Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Nejlepší "scene demos" na Amigu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

    Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
    I když od Elude považuji zatím jako nejlepší demo "We come in peace", tak mé nejoblíbenější je "Step by step".
    Kupodivu jedno z mých nejoblíbenějších od Elude je taky Step by Step, mě se líbí, že si tvůrci dělají prdel sami ze sebe a taky z Rijány. Na druhou stranu jsou scény povedené ve stylu disco, všechno krásně sladěné stylem, barvami, tématicky. Samozřejmě pohyby osob jsou komické, ale to je právě schválně odfláknuté, aby to byla sranda. Arnoštek je boží ;o)

    Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
    To by mne zajímalo, kdo umí lépe vyrenderovat točení kolem objektu The Black Lotus , nebo Elude?

    The Black Lotus - Rift:
    *Please check out the latest capture of this classic Amiga Demo in native 50fps: http://youtu.be/DXDlWHqzSTg *TBL back on the Amiga in 2014 after 8 years!Wel...

    1:11-1:40

    Elude - Step by step:

    2:00 - 2:16

    Před obouma animacema absolutně smekám.
    Prvně bych to nenazýval animací, pač animace v demu vhodně zvolená dmeu může přidat, nevhodně zvolená demo srazí. Ani jedno jmenované však animace není. Obojí je realtime render. Model Rijány je klasickej otexturovanej lowpoly. Možná složený z více UV map (více textur poskládaných vedle sebe).

    Ale to, co předvedli TBL, to je technická super bomba!!! Nejenže že objekt se skládá z 1100 polygonů, ale také je pokryt texturou v rozlišení 1024x1024. To je právě to, proč jezdíme na velikonoční párty (ať to byl Breakpoint nebo nyní Revision), tam se vždy ukáže minimálně jedna produkce, ze které jde člověku sanice až na zem, z čeho se podlomí kolena a člověk nechápe WFT!

    Za mě tedy RIFT rules, protože ukázal nejdokonalejší realtime rendering objektu co kdy byl.

    Zde je vysvětlení autora, pač jsem se ho hnedka po akci na tuto scénu ptal:

    It's not an animation

    The sculpture is about 1100 triangles and it's running and the scene is running at 25 fps (2 frames on 060/50 Blizzard) what gives it the detail is that the texture map is 1024 x 1024 in res with as far as I know something that people haven't done before. I also have a full mipmap chain for the texture in order to improve cache performance (and it also looks better) when it's zooming away.

    The scene is running in 320 x 200 and 8 biplanes where the lower 128 colors are used for the base texture of the statue and the upper 128 is used for the background color.

    I of course precalc some stuff to make it run faster but it's still texture-mapped triangles being rendered.
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

      No jo veřím že renderovat v realném čase je větší frajeřina, ale i tak nerozumím, proč procáku neodlehčí předpočítanou scénou. Demo by pak třeba mohlo běžet na slabší mašině ne? Ale asi vědí co dělají já do toho h... vídím. Nevím co myslíš tím Arnoštkem, ale demo jsem pochopil taky tak, že si dělají legraci a že odfláknutí těch pohybů byl záměr i když jsem si to vysvětlil po svém, že to chtěli nechat takové "strohé/počítačové"

      Slušné, velice slušné, možná Elude jednodušeji, ale i tak naprosto luxusně. Taky jsem tomu přisuzoval spíše styl pokrytí, co udělalo T.B.L. v Little Nell na Nell? (tá slečna) u Steb by step je to již hodně vidět na konci animace při dojezdu na detail tváře.

      No a já si dovolím u Little Nell zůstat, pro mne let ptáka nebyl pokořen Následuje Rift s Steb by step (co se týče animací/renderu o kterých se těd bavíme)

      Vše co zde zaznělo jsou jen mé lamerské názory... .
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

        V Riftu to samozřejmě před počítané je, však tam píše, že jinak by to jelo 2 fps na 060/50.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

          Tak už mi to dává smysl, já ten anglickej text jen proletel... .
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

            Když jsem tohle před pár dny viděl poprvé, šel jsem do kolen. Že prý pokud je k dispozici 060ka procesor, to nejrychlejší pro Amigu = video formát Yafa. Ani se mi nechce věřit, že to s tím refreshem na celou obrazovku tahá 060ka... .

            Extradisiae od BNS (AGA, 32MB Fast Mem)
            An animation created with and for Amiga computers, by BNS, a Hungarian demo group. This animation won the AntiQ 2000 Party Animation competition. Original ve...
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

              To je speciánlí video kodek. Ale jinak renderováno také na Amize.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                The Silents - Geometrical Dreams (1991)

                for more info look here:http://bitworld.bitfellas.org/demo.php?id=235http://www.pouet.net/prod.php?which=11501
                Panda Libor

                Komentovat


                  O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                  Day Of Reckoning (Digital, 1992, Amiga ECS)

                  platform : Amiga ECStype : demorelease date : december 1992release party : Analogy Hitech Party 1992compo : amiga demoranked : 1st
                  Panda Libor

                  Komentovat


                    O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                    PUSH Entertainment - Dolphins Dream (HD) (64k)

                    PUSH Entertainment, 64k intro -= Dolphin's Dream =-2nd place at The Party'01This Awsome 64k Intro Re-Recorded in HD quality.Exploder....design,code,mu...
                    Panda Libor

                    Komentovat


                      O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                      Vyborne intro, ktore som doteraz este nevidel, neviem ako je mozne ze chybalo v mojej zbierke - hned som to napravil a vdaka nemu som sa dostal este k demu The Squirt, tiez od Push Ent., este ked si hovorili 3 Amigos, takze 2 paradne veci som si pridal do zbierky...

                      The Squirt, Amiga scene demo by the 3 Amigos (Push Entertainment).************************************* This Entry was first shown ** ...
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                        PUSH prostě rulez. Znám PUSH díky ArtWay párty a kde to Wayne pouštěl a já si to ihned zamiloval. Není ArtWay party, abychom si PUSHáky nepustili.
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                          Výborné 2 Amiga dema od Faculty:

                          Lethal Dose (1993):
                          Short demo from Faculty with it's sequel (available below) showing huge progression. Released in 1993...Credits:Code: ScribeMusic: SnottyGraphics: SharkRelat...


                          Lethal Dose 2 (1994):
                          Classic Amiga demo from Faculty with excellent music. This is Lethal Dose 2, released in 1994...Credits:Code: ScribeMusic: SnottyGraphics: Airsmith, Frame, S...


                          Lethal Dose 1 se mi líbí více (je více hardcore ).
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                            Revelations - Slideshow by Cryptoburners - 1993

                            Pouet link : http://www.pouet.net/prod.php?which=4861group : cryptoburneryear : 1993Gfx : Rankmusic : Vortex & TrixalCode : olorin
                            Panda Libor

                            Komentovat


                              O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                              Již to tu bylo a nebylo, jednoduše realní HW a ten potlesk na konci mne pobavil.

                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat


                                O: Nejlepší "scene demos" na Amigu

                                I tohle si pouštím na relaxaci.

                                Alcatraz - Megademo IV (1:10 h.) - Devil's Key (1990)

                                Code: Hornet
                                Music: Greg, Moby, Moonraker
                                Graphics: PGCS

                                The last in this Megademo collection from Alcatraz and my personal favourite, This is Megademo IV - Devil's Key. Released at Alcatraz Pentcost 1990...Selecti...
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X