Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria EC020 (Parný valec)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Fúria EC020 (Parný valec)

    Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
    venox: Mňa napadajú 3 také dovody, prečo napríklad klávesnica k CD32ke:
    1. Je to jediná malá amiga so vstavanou CD mechanikou = žiadne rezanie ako napríklad do A1200. Pokiaľ teda chce niekto Amigu so vstavanou CD mechanikou a s klávesnicou, nemusela by toto byť zlá voľba.
    2. Niektoré hry majú vďaka CD mechanike aj intrá, ktoré iné verzie Amíg nemajú, tak prečo by nemala mať aj takáto Amiga komfort klávesnice.
    3. Niekomu sa dizajn CD32ky može páčiť, tak prečo tekéhoto užívateľa krátiť o možnosť pripojiť si k takejto Amige klávesnicu?

    ...klávesnicu si neni nutné pripojiť, keď ju tam niekto nechce. To isté platí aj o ďalších rozšíreniach. Teda CD32ka aby mala čo najviac možností a nebola zbytočne o niečo krátená.
    Přesně jak píše Venox, je to konzole a paměť navíc s rychlejším procákem je OK, ale další potry jen prodlouží a asi také prodraží vývoj a výrobu, takže pokud toužíte po lepší CD32ce, nechte ji jako konzoli. Vždyť přece každý amigafanda má určitě doma i další amču, (a to i s klávesnicí ), až na mne teda, ale já jsem nikdy nebyl nějaký extra pařan. Takže bych do téhle diskuze asi neměl zasahovat, ale nedalo mi to.
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      O: Fúria EC020 (Parný valec)

      Ja jsem opacneho nazoru. Pokud to jde, dat tam toho co nejvic. Je jednodussi tam porty mit a nepouzivat je, nez je tam nemit a pouzivat je ...

      Komentovat


        O: Fúria EC020 (Parný valec)

        Já mám SX32, kde jsou všechny porty a je to pěkně kompaktní. Jediná nevýhoda je, že tam netrčí slot na CF kartu kvůli přenosu dat. Ideální by to bylo jako u ACA 500. Port jako RGB, floppy využívám (vyvedené na canon konektory). Je pravda, že sériový a paralelní jsem nepoužil. Klávesnici má připojenou přímo k CD32.
        I love Amiga

        Komentovat


          O: Fúria EC020 (Parný valec)

          No, je sice hezké bavit se o jakékoli potencionální 030 turbokartě. Ale sám Boboo psal, že všechny 030 procesory zkoupil před časem Jens (a tím mimo jiné zabil TurboFlyer). Je mi jasné, že nezkoupil úplně všechno, ale nebude to právě ten největší problém?
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            O: Fúria EC020 (Parný valec)

            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
            No, je sice hezké bavit se o jakékoli potencionální 030 turbokartě. Ale sám Boboo psal, že všechny 030 procesory zkoupil před časem Jens (a tím mimo jiné zabil TurboFlyer). Je mi jasné, že nezkoupil úplně všechno, ale nebude to právě ten největší problém?
            Jens vykupil PGA verzie, podla posledneho vyhlasenia zvysil ceny kariet na baze 68030, ACA1233/40MHz je uz za 199,- Eur, ze vraj aby sa spomalil predaj, je to posledna varka, dalej budu uz iba 33MHz. Ano na eBay sa este povaluju nejake MC68030 PGA no 50% su to fake, povodne 16MHz prerazene na 33MHz a viac. Je vsak este jedna moznost pouzit lacnejsie prevedenie QFP v plastovom puzdre, tu je vsak obmedzenie a to MC68030FE33 co je 33MHz. Overlock tychto CPU je dost diskutabilny, procesor sa moc zahrieva, (bol pouzity v ACA1231, tato karta nie je moc vydarena oproti novsim modelom). Myslim, ze pokial by sa dodrzala frekvencia 33MHz CPU by bolo stabilne, samotnych procesorov je este dost a cena je od 10 - 18$ za kus, oproti PGA tie sa hybu od 25$ a viac. Ocakavany vykon u 68030/33MHz sa moze hybat niekde okolo 8,5 MIPS

