Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ARM kontroler pro Minimig - výroba?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #61
    O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

    Ja teda musim s troskou zavisti rict, ze Martina obdivuji. Rychlost, s jakou realizuje projekty od vyroby DPS, zajisteni soucastek, vyrobeni vlastniho prototypu je NEUVERITELNA. Uz nejakou dobu chodim na jeho web a nestacim se divit. A podle vsech indicii ma RODINU ....

    Komentovat


      #62
      O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

      Fast SPI šlape jak má. Udělal jsem pár testů:

      Konfigurace, DF0:, SD0:, Dhrystones, MIPS, A600 chip ratio
      PIC normal, 40 kB/s, 127 kB/s, 526, 0.54, 1.00
      PIC turbo, 52 kB/s, 171 kB/s, 1804, 1.88, 3.35
      ARM turbo, 90 kB/s, 904 kB/s, 4593, 4.79, 5.68
      ARM turbo fastSPI, 118 kB/s, 2032 kB/s, 4593, 4.79, 5.68

      Naposledy upravil Martin; 29.11.2012, 22:39:04.

      Komentovat


        #63
        O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

        Super!!! Díky za update!
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #64
          O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

          Autorem citovaného textu je Martin Přejít na původní příspěvek
          Dnes odeslano:
          Doda - komplet kit (+ v balicku komplet kit pro Amigoun a davesade)
          Boboo - DPS a vsechny soucastky bez ARM
          bigmac - komplet kit (+ v balicku DPS pro boing4000 a frenchshark)

          Vecer to presne poscitam a poslu castku a cislo uctu.

          Chybi uunek a voodoo. S uunek to resim, tak uz jen voodoo a je to
          Tak uz som napisal. Ospravedlnujem sa, bol som teraz par dni mimo..
          A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

          Komentovat


            #65
            O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

            Pro ty co ještě nefleshovali ARM.

            Po tom co jsem doletoval destičku, jsem se jal flashovat. Program pro flashovaní ARM byl instalován na XP, při první detekci ARM destičky systém XP nenašel ovladač. Ovladače jsou naštěstí ve složce drivers v rootu ARM programu SAM-BA.

            Pak se otevře tato obrazovka:
            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: bootloader_prg.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 188,2 KB
ID: 106879

            Nastavte flasovací soubor a dejte "send file". Budete dotázáni zda chcete odmknoute sektory 0-2. Dáme ANO, pak následně budete opět dotázáni zda chcete zamknout sektory 0-2 a tak dáme znovu ANO.

            A dostanete tento výpis:
            Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: file_sent.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 105,6 KB
ID: 106880

            Toto by mělo být vše k úspěšnému flasnutí ARM....

            Jo a díky Martinovy za radu...
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #66
              O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

              Tak jeden ARM mam taky hotovej. Zajimave je, ze jsem mel taky po slozeni zkrat na napajeni, jen to nebyl C17, ale neviditelne propojene nozicky na ARMu.

              Komentovat


                #67
                O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                Autorem citovaného textu je Martin Přejít na původní příspěvek
                Fast SPI šlape jak má. Udělal jsem pár testů:

                Konfigurace, DF0:, SD0:, Dhrystones, MIPS, A600 chip ratio
                PIC normal, 40 kB/s, 127 kB/s, 526, 0.54, 1.00
                PIC turbo, 52 kB/s, 171 kB/s, 1804, 1.88, 3.35
                ARM turbo, 90 kB/s, 904 kB/s, 4593, 4.79, 5.68
                ARM turbo fastSPI, 118 kB/s, 2032 kB/s, 4593, 4.79, 5.68

                Martine jak si dosáhl této hodnoty Dhrystones 4593 , já se i s ARM pořád pohibuji okolo 1800. A je mi divné že by měl ARM vliv na výkonost procesoru. Jinak rychlost DF0 a SD0 je cca stejná...
                Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                Komentovat


                  #68
                  O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                  Ten testovaci software ti musi bezet ve FastRAMce, kdyz pobezi v CHIPce, bude to pomale. Martinovi to ukazuje pomerne zmatene hodnoty. Zalezi dost v jake konfiguraci ten Minimig nastartujes, kdyz si nedas pozor a budes mit malo FASTky, bude to ukazovat malo.

                  Komentovat


                    #69
                    O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                    Máš recht, když nastavím 0.5MB chip a 1.5 slow, tak Dhrystones je 4588. To jsem netušil, myslel jsem že slow ram je pomalejší jak chip ram. Díky za upřesnění...
                    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                    Komentovat


                      #70
                      O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                      @Doda
                      Co Ti na tech hodnotach prijde zmatene? Ja mam pocit, ze jsem mel v obou pripadech (PIC i ARM) nastaveno 2MB CHIP a 1MB SLOW. Mam neco spatne?

                      Komentovat


                        #71
                        Ja myslim ze spis asi nemel, protoze ti to u PIC a ARM ukazuje ruzne hodnoty dhrystones, coz by nemelo, me to ukazuje stejne bez ohledu na PIC nebo ARM a tak by to melo byt. Uplne teoreticky se to mohlo stat proto, ze PIC si tusim uklada konfiguraci do sebe a ARM ji uklada na SD kartu, takze pri vymene PIC za ARM se ti mohlo zmenit nastaveni pameti a nevsiml jsis toho.... ale to fakt jen hadam.

                        Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                        Máš recht, když nastavím 0.5MB chip a 1.5 slow, tak Dhrystones je 4588. To jsem netušil, myslel jsem že slow ram je pomalejší jak chip ram. Díky za upřesnění...
                        Asi to nebude uplne presne, ale myslim ze "slow" je stejne rychla jako chip, jen ma tu nevyhodu, ze ji take brzi zakaznicke chipy a zaroven do ni ale nemohou. U minimigu je ta pamet oznacena jako slow, ale mozna je ten Minimigovy chipset upraveny tak, aby ji zakaznicke chipy nebrzdily. Minimalne se to tak chova.

                        Komentovat


                          #72
                          O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                          @Doda

                          pri aktivacii SlowRAM sa zapne v FPGA 4kb Cache RAM ktora sluzi pre CPU, tym dojde k akceleracii minimigu a narastu vykonu. Ak by minimig standartne bezal pri 50MHz bez skutocnej FastRAM vykon by zodpovedal indexu 1.63 / A500. Pretoze minimig nema skutocnu FastRAM akceleracia sa dosiahne internou 4kb Cache v Spartan3. SlowRAM je vzdy slow
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #73
                            O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                            Tak ARM už je od nového roku k dispozici ke koupi od ACube. Cena je 55 € bez daně.
                            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                            Komentovat


                              #74
                              ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                              Vida

                              Komentovat


                                #75
                                O: ARM kontroler pro Minimig - výroba?

                                Smutně koukám!
                                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X