Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Exa z Ostravy - mé zkušenosti

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Exa z Ostravy - mé zkušenosti

    Protože se tu stále objevují doporučení ohledně oprav, modifiací HW apod. na Exu z Ostravy, čili Jiřího Rezka, nedá mi to, abych se nepodělil o osobní zkušenosti s tímto člověkem a tak varoval případné další zájemce o jeho služby.

    Bylo to zhruba takhle:

    První kontakt s ním byl telefonický někdy na konci roku 2010 a šlo mi o předělání B1240 na 1260. Procesor jsem si pořídil na E-Bayi sám a s kartou poslal do Ostravy. Na ceně jsme se dohodli předem, práce byla odvedená dobře a až na nepravdivé tvrzení, že procesor se po testech ukázal jako verze bez MMU a FPU, nebyl zádrhel.

    Další prací, na které jsme se dohodli byla úprava základní desky A1200 – odstranění TV modulátoru, výměna kondenzátorů, zprovoznění diodové indikace práce PCMCIA (např. při čtení nebo zápisu na CF kartu). A také jsem zakoupil optickou myšku. Opět bez problémů.

    Pak to začalo. Koupil jsem přes toto forum A1200 s PPC turbínou, která se bohužel ukázala jako nefunkční. Poslal jsem ji Exovi, jenž mi sdělil, že je prakticky neopravitelná. Jak já, tak prodejce jsme to s Exou řešili a uzavřeli dohodu: prodejce mi vrátí 2000,- a Exa ji ode mne koupí na náhradní díly za 5000,-. Co se nestalo? Za pár dnů má Exa novou PPC kartu a nic netají: prostě na to náhodou přišel a pomocí dílů z jiné mrtvoly ji opravil...

    Exa se nabídl, že mi vytuní A1200, viz. http://www.amiga.cz/?p=1639 . Už to zkrátím: SpeedUp, který mi prodal, se nepodařilo rozchodil – mmchd Exa tu Amigu ani nezkoušel, není tedy divu, že přišla a nechodila. Musel jsem si leccos dobastlit. Základní deska měla nabořený zvuk (chrčel) – údajně spraveno a samosebou naúčtováno – nefunkční. Dále upravoval SCANDY – nastavoval druhou paticí, aby se vešla do Amigy s FastATA – přišla odpálená! Opět při komunikaci vyplynulo, že ji po úpravě ani nezkoušel. Protože se však ještě v té době ke všemu hlásil, poslal jsem mu HW zpět – na opravu.

    Od té doby jen vytáčky přes mail:

    Předposlední z 29.12.2011

    Zdravém Tě Kalife !!!
    Ufff...už Jsem zase Doma !
    Včera odpoledne Jsem přijel.
    Dopiju kafčo a jdu páchat restíčky.
    Budu tady dnes celej den OnLine.
    Bye - EXA – Ostrva


    Poslední ze 2.3.2012

    Zdravím Tě Kalife !!!
    Jak píšu...fakt Big Sorry !!!
    Nyní ve středu Jsem konečně dorazil dodom...Ufff.
    ...
    No a protože můžu makat alespon pravou rukou,tedy držet v ní pajku,
    tak Jsem fakt nelenil a chci dát vše do richtiku !
    A to ,že seš na Mě fakt dost nasranej,Beru,protože seš v právu !!!
    Ted přes weekend budu páchat hodnoty,abych to mohl v pondělí odeslat.
    Ve čtvrtek Jsem také něco stihnul,ale to je úplně z jiného soudku.
    Prozatím vode Mne z Ostravy Bye - EXA
    PS: Popřípadě se koukni na Můj NEW-Příspěvek na Amiga.cz,(ted budu psát).

    A posléze nastalo ukončení veškeré komunikace.

    O co jsem tedy přišel: peníze za opravu základní desky A1200 a desku samou, peníze za úpravu SCANDY a SCANDY samou, peníze za nefunkční SpeedUp, PPC turbínu.

    Psal jsem si se dvěma místními uživateli, a dozvěděl se, že jak se Exovi něco podaří není problém, ale vyskytnou-li se potíže dopadá to takhle.
    Nedoporučuji tudíž pouštět se s tímto pánem do jakýchkoliv obchodů.
    A perlička na závěr: Exa vyhrál v sobotu mou aukci na Aukru: Lyra1200. Taková bezskrupulózní drzost se opravdu jen tak nevidí. A upozorňuju veřejně: adaptér je funkční (to jen pro případ možných odvet na Aukru). Já mu to pošlu, nenechám si jím kazit profil, ale hryže mě to, hryže...
    Naposledy upravil kalif; 12.11.2012, 21:43:30.

    #2
    O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

    Jinak svou sbírku Amig jsem už téměř rozprodal a toto beru jako takové rozloučení, aby někdo nedopadl jako já, potažmo: nenechal se takovými lidmi jako já odradit od tohoto krásného koníčku.
    Naposledy upravil kalif; 12.11.2012, 21:45:25.

    Komentovat


      #3
      O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

      no, evidentně nejsem sám . . já to nebudu takto detailně rozepisovat, ale taky sem s EXou měl problém a taky ohledně PPC turbíny. Zasvěcení vědí o co jde (poslána na upgrade 040 na 060 - následně označena za nefunkční, následovala nabídka odkupu za 2000, neprodal sem ji), nicméně až později sem zjistil, že EXA mi vrátil zpět zcela jinou PPC Turbínu!!! Já si tu svou označil, nebudu psát jak, ale přišla mi zpět bez toho označení. A Blizzard 040/40 k upgrade na 060 se vrátila správně, a byla označena zcela shodně. Že by to z té PPC jenom tak zmizelo?
      Naposledy upravil Poison; 12.11.2012, 15:21:59.