            Co sa tyka portov, je nutne pouzit original CIA od Commodore, tie sice este su na trhu, ale zo dna na den sa to moze zmenit. Jens uzivatelov odbil s kartou pre CD32, pretoze je nedostatok CIA, mozno ma lepsie informacie ako ja, alebo je to strategia, tazko povedat. Floppy rozhranie sa da uplacat s hradiel v celku dobre to funguje, klavesnica by bola vhodna aspon PCkova, nejaky Atmel kontroler na PS2 pre jednoduchost, su to halierove zalezitosti.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              O: Fúria EC020 (Parný valec)

              Porty důležité jsou, sériák pro multiplayer hraní a paralelák pro multijoy. Disketovka je čas od času jaké potřeba, hlavně na instalaci WB, nebo nouzový boot.

              Předpokládám, že se bavíme o 030 jen kvůli podpoře více RAM? Protože jinak výkon 020 ve Fúrii převyšuje lekteré Jensovy ACA s 030.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                Opustiť procesor od Motoroly je veľmi velký problém?
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  O: Quick update

                  takto by mala vyzerat turbina do A500 - http://www.commodore-amiga-retro.com...8/car08401.jpg
                  WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                  Komentovat


                    O: Fúria EC020 (Parný valec)

                    To je Viper 520CD

                    Komentovat


                      O: Fúria EC020 (Parný valec)

                      Autorem citovaného textu je JanciB Přejít na původní příspěvek
                      To je Viper 520CD
                      Janci 100 bodov... Lisiak kde si? ))
                      Nie chcel som len ukazat ako si predstavujem to prave orechove do A500 teda sposob napojenia a design karty vo vnutri Amigy. Skoda tej Jensovej ze neni vo vnutry.
                      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                      Komentovat


                        O: Fúria EC020 (Parný valec)

                        Ta karta je dost problemova, nepodoruje DMA cize nie je mozne vyuzit dalsie zariadenia na Expanznom slote.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          Zakulisne info

                          V pondelok mi pisal Toni Wilen, pochvalne sa vyjadroval o karte Furia EC020 ktoru som mu poslal darom, za spolupracu pri jej vyvoji. Toni mi ponukol pomocnu ruku v dalsich projektoch, tiez ak by som potreboval vytvorit custom bootrom pre moj dalsi hardware
                          Trosku som sa hrajkal s 68030, zistil som, ze tento procesor je cca 1,5% pomalsi ako 68020 pokial sa pouziva iba Instrukcna Cache. Ak sa aktivuje Data Cache vykon CPU narastie cca o 10% oproti 68020. Momentalne, si overujem v praxi to co je pisane v datasheet 68030, zatial ma ten vykon nenadchol. Musim vsak potvrdit Jensovu teoriu, pokial je CPU v sockete a nie je priamo naletovany na doske je nestabilnejsi.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            O: Fúria EC020 (Parný valec)

                            Fúria 628 si taky pěkně drží cenu. Hned se prodala .

                            Komentovat


                              O: Prve kusy sa uz testuju

                              Daniel (RetroAMI) zrovna napsal:

                              We've got test batch of Furia cards from manufacturer. They will be send to beta testers soon. We hope that this nice piece of hardware will be for sale in a while

                              You can see pisc of Furia on our Facebook fanpage.
                              Kam se poděl ten pasiv na levém čipu?
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat


                                O: Prve kusy sa uz testuju

                                Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                                Daniel (RetroAMI) zrovna napsal:



                                Kam se poděl ten pasiv na levém čipu?
                                Myslim, ze je to vec iba betatestu. Osobne ked som mal skusobne dosky doma, tiez som odstranoval vsetky chladice "ak by bol problem, nech sa okamzite preukaze zavada" Karty od Lotharek maju na palube 60ns DRAM, preto bolo nutne urobit drobne vyladenie, takze vsetko sa muselo nanovo testovat.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X