Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

    Kedze sa uz par mesiacov pohravam s myslienkou vyroby noveho krytu pre Amigu 1200, chcel by som sa poradit....

    S touto myslienkou som neprisiel samozrejme len ja..... nieco mi spominali iny ludia na party (maju svoje teorie o vyrobe) a nejake zmienky su aj na internete.
    Najprv som chel vyrobit formu na odlievanie, presiel som moduritom, papierom a inym mazlavym bordelom )) az po plastycke peny. Nic mi nesedelo s nicim som nebol spokojny. Bolo aj jedno stretnutie ohladom vyroby - ktore mi otvorilo oci a ja som zistil , ze som si najivne myslel opak - v domacich podmienkach detailny a kvalitny kryt na Amigu nevyrobim - ked mi povedal sumu - vyroba formy a odber min. 1000 kusov padol som na hubu. Cenu nebudem zverejnovat, kto chce nech si pozistuje.

    Tak mi napadlo ze vyuzijem znamost v strojarnach a skusim si vytvorit case Amigy 1200 podla seba, chcel som velmi podobny case originalu a predsa uz s vychytavkami (ventilatory, cdrom, citacka, usb, indivision, lepsie chladenie).

    Otazkou je, myslite si ze to ma vobec cenu zacinat takyto projekt, aj ked bude komplet kryt aj spodok vlastne z plechu?

    Ma niekto k dispozicii pomeranu amigu, komplet schemu velkosti uhlov, otvorov... potrebujem to prekreslit v autocade aby sme to vedeli vypalit laserom.

    Doteraz som dal do projektu cca 100€ - tie peny su drahe ako p***
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil venox; 26.10.2012, 10:04:19.
    WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

    #2
    O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

    To by sa mi pacilo. Plechovy case, opticky mohutny, nie zase moc. A priestor na CD, vetraky. Ak by cena vysla do 100e tak kludne daj vyrobit dva .
    MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

    Komentovat


      #3
      O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

      Cena nebude vobec 100€! To by som ani nezacal robit - To este netusim ani ja , len tolko ma uz stali pokusy, kupoval som suroviny , peny, chemikalie


      viem ze sa mi nepodari zachovat oblost Amigy na 100% Chel by som dosiahnut akusi skladacka, teda 2D plech. papier ktory bude nutne so doma ohnut a doladit, vyroba kompletu zatial nehrozi ani som o tom dalej nepremyslal.

      Trosku si to budem musiet cele nakreslit naprv v 3D aby bolo jasne co vlastne kde ubrat upravit, potom nasledne pomerat na real amige... bude vela odpadu pokial to nadobudne final tvar, budem rad ked mi casom poviete naco vsetko som zabudol


      Priklad - Ukazka 2D modelu vo finale
      Přiložené soubory
      Naposledy upravil venox; 26.10.2012, 10:19:04.
      WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

      Komentovat


        #4
        O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

        O výrobu nových krytů jsem se kdysi zajímal taky. A taky mě nemile překvapila cena formy, vůbec se to neoplatí. Ne u nás. Byl jsem odkázán na nějakého asijského výrobce, ale na to jsem už kašlal. Nevím jestli to má ze želaze smysl. Ačkoli uděláš plechový 2D model, jak vyřešíš lakování? Při ohybu se to bude loupat, takže si to ve finále bude muset člověk nalakovat sám. A to nemluvím o tom, že né každý bude mít doma pájku na spevnění spojů.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
          O výrobu nových krytů jsem se kdysi zajímal taky. A taky mě nemile překvapila cena formy, vůbec se to neoplatí. Ne u nás. Byl jsem odkázán na nějakého asijského výrobce, ale na to jsem už kašlal. Nevím jestli to má ze želaze smysl. Ačkoli uděláš plechový 2D model, jak vyřešíš lakování? Při ohybu se to bude loupat, takže si to ve finále bude muset člověk nalakovat sám. A to nemluvím o tom, že né každý bude mít doma pájku na spevnění spojů.
          Presne ako pises , bude to iba surovy vyrobok, ktory bude nutne poskladat podomacky, samozrejme pokial nebude zaujem nema to cenu robit
          WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

          Komentovat


            #6
            O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

            Příjde mi to celé uhozené na hlavu. Z plechu můžeš postavit kůlnu nebo karavan, ale ne Amigu.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

              Taky myslím, že z plechu to asi nebude ono. Možná spíš z nějakýho kusu hliníku to nechat vytesat na nějakým tom CNC stroji.
              Nějaký blueprint amigy by snad neměl být problém najít na netu a podle toho udělat 3D model.
              Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
              Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

              Komentovat


                #8
                O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                To bude skutecne HARD-ware

                Komentovat


                  #9
                  O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                  http://www.shapeways.com/ - Znamy si dava robit veci u nich. Ak by to niekomu vyslo urcite by ma zaujimala alternativa pre Amigu 600

                  Komentovat


                    #10
                    O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                    no videl som tie male blbotinky a cenu k tomu, na taky Case by som si musel zobrat asi uver
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                      Autorem citovaného textu je zz_indigo Přejít na původní příspěvek
                      http://www.shapeways.com/ - Znamy si dava robit veci u nich. Ak by to niekomu vyslo urcite by ma zaujimala alternativa pre Amigu 600
                      Ale vidim v tom lepsi potencional, repliky eject tlacitiek na inerne mechaniky, popripade novy konstrukcny navrh na eject tlacitko na SONY mechaniky do A600/A1200. Popripade cenlny panel na A4000 co nie je az tak komplikovany objekt
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Vejce Přejít na původní příspěvek
                        Taky myslím, že z plechu to asi nebude ono. Možná spíš z nějakýho kusu hliníku to nechat vytesat na nějakým tom CNC stroji.
                        Nějaký blueprint amigy by snad neměl být problém najít na netu a podle toho udělat 3D model.
                        Ak mas link na blueprint amigy budem ti vdacny
                        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                        Komentovat


                          #13
                          O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                          Blueprint nikde nenajdete. Možná bych se zeptal Jacka, dělal modely Amigy v Lightwave a celkem si s nima vyhrál. Možná to má někde i naměřeno.
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                            Blueprint nikde nenajdete. Možná bych se zeptal Jacka, dělal modely Amigy v Lightwave a celkem si s nima vyhrál. Možná to má někde i naměřeno.
                            ja som tiez nikde nenasiel, som myslel ze Vejce ich niekde ma.... pomeram si ju sam ked nic nezozeniem
                            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                            Komentovat


                              #15
                              O: Výroba nového Amiga 1200 Case Desktopu

                              Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                              Ale vidim v tom lepsi potencional, repliky eject tlacitiek na inerne mechaniky, popripade novy konstrukcny navrh na eject tlacitko na SONY mechaniky do A600/A1200. Popripade cenlny panel na A4000 co nie je az tak komplikovany objekt
                              tohle je ale myslenka, celni panel pro Amigu 4000 s ulamanyma packama ma kazdy prvni a kvalitni nezazloutla nahrada by to dost vylepsila a ty eject tlacitka pro nejcastej upravovane mechaniky je take napad za milion

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X