Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PC zdroje pro Amigu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    PC zdroje pro Amigu

    Na EABu se v jedne diskusi Jens zminuje, ze moderni ATX zdroje nejsou vhodne pro Amigu, ktera je zavisla predevsim na +5V vetvi a ze kvuli "automaticke regulaci" to pak s Amigou proste vubec nefunguje (coz tam par lidi potvrzuje). Mate s tim zkusenosti? Ja jsem si predelal jeden uplne nahodny zdroj a jede mi to normalne, nebo spis asi normalne, prilis ho nepouzivam.

    Jens tam jeste pise, ze nejlepsi zdroj pro Amigu je proste ten Amigovsky, jenze v tomhle smeru bude Jens asi taky trochu extremista.

    #2
    O: PC zdroje pro Amigu

    Predelal jsem zdroju vic, ale vetsinou starsich AT i ATX a zatim bez problemu. Zatim jsem ale nezkousel vyslovene moderni zdroj, taky kdo potrebuje k amize 300 nebo vice wattovy zdroj.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: PC zdroje pro Amigu

      Já taky předělával AT zdroj už jenom kvůli tomu, že má jednoduchý zapínač / vypínač (žádné SW vypínání). A až mi klekne, mám tu ještě jeden podobný na předělání do zásoby. Já právě o těch ATX zdrojích něco podobného četl už před těma cca 15 lety, kdy jsem to dělal.

      Nejlepší zdroj pro Amigu těžko bude ten amigovský, když s ním nabušená dvanáctka kolabuje.
      Naposledy upravil Predseda; 26.09.2012, 08:26:17.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: PC zdroje pro Amigu

        V bazaroch sa stale da najst pomerne dost AT zdrojov (aj znackovych), ktore stoja par korun. Zatial asi z tejto strany nejaka kriza nehrozi...
        ???

        Komentovat


          #5
          PC zdroje pro Amigu

          Mozna ze ty lidi jsou fakt magori a snazi se k Amize dat co mozna nejlepsi ultramoderni zdroj, coz asi opravdu neni dobra volba. Co ty picoPSU, maji na +5V vetvi alespon 4A?

          Komentovat


            #6
            O: PC zdroje pro Amigu

            Nejslabsi PicoPSU ma na 5V cca 6A. Problem je mozna se zapinanim, neco o tom tu sepisoval Dedy.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              O: PC zdroje pro Amigu

              K zapnutí ATX zdroje stačí spojit zelený a černý vodič na ATX konektoru, aspoň když to dám googlit tak mi to najde a sám jsem to zkoušel. Je to popsáno i tady http://www.ianstedman.co.uk/Amiga/am...s.html#ATX_PSU
              Taky mě zajímá jak Dedy dopadl s picoPSU, přeci jen mít v dnešní době velký zdroj pro A1200 v desktopu není moc elegantní.
              3x A1200, mTec 030/28MHz 8MB, Apollo 030/40MHz 8MB,Blizzard mkIV 32MB, 256MB CF/HDD
              A600 na kterou už nezbývá čas

              Komentovat


                #8
                O: PC zdroje pro Amigu

                Pro dekstopovou mám předělaný "malý" ATX zdroj a pro towerovou jsem asi před dvěma roky koupil z Alzy ještě AT zdroje značky Fortron. Teď už je tam nemají.
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #9
                  PC zdroje pro Amigu

                  Čenda: Zapnout ATX zdroj neni problem, problem je spis to, ze casto nebezi na prazdno aby byl "green". A k te regulaci se pouzivaji ruzna mereni, coz s Amigou nemusi fungovat.

                  Komentovat


                    #10
                    O: PC zdroje pro Amigu

                    Tak jsem to včera asi nějak zblbnul, psal jsem, že jsem tak nějak vytížen jinými úkoly, a Amiga je rozebraná do mrtě, (doufám, že ji poskládám zpět ), case bude černý, jenže jsem mezitím koupil powerbooka, a pokouším se o dualboot s MOSem ale nějak nechce mrška poslouchat. Nebojte až se v tom začnu rýpat, dám vědět což se rovná volání o pomoc . Takže zatím nic, ale určitě se do toho pustím jen co začnou plískanice...
                    Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                    Komentovat


                      #11
                      O: PC zdroje pro Amigu

                      Je to sice postarší vlákno,ale protože jej čtu až nyní, pokusím se k tomuto něco také připsat jen pro vysvětlení:
                      Veškeré Zdroje i když jsou původně určené k čemukoliv a mají výstupní napětí shodné s požadovaným,(v tomto případě k Amize),
                      tak je zbytečné hovořit,že jsou pro danný účel nevhodné !
                      Vesměs všechny zdroje,které jsou určeny k PéCkům,mají zpětnovazebně hlídané nejnižší napětí ,(budu hovořit nyní o těch "Pulzních").
                      U těch starších AT je to +5Volt-(červeně značené drátky), a u ATX to je 3.3-(oranžové drátky).
                      MY potřebujeme u Amigy pouze +5 , +12 , -12 Voltů a GND.
                      Ty zdroje typu AT mají hlídání na 5ti Voltech , to by bylo OK.
                      Ale ty ATX mají zpětnovazební detekci na 3.3Voltech a od toho je právě vedenej signál PG-Power good-hnědej drátek ,
                      který je spojenej s tím oranžovým,(u většiny případů to je přímo na konektoru,kterej se zapojuje do MB).
                      Právě tím se udává,že nejnižší napětí je Good,(bez tohohle signálu tyto zdroje někdy nenajedou) !
                      Pak si jen vezmeme ty napáječky,které potřebujeme a ostatní si nemusíme všímat.
                      Je pak samozřejmostí,že zeleným se to celé nahazuje proti GND.
                      Takže tohle je Moje vysvětlení a nevidím v tom žádnej další problém.
                      Viz. Mám zato,že na Mém WEBu Jsem se o tom rozepsal víc než dost.

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X