
        Budu rád jakékoliv odpovědi...zajímá Mě to !
        Dakujem za uznanie
        Ako je zname, EC je skratka Economi, co Motorola specialne vyrabat pre niskonakladove zariadenia. Oproti fulke je to tretinova cena, samozrejme na ukor zredukovania zbernice z 32 na 24 Bit, ale to vies. Plna verzia je ovela drahsia aj v dnesnej dobe, napriklad MC68EC020 sa da kupit uz za 8 az 9,- $ fullka v PGA cca 25,- az 35,- $ pretoze je zlatena. Neskor prisli aj QFP 68020 co su v plastovom puzdre dokonca na 33MHz, zial tazko sa zhanaju a cena je tiez okolo 30,- $ je ich malo. Cize investicne to nema zmysel, pretoze full 020 prinesie iba moznost vacsiej pamate, len neviem ci to stoji za to. Dalsia vec je co je pre plus pre plnu 020ku, ze ma viac signalov na logiku, co mi pri MC68EC020 trochu chybalo, ale aspon som sa naucil si pomoct s tym co je

        Naopak za zmienku stoji MC68030, plna verzia v QFT puzdre sa hybe okolo 12 az 16,- $ za kus, prinasa 32 Bit zbernicu, MMU a Burstmode, pritom uprava logiky nie je az tak narocna - myslim
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          O: Fúria EC020 (Parný valec)

          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          No hlavně on prodává taky ACA630 a Viper620. A zatím co ve frontě na Fúrii se již tlačí 4 zájemci, o ty další dvě zmíněné karty je zatím zájem nulový ;o) řekl bych, že to už o něčem svědčí.
          Ako ta ACA630 je pekna karta, sam ju mam doma, ale 250,- Eur trochu prestrelene.
          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
          Furiatune homepage

          Komentovat


            O: Fúria EC020 (Parný valec)

            Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
            Naopak za zmienku stoji MC68030, plna verzia v QFT puzdre sa hybe okolo 12 az 16,- $ za kus, prinasa 32 Bit zbernicu, MMU a Burstmode, pritom uprava logiky nie je az tak narocna - myslim
            Lobuju za MC68030 v příští Fúrii rev., nejlépe na 50 Mhz, pak už by to byla zřejmě nejrychlejší turbína pro A600.
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              O: Fúria EC020 (Parný valec)

              Já měl na mysli, že příští bude Fúria1260 . Už na ni šetřím.
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                Já měl na mysli, že příští bude Fúria1260 . Už na ni šetřím.
                Já taky. Už jsem odevzdal 674 lahví do výkupu a nasbíral 516 kg starého papíru.
                A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

                Komentovat


                  O: Fúria EC020 (Parný valec)

                  @Boboo :
                  Děkuji Ti Borisi za odpověd ! Mám však další otázky k Tvé Furii .
                  Jasně,že chápu rozdíly mezi Full a Economic verzi .
                  Taktéž jsou Mě známy i ty cenové rozdíly .
                  Ale čistě teoreticky se ptám ,
                  co to udělá s Furii nyní,když se do ní dá ta Full verze CPU-020 ???
                  Bude pak z toho Full verze Furie,nebo to máš postavené pouze jako EC verzi ?
                  To znamená,že pokud bych Furii někdy vlastnil a přehodil CPU za Full verzi ,
                  bude to makat,nebo to bude jen EC Furie ?
                  To Mě napadá z toho důvodu,že by nastala situace,
                  že by někdo omylem,( jako třeba Já ),měl CPU-020 ve Full verzi,
                  (nyní neberu ten cenový rozdíl),a chtěl by udělat výměnu,
                  Bude nyní Furie makat s CPU-Full-020 ???
                  Tím by nastala situace,že pokud už by někdo toto CPU-020 Full vlastnil ,
                  a chtěl by Furii s tímto CPU,myslím ,že by nebyl problém Ti jej zaslat ,
                  a konkrétnímu Kupujícímu takhle to přímo osadit,
                  tedy bez dalšího zásahu konkrétního Majitele,
                  kterej nemusí mít k tomuto úkonu vlohy a vybavení .
                  Právě tohle je Moje myšlenka s dotazem na Tebe !

