Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Klávesnice

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Klávesnice

    Chci požádat o pomoc s klávesnicí. Jedná se o externí kousek, zvenku v designu A3000, uvnitř je deska plošných spojů označena Mitsumi A2000. Řekl bych běžný typ, tj. pro každou klávesu dvě plošky, které se po zmáčknutí propojí takovým, jak to nazvat, vodivým gumovým prvkem. Každá klávesa má vlastní, nejde o membránu. Vše rozebráno, vyčištěno, ale nicméně jedna z kláves pořád nefunguje. Problém není ploškách na PCB, ale v tom gumovém prvku. Odzkoušeno na místě jiných kláves, je prostě málo vodivý a po zmáčknutí nepropojí plošky.

    Co s tím? Neřešil někdo takový problém? Pokud ne, ale měli byste někdo k dispozici jednu nebo dvě náhradní klávesy včetně toho haj..., err... gumového prvku, nabídněte
    AmigaOS // AROS

    #2
    O: Klávesnice

    Uz se tady resila oprava membrany u A600 nebo A1200, respektive koncove casti, ktera se zastrkava do konektoru v plosnaku. Ruzni kokoti to casto vytahnou bez vycvaknuti pojistky a casem se ten konec proste obrousi a nefunguje to dobre. Ja jsem uspel s grafitovym sprejem (mozno koupit v GME nebo GES) a mozna by se hodil i v tomhle pripade, i kdyz chapu ze jde o jiny princip. Nicmene v popise toho spreje je, ze vytvari pruznou vrstvu, coz se hodi.

    Komentovat


      #3
      O: Klávesnice

      Zkousel jsi ten gumovy prvek necim poradne umit a pod nim ten plosny spoj take?
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        O: Klávesnice

        Já používám vodivý lak, i když ten není stoprocentní, a občas se prostě musí obnovit, což by u klábosnice asi byl problém.
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: Klávesnice

          Jak pise, tam neni zadna membrana. Podobna klavesnice je i u Sharpa MZ 800, opravdu chtelo jen poradne ocistit plosky plosneho spoje a tu vodivou gumu umyt. Pokud jsou tam ty gumove prvky zvlast pro kazdou klavesu, tak je zkus prohodit.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: Klávesnice

            Jak pisu, vse je umyto a to dukladne (IPA a pak vodou). Nefunkcni klavesy byly dve, jedna uz je ok a druha ne. V pripade te rozchozene ovsem slo o necistoty na PCB, resp. na te vodive plosce (grafitu?). U te druhe je jiny problem... sprej zkusim a dam vedet, diky. Zkousel jsem vodivy lak, ale nepomaha, protoze ta guma pracuje (prohyba se). I proto bych byl rad, kdyby nekdo mel doma poskozenou klavesnici podobneho typu a chtel se podelit
            AmigaOS // AROS

            Komentovat


              #7
              O: Klávesnice

              Trochu odbočím - kdysi jsem si koupil stavebnici legendárního počítač MaŤo a po sestavení sem zjistil, že asi třetina kláves prostě nechodí, tak sem se nasral, vzal sem alobal, kancelářskou děrovačku, vyrobil si alobalová kolečka a ty sem nalepil kundovým lepidlem na ty gumový plošky a chodilo to jak z praku... )

              Komentovat

              Zpracovávám...
              X