Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria EC020 (Parný valec)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Fúria EC020 (Parný valec)

    Keby bola tato Furia aj pre A1200, tak v tomto momente posielam Blizzarda na Aukro...
    ???

    Komentovat


      O: Update

      Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
      Tak pre zaujimavost, Furia 32-Bit/28MHz vs ACA630/25MHz je ACA vykonejsia v grafickych operaciach o 4% inak su vykonom zhodne +/-. V oboch pripadoch bola pouzita funkcia ShadowROM, co je KS vo FastRAM. Podotknem ze ACA ma 68030ku a Burst Mode.
      To jsou skvělé zprávy. Black Edition bude tedy o dost lepší než ACA. Vyvstává otázka, co bys pak vymáčknul z 030? ;o)
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        O: Fúria EC020 (Parný valec)

        @Jack-3D
        takto, rozdiel medzi 020 a 030 az taky nie je, odhliadnuc od vstavaneho MMU. Jedina vec co ma 030 navrh je Burst-Mode. Polopate povedane 030 moze inak pristupvat do pamati, rychlejsie. 000 ma asi najblblsi sposob citania a zapisovania na tu operaciu potrebuje 8 taktov, 020 a 030 uz len 6 taktov a 030 v Burst Mode moze citat a zapisovat sequencne, co este viac urychli prevadzane operacie, je to vytunena 020ka. Uz som studoval datasheet 030 ako vlastne funguje Burt-Mode, na oko to nie je zlozite. ACA630 vyuziva Burst-Mode s kombinaciou SDRAM, ironia je, ze karta ma priepustnost 9MB/s a Furia 32-Bit 12MB/s pri starych DRAMoch. Kde sa stala chyba????

        @Wolfus
        Blizzard je spicka medzi kartami, vybruseny diamant na ktory sa ani teraz ziadna karta nechyta, moj respekt
        Vyrobit kartu pre A1200 nie je az tak zlozite, pretoze A1200 ma uz pripravenu CPU zbernicu zo vsetkym co je potrebne. Jednoducho sa vypne CPU na doske a novy procesor s minimalnou logikou preberie celu spravu, je to len o spravnom casovani. Preto tych kariet na A1200 bolo kopec, lepsie aj horsie. Oproti kartam na A500/A600/A2000 kde sa vsetko muselo prisposobovat 16-Bit zbernici a emulovat signali ako keby tam bola 68000. Ked som vymyslal interface tak som mal niekolko A4 pokreslenych casovych urovni a podla toho som prisposoboval moju logiku od 020ky. Vsetko bolo iba o trikoch ako najrozumnejsie vyuzit cas CPU, je to dobra skola a pre mna aj zabava
        Naposledy upravil Boboo; 12.07.2013, 08:27:49.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          O: Fúria EC020 (Parný valec)

          No Boboo, jestli počítáš s jedním kouskem pro mne, tak se moooooc těším
          A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
          A600 HD,
          2MB Chip, Fúria EC020 inside

          Komentovat


            Update, IDE speedup

            Trosku som sa cez vikend hrajkal, zistil som, ze IDE radic na A600 ma rezervu a pri vhodnych podmienkach dokaze pracovat rychlejsie. Podmieka je vsak kvalitna CFka najlepsie SanDisk. Preto som pridal do registra dalsiu volbu "IDE speed" funkcia je volitelna pomocou SW bude mozne IDE speed aktivovat bez restartu a tiez vypnut Aktualny obrazok je aktivovany ShadowROM + IDE Speed, rychlost je brutalna!

            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: SysInfo_IDEspeed.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 4,7 KB
ID: 107202
            Naposledy upravil Boboo; 14.07.2013, 20:30:17.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              O: Update, IDE speedup

              Cože? Skoro 3 mega? To mám na A4000 s PIO2 nebo A3000 na interním SCSI. Hustý. Mimochodem pro srovnání kolik to dělá s ACA630?

              Ten vagón Fúrií si fakt připrav, půjdou na dračku. A pak už vidím Amibay plnou ACA620 a 630 karet ;o))))
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                A to je len 28MHz verzia, ta sa lepsie ladi, uz nemam co pridat do karty, Xilinx je uz aj tak zaplneny na 85%. Momentalne sa tu trapim s funkciou MAPROM, to je poslena vec co chyba dokonceniu. Potom vzorku karty posielam MarK-ovi nech sa popasuje zo SW
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  Beta test funkcie MAPROM

                  Dnes som otestoval novu funkciu MAPROM, nacitanie Kickstart v3.9 1MB rom zo suboru. Remap prebehol uspesne, Thank you mfilos!

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: KS3.9_1MB_ROM.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 5,6 KB
ID: 107203
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    O: Beta test funkcie MAPROM

                    Awesome news!
                    That accelerator is so much full of PURE WIN!

                    Can't wait to test it! Ah if only if it was 030 with 64MB... I'd kick my current ACA in a heartbeat
                    Visit my Amiga Blog here: http://www.mfilos.com
                    [A4000D] http://www.amibay.com/showthread.php?t=18754 - [A600] http://www.amibay.com/showthread.php?t=5726

                    Komentovat


                      O: Fúria EC020 (Parný valec)

                      Bobooúv parní válec je jediným důvodem, proč bych chtěl mít doma A600! Hrozně moc!

                      Komentovat


                        O: Fúria EC020 (Parný valec)

                        Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                        Bobooúv parní válec je jediným důvodem, proč bych chtěl mít doma A600! Hrozně moc!
                        To ma tesi!
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          O: Fúria EC020 (Parný valec)

                          Já si kupoval A3000 abych měl rychlou ECS mašinu. Díky Fúrii jí však brzo trumfne A600 (rychlost 030/25 pokořena, rychlost paměti pokořena, rychlost disku pokořena, na grafické testy si rád počkám).
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            O: Fúria EC020 (Parný valec)

                            Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                            Bobooúv parní válec je jediným důvodem, proč bych chtěl mít doma A600! Hrozně moc!
                            Tenhle prodává zrovna teď 5 šestistovek: https://www.amibay.com/showthread.php?t=48152
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              O: Fúria EC020 (Parný valec)

                              Jj, ale napsal, že jsou žluté a mají trable se zvukem. Ještě bych mohl mít Fúrii bez A600, ale to by asi nebylo to pravé potěšení...

                              Komentovat


                                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                                Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                                Jj, ale napsal, že jsou žluté a mají trable se zvukem. Ještě bych mohl mít Fúrii bez A600, ale to by asi nebylo to pravé potěšení...
                                Na stabilne pouzivanie akceleratora ci Furia alebo ACA, musi byt doska 100% doporucujem reCap (vymena kondenzatorov). Tie A600 su fakt v biednom stave, maju uz 22 rokov takze generalka je nevyhnutna.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X