                  Taktéž další úvaha,jak již zde nakousnul Amigoun,
                  že další verze Furie by mohla být přímo s CPU-030/50MHz .
                  Rozdíly mezi CPU-020 a 030 nejsou zas tak velké a musí to makat !
                  Tzn. že pokud bys časem spáchal Furii 030/50 MHz s FPU ,
                  tak Ku..ááá to by byl pak fakt "Nášup" !!!
                  A chci věřit,že už nyní se Ti nápad honí hlavou...Haha !
                  A to již vůbec si nedokážu představit,jak to zde nastínil Dedy s tou CPU-060 !!!
                  Ufff...to by pak na Západě slintali,že by to teklo až k Nám přes hranice...Haha !
                  O dalších úvahách se zde ani nechci rozepisovat a předbíhat dobu .
                  Ale věř,že ve všem co pácháš,Ti držím palce i na nohou !!!
                  Naposledy upravil EXA; 13.03.2014, 10:04:28.

                  Komentovat


                    O: Fúria EC020 (Parný valec)

                    Já se hlavně obávám, že ty 68k procesory všech verzí zařínají být nedostatkové zboží.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      O: Fúria EC020 (Parný valec)

                      ANO i NE . V Číně není NIC nemožné, jsou schopni Ti ubastlit i starou 286tku .
                      Motoroly v PGA provedení mají cenově dost vysoko,
                      jakoby cítili,že je po nich tzv. hlad !
                      Ale v provedení PLL tedy FE jsou na dobré ceně , ale je tady to ALE !
                      Něco v tom smyslu se psalo u Natami .
                      Takže co...pustit se do toho a risknout to,( už Jsem o tom i psal ) !

                      -----------------------------------------------------------
                      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                      Já se hlavně obávám, že ty 68k procesory všech verzí zařínají být nedostatkové zboží.

                      Komentovat


                        O: Fúria EC020 (Parný valec)

                        Mimochodem po Fúrii se na Amibay hned zaprášilo. Předraženou ACA bude nejspíš kupovat Svéťa. No a Viper je zatím na ocet ;o)
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          O: Fúria EC020 (Parný valec)

                          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                          Mimochodem po Fúrii se na Amibay hned zaprášilo. Předraženou ACA bude nejspíš kupovat Svéťa. No a Viper je zatím na ocet ;o)
                          Vsimol som si, ze pospustali ceny tych 020 na 90,- Eur s povodnych 120,- Eur, no a mne do emailu pribudli dalsie objednavky
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            O: Fúria EC020 (Parný valec)

                            @EXA
                            Do Furie EC020 iny procesor ako MC68EC020 nedas, pretoze MC68020 plna verzia ma ine QFP puzdro - viac pinou. Musela by sa zmenit doska, tiez Bus Arbitration je rozdielny u MC68020 ako u MC68EC020, takze minimalne urobit zmenu v logike.

                            Co sa tyka 030 je zaujimava vyzva, aspon pre mna aby som sa trosku pohral aj s tymto CPUcko, priorita by bola skor frekvencia ako navrhnut logiku pre takto kartu. Uz od 40MHz je to zlozitejsie, vela rusiacich faktorov o 030 tak ani nejde ako o navrh ako taky. Tych MC68030 na 50MHz je malo a cena je vysoka, taka karta by bola cenove uplne niekde inde. Ak by som mal uvazovat nahlas, tak urobit Furia 030 s PGA socketom ako vyvojovu dosku na ladenie, dalsi krok by bol prasknut miesto 030 GBA-tk 060 na dalsie ladenie. A treti krok vytvorit vlasnu 060 kartu
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              O: Fúria EC020 (Parný valec)

                              hustýýý... Už se těším na tu 060. Ale k 060 už by to chtělo nějaký lepší GFX chipset než je ECS. Když pominu HW, dalo by se naportovat na něco na co už je SW?

                              Komentovat


                                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                                Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                                Ak by som mal uvazovat nahlas, tak urobit Furia 030 s PGA socketom ako vyvojovu dosku na ladenie, dalsi krok by bol prasknut miesto 030 GBA-tk 060 na dalsie ladenie. A treti krok vytvorit vlasnu 060 kartu


                                Ještě pro upřesnění, mluvíš o kartě pro A600, A1200, A3/4000?
                                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X