      Komentovat


        #4
        O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

        To Kalif: si blazon ak mu to posles. Namiesto Lyra by si mal ist a podat trestne oznamenie pre podvod. Ten chlap si to fakt zasluzi. A to co robi moze robit len preto, ze sa na to kazdy vykasle. Co ma mrzi, ze ludia ako Ty skoncia s Amigou, pre takychto podvodnikov. Co uz..
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #5
          O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

          To jsou mrzute pribehy, bohuzel z tohoto smeru caste a vetsina z nas uz to proste vi. Kalif snad neprodal vsechno, nebo jo?
          Naposledy upravil Doda; 12.11.2012, 17:24:09.

          Komentovat


            #6
            O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

            Trochui si kladu za vinu, že jsem zde jednu dobu Exu pochvalovaljako jednoho z posledních českých odborníků na HW. To však bylo na základě jeho HW recenzí, co vše si sám pro sebe umí spravit. Člověk si pak řekne, že tytéž opravy a úpravy by udělal i pro ostatní a pak se vyrojí takovéto zprávy.

            Možná jsem měl štěstí, pač Exovi jsem měl posílat Blizzarda, ale pak souhrou náhod se mi na EAB ozval i Stachu s nabídkou výměny PPC + SCSI. Jinak bych dnes možná psal podobný příběh, jako vy.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

              Škoda,že Kalif končí s Amigama,můj oblíbený skoro soused na pomoc,když jsem něco potřeboval,tak mě vycházel vstříc,dík a hodně štěstí.
              Amiga je nejlepší...

              Komentovat


                #8
                O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                Chlapi, neblbněte s nějakým končením u Amigy a rozprodáváním. Dečíňáci, přijeďte na Prase párty, probereme to tam u vychlazeného škopku trochu se odreagujeme, dáme třeba Wormsy proti "stupid CPU" a postavičky si pojmenujeme podle svých nepřátel.

                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #9
                  O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                  Určitě zapaříme a za chlastáme,já jedu,možná ještě přijede jeden,který bydlí mezi DC a UL,ale pro Kalifa to určitě nebyla lehká volba,věnoval Amigám dost času,ale člověk někdy musí udělat rozhodnutí jestli se mu líbí nebo ne,bohužel,třeba se po čase vrátí k Amigám,i když po takových skušenostech s Exou přejde chut...
                  Naposledy upravil krtek11; 12.11.2012, 22:06:14.
                  Amiga je nejlepší...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                    Tohle neberte tak, že bych se EXY chtěl zastávat stůj co stůj. Jen nabídnu trochu jiný pohled. Věřím, že EXA hodně z těch věcí nedělá schválně. Má přecijen už svůj věk a na starost rodinu, kterou musí v této nelehké době uživit. Ano, to musíme tady skoro všichni. Ale přecijen oproti němu jsme omladina (až na pár výjimek). EXA má spoustu melouchů, protože v jeho oboru se zaměstnání shání daleko hůře. Věřím, že tedy hodně z negativních zkušeností vzniká z neporoznosti, roztěkanosti a přecijen už horší paměti. Ano, to není naše chyba - EXA je už takový, že se snaží pomoci za každou cenu a neuvědomuje si, že na spoustu věcí už nestačí. Je proto i možné, že PPC turbínu na první pokus neprohlédl pořádně, ale kdyby Kalif vydržel, došel by při druhém-třetím pohledu k řešení. Kdybych já prodal hnedka všecho, co se zdálo na první pohled neopravitelné, měl bych ze své sbírky asi tak půlku. Chce to prostě větší dávku trpělivosti, jako se vším.
                    Osobně věřím, že EXA všechno navrátí, ale holt to chce mu to připomínat, připomínat, připomínat. A i když má někdo pocit, že mu připomenul dostatečně, chce to ještě třikrát víc.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                      Kolik lidí tu mělo problém s kšefty se Svéťou, kolik s Exou, kolik lidí včetně mě doplatilo na důvěru Charliemu, co zpronevěřil peníze na Efiky a mě například ještě okradl jeden hajzl na Artway party respektive peníze za G-Rex+Voodoo3+Terratec jsem od něj už nikdy neviděl (věřil jsem amigistovi a doplatil jsem na to). Ale neděje se tohle všude v Čechách a na Slovensku, myslím v běžném životě? Podvůdky, podvody, ba dokonce zlodějiny, tohle s Amigou jako takovou nemá co společnýho, tohle je v lidech.
                      Naposledy upravil jack-3d; 12.11.2012, 22:44:12.
                      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                      Komentovat


                        #12
                        O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                        Voodoo to vystihol , proste ludia to robia lebo im to prejde.... teda aspon vacsine

                        S Exom som nemal nikdy tu cest a ako tak citam bohu dik, nebudem sudit inych, nepoznam .... nebol som pri tom.

                        Kazdopadne mozem s urcitostou odporucit : BORISA a IDEFIXA na servis
                        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                        Komentovat


                          #13
                          O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                          ........... tohle s Amigou jako takovou nemá co společnýho, tohle je v lidech.
                          No on ten první příspěvek byl o "lidu"
                          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                          Komentovat


                            #14
                            O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                            To je zajímavé, jak lidi z amiga.cz mají tolik společných zájmů a ještě se sebe zastávají. Vynikající!
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              O: Exa z Ostravy - mé zkušenosti

                              Pánové, žádné lynče tu nechci. Nicméně kalifův příspěvek beru jako potřebné varování.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X