Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria EC020 (Parný valec)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Fúria EC020 (Parný valec)

    Poliak asi nebude v poriadku, chudák Fúria, riadne prehnutá. Ten ju drasticky priskrutkoval. Trochu si tiež mýli CF kartu s SD, ale stane sa. No ale CF karta pod Fúriou? To nie je šťastné umiestnenie. Pravdepodobne mu to nepasovalo, tak to vyriešil pevným utiahnutiím skrutiek. Čo na to povedať, každý má iné nápady.

    Komentovat


      O: Fúria EC020 (Parný valec)

      Od tohoto by som si nekúpil ani tie skrutky [emoji6]
      Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
      Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
      E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
      Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
      AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


      registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

      Komentovat


        O: Fúria EC020 (Parný valec)

        Ty vruty jsou nepodstatná prkotina, ale všimli jste si někdo těch dvou červených kablíků, co mu vedou od IDE-CF redukce...?

        Jak má na obou udělaný ty uzlíky...?

        Tvl...

        Jak tam teče ten proud... Se mu to ucpe...


        Nafoukne...


        A BUUUM...!

        Praskne to a je po Amize...

        Komentovat


          O: Fúria EC020 (Parný valec)

          Jen mě tak napadlo, nevím jestli už to někdy někde padlo, ale proč byla tato turbokarta vlastně pojmenována Fúria, je to čistě nápad, nebo je za tím nějaká story?
          Panda Libor

          Komentovat


            O: Fúria EC020 (Parný valec)

            Autorem citovaného textu je Delihc Přejít na původní příspěvek
            Jen mě tak napadlo, nevím jestli už to někdy někde padlo, ale proč byla tato turbokarta vlastně pojmenována Fúria, je to čistě nápad, nebo je za tím nějaká story?
            Ano je tam story, v skratenej verzii. Otravna zena, mrcha ktora cloveku otravuje zivot bez moznosti nejakej zmeny je "Furia". V rannych zaciatkoch vyvoja som toto zazival s tou kartou, niekedy som mal chut ju hodit o stenu!
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              O: Fúria EC020 (Parný valec)

              Hojte, koupil jsem si furii do a600vky a koukam ze je na ni spousta switchu v podobe rezistoru o velikosti 0ohmu. nevite o nejakem popisu techto sw a co delaji?
              treba sw5 je na karte popsan jako FPU overclock, ale nevim jestli ej v poloze zapnuto bo vypnuto a hodnoty techto poloh.

              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: FuriaFPU.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 41,7 KB
ID: 109090

              Komentovat


                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                Nedoporucujem nic menit na nastaveniach prepinacov od vyrobcu. SW5 ma funkciu overlock FPU, kde matemacicky koprocesor moze pracovat na 66,666 MHz, no nie kazdy to moze ustat. Jedina uzivatelky pristupna funkcia je RAM WAIT, ak je prepojka zatvorena pamate idu v mode Zero-Wait State, co je na plny vykon, ak je prepojka otvorena je pridany jeden Wait State (Karta je pomalsia)
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  O: Fúria EC020 (Parný valec)

                  Prosim o radu. osadil jsem furii a WB mi ukazuje jen 4,9 FastRAM, kdyz pustim furiatune -addmem tak sice prida ale porad je tam max 6.1MB. videl jsem mnoho obrazku a videi kde meli lide 9MB.

                  prosim druhy dotaz. po resetu ami, je vsechno zase v defaultu (fastIDE, shadowROM....)
                  chapu ze je mozna nutne prida to do startup scriptu, ale pak nechapu maprom ktera ma urychlovat boot, jenze kdyz po resetu je tato funkce vypnuta, tak jak toje?

                  zkousel jsem i navysit rychly access na ide, ale trouble je ze kdyz to zapnu tak pak nemam jak overit ze to funguje. protoze sysinfo4.0 vytuhne. kdyz funkci nezapnu tak funguje.
                  Naposledy upravil masoxik; 02.02.2017, 21:52:57.

                  Komentovat


                    O: Fúria EC020 (Parný valec)

                    Autorem citovaného textu je masoxik Přejít na původní příspěvek
                    Prosim o radu. osadil jsem furii a WB mi ukazuje jen 4,9 FastRAM, kdyz pustim furiatune -addmem tak sice prida ale porad je tam max 6.1MB. videl jsem mnoho obrazku a videi kde meli lide 9MB.
                    A když nabootuješ bez startup-sequence a napíšeš příkaz avail, tak ti to vypisuje kolik paměti? A neměj taky nic v pcmcia.

