Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A2386SX - začátečník...ách jo...

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: A2386SX - začátečník...ách jo...

    Jo, 386SX/40Mhz dělalo AMD a ještě ty...Texas Instruments. Běžně bylo třeba i 386SX/33Mhz (tu mám doma, čtyřicítku mám slíbenou od Mrafa). Ta 40ka snad půjde bez problémů na 50Mhz. S chladičem možná i víc. Mraf kdysi s kamarádem vykvičeli 386ku až na 80Mhz. Ale to bych neriskoval. 50Mhz bude stačit.
    Já se nemůžu už dočkat řadiče. Doufám, že pojede v řadě s denebem nebo zorram.
    Mimochodem - dneska jsem pařil i Wolfa. Plné okno a šlape jak hodinky Ale víc se těším na ty adventury, které na Amize nejsou.



    edit: Ale jednu vadu jsem našel - karta není Y2k compatible. Při nastavení datumu na 2012 se prostě vyresetuje na 1.1.1980
    Naposledy upravil MisticJoe; 20.10.2012, 19:52:51.

    Komentovat


      #17
      O: A2386SX - začátečník...ách jo...

      Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvek
      Neni samozrejme tak rychle, jak ty uvedene dva dalsi, ale je to zase vyvazeno jinymi vyhodami.
      Ano, vím o tom nastavení vyššího block-size (například OS4 pro klassika je defaultně nastaveno na blocksize 1024), ale už jsem si prostě zvykl na komfort PFS.. Jáké jiné výhody máš u FFS na mysli?

      Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
      Jo, 386SX/40Mhz dělalo AMD a ještě ty...Texas Instruments. Běžně bylo třeba i 386SX/33Mhz (tu mám doma, čtyřicítku mám slíbenou od Mrafa). Ta 40ka snad půjde bez problémů na 50Mhz. S chladičem možná i víc. Mraf kdysi s kamarádem vykvičeli 386ku až na 80Mhz. Ale to bych neriskoval. 50Mhz bude stačit.
      Já se nemůžu už dočkat řadiče. Doufám, že pojede v řadě s denebem nebo zorram.
      Mimochodem - dneska jsem pařil i Wolfa. Plné okno a šlape jak hodinky Ale víc se těším na ty adventury, které na Amize nejsou. Ale jednu vadu jsem našel - karta není Y2k compatible. Při nastavení datumu na 2012 se prostě vyresetuje na 1.1.1980
      Aha, tak to je zajímavé. Hlavně aby to vzal bez problémů i bios toho Bridge, ale snad tedy ano, když funguje s těmi 386-486 upgrady. Tak držím palce, aby to dopadlo a potom dej report. S tím Wolfem vím, viděl jsem to na vlastní oči na A2386/25 a jelo to fakt moc pěkně.
      Co se týká problému Year-2k, tak myslím existovaly isa karty, které zajišťovaly tuhle kompatibilitu. Jednu takovou jsem i kdysi měl, ale nikdy jsem to v kompu nezkoušel. Jinak souběžně ti samozřejmě karty pojedou, otázkou je jen aby fyzicky nekolidovaly.
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #18
        O: A2386SX - začátečník...ách jo...

        Autorem citovaného textu je Amigoun Přejít na původní příspěvek
        Ano, vím o tom nastavení vyššího block-size (například OS4 pro klassika je defaultně nastaveno na blocksize 1024), ale už jsem si prostě zvykl na komfort PFS.. Jáké jiné výhody máš u FFS na mysli?
        1k je malo, pro slusnou praci je nutne nastavit min. 2k. A pokud nepouzivas neco jako DynamiCache nebo PowerCache, pak i hodne(!) bufferu (na druhou stranu pripominam, ze 1 "buffer" odpovida velikosti bloku, tj. nenastavovat bez rozmyslu).

        Tou nejvetsi vyhodou oproti jinym FS je podle meho nazoru nekolik ruznych funkcnich programu na zachranu disku, at uz vezmu DiskSalv, QuarterBackTools nebo PartitionWizard pro OS4. Zkratka davam prednost jistote (a SFS mam pro veskera docasna data .
        AmigaOS // AROS

        Komentovat


          #19
          O: A2386SX - začátečník...ách jo...

          Jo, chodí to. Stačí jen vyměnit oscilátor a dát nové CPU. Někteří lidé dokonce mají přímo napájený 486 cyrix. Teď jsem zároveň rozchodil větší hardfile. Udělal jsem si 120MB kousek, tak už nepátrám, jak přidat drive D.

          Komentovat


            #20
            O: A2386SX - začátečník...ách jo...

            Mystiku, udělej mi radost - spusť na tom System Shock a fotky sem! (Na 386DX a 4 MB RAMjsem to kdysi spustil).
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #21
              O: A2386SX - začátečník...ách jo...

              To budeš muset vydržet, až budou RAMky a hlavně vyměněný procesor. Momentálně jsem spustil TeenAgenta, což mne docela překvapilo, protože jsem netušil, že mu stačí jen 1MB Ram na PC. A samozřejmě Gobliiins ]I[ v 256 barvách jsou také úchvatní (proč nikdy nevydali AGA verzi, to nechápu).

              Komentovat


                #22
                O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                Tak který si mladý pán bude přát... ?

                Nedalo mi to a pohrabal sem se ve skladu v oddělení fosílií a něco sem ti našel... )
                Přiložené soubory

                Komentovat


                  #23
                  O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                  Tedy, já mám snad nefalšovaný hardwarový orgasmus No asi to SXko, DXko si myslím, že v té kartě nechodí. Ale musím to prověřit ještě na panu Googlovi. Ty si úúúžasnej!

                  Komentovat


                    #24
                    O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                    Dobře sis vybral, to DXko by tam opravdu nešlo, páč má moc nožiček... )

                    Komentovat


                      #25
                      O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                      By se nějaká amputovala I invalidní procesory mají právo na život

                      Komentovat


                        #26
                        O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                        A u Intelu by nás to ani tolik nebolelo, některé zvrácené osobnosti by si v tom možná dokonce i libovaly...


                        Šmiky-šmik...

                        Muhaha...

                        Komentovat


                          #27
                          O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                          A máš to SXko jak otestovat, jestli funguje?

                          Komentovat


                            #28
                            O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                            Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                            Momentálně jsem spustil TeenAgenta, což mne docela překvapilo, protože jsem netušil, že mu stačí jen 1MB Ram na PC. A samozřejmě Gobliiins ]I[ v 256 barvách jsou také úchvatní (proč nikdy nevydali AGA verzi, to nechápu).
                            Tak ono i tohle je celkem úspěch! Bylo by zajímavé porovnání PC Task VS tahle kartice.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #29
                              O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                              Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                              Tak ono i tohle je celkem úspěch! Bylo by zajímavé porovnání PC Task VS tahle kartice.
                              To zrejme moc srovnatelne neni, protoze Mistic tu kartu pouziva spis jako samostatny pocitac, takze to ma vynikajici vykon.

                              Komentovat


                                #30
                                O: A2386SX - začátečník...ách jo...

                                Přesně tak. I tahle "pomalá" 20Mhz verze je na hry rychlejší, než PCTask na 060tce.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X