Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria EC020 (Parný valec)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Fúria EC020 (Parný valec)

    Jo to by mě taky zajímalo...
    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

    Komentovat


      O: Fúria EC020 (Parný valec)

      Davnejsie som sa zmienoval, ze je to skor taky moj interny projekt, mam dosky na desat kariet. Sucastnosti mam funkcnu 40MHz verziu a pomerne stabilnu a nedokoncenu 50MHz.
      V dnesnej dobe by cena bola zavratna ak by sa jednalo o komercny projekt, Vampire svojim vykonom a uz aj dostupnostou nedava sancu takemuto projektu.
      Alternativa by bola prestavat tuto kartu na vykon ACA630 kde by bol QFP 68030 na 25MHz s MMU a 64MB pamate. To chce ale cas a ten nemam...
      Koncom roka som urobil male zmeny vo Furia EC020, jedna sa o reviziu 3, na palube su nove pamate HUYDAI 50ns. Karta dokaze v pohode pracovat na 40MHz pri vykone 8,4 MIPS co robi tuto kartu najvykonejsou 020 na Amige. Lotharek kartu vypusti asi koncom maja, standardne bude na 33,3MHz overlock je vsak mozny vymenou OSC.
      Pre takyto vykon bola optimalizovana logika, ta je kompaktibilna zo vsetkymi kartami Furia EC020 Rev2, cize je mozny upgrade, karty ziskaju viac na stabilite a lepsia praca s KS 3.1.4.
      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
      Furiatune homepage

      Komentovat


        Fúria EC020 (Parný valec)

        Vampir je z mnoha pohledu problematicka karta a jsem si jisty, ze to vicemene neni konkurence klasickych turbin, alespon pro me ne i kdyz chapu, ze si nejdo koupi Vampir a dalsi turbinu nema kam dat. Kazdopadne dobra prace.

        Komentovat


          O: Fúria EC020 (Parný valec)

          Pro mě je Amiga 600 z mnoha pohledů problematická a není konkurence pro ostatní typy
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            O: Fúria EC020 (Parný valec)



            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: furia2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 129,0 KB
ID: 110439

            Komentovat


              O: Fúria EC020 (Parný valec)

              Jinak Furia je super turbínka,tak at slouží.
              Naposledy upravil krtek11; 08.05.2019, 20:12:28.
              Amiga je nejlepší...

              Komentovat


                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                že bych pořídil sestru první fúrii...
                pařba a flink chtěj celýho člověka...

                Komentovat


                  O: Fúria EC020 (Parný valec)

                  Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                  Davnejsie som sa zmienoval, ze je to skor taky moj interny projekt, mam dosky na desat kariet. Sucastnosti mam funkcnu 40MHz verziu a pomerne stabilnu a nedokoncenu 50MHz.
                  V dnesnej dobe by cena bola zavratna ak by sa jednalo o komercny projekt, Vampire svojim vykonom a uz aj dostupnostou nedava sancu takemuto projektu.
                  Alternativa by bola prestavat tuto kartu na vykon ACA630 kde by bol QFP 68030 na 25MHz s MMU a 64MB pamate. To chce ale cas a ten nemam...
                  Koncom roka som urobil male zmeny vo Furia EC020, jedna sa o reviziu 3, na palube su nove pamate HUYDAI 50ns. Karta dokaze v pohode pracovat na 40MHz pri vykone 8,4 MIPS co robi tuto kartu najvykonejsou 020 na Amige. Lotharek kartu vypusti asi koncom maja, standardne bude na 33,3MHz overlock je vsak mozny vymenou OSC.
                  Pre takyto vykon bola optimalizovana logika, ta je kompaktibilna zo vsetkymi kartami Furia EC020 Rev2, cize je mozny upgrade, karty ziskaju viac na stabilite a lepsia praca s KS 3.1.4.
                  Teď jsem se díval na moji Fúrii a ty jsi na ní dával taky 50ns paměti. Znamená to, že by po upgradu firmware a záměně OSC taky mohla fungovat na 40MHz? Jak je to potom s vyzářeným teplem? Nebo těch 6,7 MHz už nehraje roli?

                  Jo, ale teď vidím, že na nové kartě jsou jen 2 paměťové čipy a na našich původních jsou 4. Je v nich rozdíl?
                  Naposledy upravil springy; 15.05.2019, 14:23:18.

                  Komentovat


                    O: Fúria EC020 (Parný valec)

                    Povodne bola ziadost od Lothareka, ze pouzite DRAM uz niesu nikde skladom a treba kartu upravit na ine pamate. Takze som doporucil novu nahradu s tym aby nebolo nutne dramaticky menit logiku. Musel som trochu upravit casovanie, to pomohlo aj starsim kartam dostat stabilinych 40MHz.
                    Cize ano ide to... Teplo je zhruba rovnake ako u 37,5MHz urcite FAN nezaskodi ak bude niekte vyfukovat teplo von.
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      O: Fúria EC020 (Parný valec)

                      Boboo, dneska jsi byl zminen v Amiga Future mobilni aplikaci
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        O: Fúria EC020 (Parný valec)

                        A taky tady http://www.amiga-news.de/de/news/AN-...-00025-DE.html
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          O: Fúria EC020 (Parný valec)

                          Obcas mi niekto napise, ze Furia nie je kompaktibilna s KS 3.1.4, je tazke vysvetlit, ze obcas je chyba medzi stolickou a klavesnicou.
                          Preto prikladam male video kde je krasna ukazka ako FuriaEC020 pekne nabehne s KS 3.1.4 bez pouzitia modifikovanej ROM.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            O: Fúria EC020 (Parný valec)

                            Když už se tu opět mluví o Fúrii, nedávno jsem natrefil na tento fanouškovský obrázek:

                            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: Fúrie.jpg
Počet zobrazení: 2
Velikost: 128,8 KB
ID: 110514
                            Amiga 600, Atari 1040 STE, Falcon 030, Powerbook G4 12", 2X MacPro 1.1

                            Komentovat


                              O: Fúria EC020 (Parný valec)

                              Z Lotharkového FB, pěkná hromádka Furií
                              Přiložené soubory
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                O: Fúria EC020 (Parný valec)

                                Niekoho som asi inspiroval ICOMP, vid specifikacia.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X