                    Autorem citovaného textu je masoxik Přejít na původní příspěvek
                    zkousel jsem i navysit rychly access na ide, ale trouble je ze kdyz to zapnu tak pak nemam jak overit ze to funguje. protoze sysinfo4.0 vytuhne. kdyz funkci nezapnu tak funguje.
                    S tím zrychlením opatrně, záleží jakou máš verzi gayle chipu. zrychlení využívá chyby v čipu verze 1, verze 2 to již neumožňuje, resp. může v "zrychleném" režimu poškozovat data. Možná je i toto tvoje příčina, proč ti to v sysinfu při měření rychlosti padá. Více v příspěvku 764 na předchozí stránce. Verzi gayle podle mě zjistíš jen pohledem na čip na desce, jinak to asi zjistit nejde.
                    Naposledy upravil DaMi; 03.02.2017, 17:28:33. Důvod: Doplnění
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      O: Fúria EC020 (Parný valec)

                      moc dekuji Dami za radu. fakt mam Gaye 02 :/ mno tak se musim spokojit s rychlosti kolem 1.3MB/s
                      Tu ram jsem spatne v manualu precetl. v navodu je u furiatune v parametrech programu volba zapnout funkci pcmcia a snizit tak ram o 4mb. tahle funkce byla uz od koupi zapnuta. a jelikoz jsem strevo a neznam jeste ty spravne vyrazym, tak jsem se divil ze mi to ten 'crl+a+a' neni parametr ale stisknout klavesy. kdyz jsem me to pozdeji trklo, tak jsem si timto trojhmatem ramku navysil O

                      Prosim mohl bys mi jeste objasnit ten shadow ram? mel jsem za to, ze tato funkce mi ma nacist rom do ram a tim urychlit vyrazne boot, ale mozna se pletu. takze kdyz tohoto nacteni docilim az scriptem ve startupu tak k nacteni dojde v podstate az po bootu wb.

                      Komentovat


                        O: Fúria EC020 (Parný valec)

                        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                        Dobra sprava je, ze dalsia vyrabana seria kariet od Lotharek bude mat 50ns pamate, otvara sa tak moznost upgrade na 37,5MHz. Do teraz boli pouzivane 60ns kde je strop 33MHz.
                        chtel bych se zeptat zda ja nejak muzu udelat tento overclock na 37.5MHz. na me furii jsou cipy s 50ns ramkou: http://www.datasheetarchive.com/GM71...datasheet.html
                        zaroven planuji furii chladit aktivne. nemam rad kdyz neco zbytecne hreje. cim nizsi teplota tak tim lepe. teda neplati to u magnetickych hdd.

                        Komentovat


                          O: Fúria EC020 (Parný valec)

                          aaha docetl jsem se ze to neprovedu. sam. plati jeste ta nabidka, ze to muzu nekam poslat a dotycny mi to flashne?

                          neni uz ponuknuta moznost taktu na 40Mhz?

                          Komentovat


                            O: Fúria EC020 (Parný valec)

                            Autorem citovaného textu je masoxik Přejít na původní příspěvek
                            aaha docetl jsem se ze to neprovedu. sam. plati jeste ta nabidka, ze to muzu nekam poslat a dotycny mi to flashne?

                            neni uz ponuknuta moznost taktu na 40Mhz?
                            Ta karta je vyborna jak je, je vyladena a stavilni, zrychleni o nejaka procenta nikde nepoznas a nestoji to za to se do toho vrtat. Nikde by jsi nepoznal ani zrychleni o 50%. Bude to rychlejsi, ale tak nejak nikde.

                            Komentovat


                              Fúria EC020 (Parný valec)

                              Autorem citovaného textu je masoxik Přejít na původní příspěvek
                              Prosim mohl bys mi jeste objasnit ten shadow ram? mel jsem za to, ze tato funkce mi ma nacist rom do ram a tim urychlit vyrazne boot, ale mozna se pletu. takze kdyz tohoto nacteni docilim az scriptem ve startupu tak k nacteni dojde v podstate az po bootu wb.
                              Nacteni ROM do RAM zajisti obecne urcite urychleni operaci pri praci s ROM, tedy jeji kopii v rychlejsi RAM, coz predstavuje z vetsi casti workbench. Teoreticky i mirne boot a mozna je to meritelne, ale okem spis nepostrehnutelne. Neudela to nic cemu by jsi rekl "no pani".

                              Komentovat


                                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                                Autorem citovaného textu je masoxik Přejít na původní příspěvek
                                moc dekuji Dami za radu. fakt mam Gaye 02 :/ mno tak se musim spokojit s rychlosti kolem 1.3MB/s ...
                                1.3 MB/s je podľa mňa pomalé. Predpokladám, že máš 33 MHz verziu. Tu by mala rýchlosť prenosu dát dosahovať okolo 2.5 MB/s. Samozrejmä, je dôležité, aký HDD alebo CF kartu používaš. V pripade CF doporučujem SanDisk pripadne Microdrive Hitachi. Ja používam toto nastavenie s Furiatune:

                                Furiatune addmem cache on shadowrom

                                Je nutné toto napisať do startup-sequencie pred Setpatchom. Tu si môžeš pozrieť vlákno o 37.5 MHz Furii. Tu mám prenos dát na Microdrive cez 3 MB/s a bez "IDE ON", pretože mám tiež Gayle-02:

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X