Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Gigabit síťovka

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Gigabit síťovka

    Po letech odkládání jsem doma konečně zprovoznil gigabitovou domácí síť, připojil Pegasos II. pomocí GB portu a světe div se, jede to jen na 100Mbps. Je nějaké nastavení co přehlížím, nebo MorphOS neumí pracovat na téhle rychlosti?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    #2
    O: Gigabit síťovka

    No můžu to vyzkoušet. Mimochodem, to že to jede na 100 zjišťuješ jak?
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Gigabit síťovka

      Typujem ze Gb sietovku mas tak ina vec: Ake mas kable?

      1G ethernet pouziva vsetky kable v konektore. a vsetky musia byt zapojene spravne. a tiez musis mat kvalitnejsie kable inak to padne na 100Mb

      Komentovat


        #4
        O: Gigabit síťovka

        To mně nenapadlo. Sám používám kabely pro stovku, ale pár gigovejch taky mám. Bohužel si nepamatuju, jestli MOS dokáže zobrazit rychlost připojení, protože routery co mám nemaj odlišenou barevnou indikaci pro různý rychlosti spojení.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: Gigabit síťovka

          Na 1Gbit staci kabel cat5, to nejspis neni problem a musi tam byt vsechny 4 pary, coz az na vyjimky take byva. Problem je casto rychlost samotneho pocitace nebo "zdroje" tech dat. Pomale pocitace nebo mizerne NAS servery ani zdaleka nedodahuji rychlosti gigabitu i kdyz maji gigabitovou sitovku. Jede to spis ke hranici 100Mbit, mam to mnohokrat vyzkousene.

          Zalezi co sviti na switchy, pokud 100Mbit, nejak to asi resit pujde (a muze to byt mozna i tim kabelem), ale jestli 1Gbit (link), tak je problem v tom co rikam.

          Komentovat


            #6
            O: Gigabit síťovka

            Mám wifi router TRENDnet TEW-639GR, který už má barevnou indikaci rychlosti přenosu a signalizuje 100Mbit. Kabely jsem si dělal sám, plně osazené cat5. Pokud stejný kabel zapojím do jiného počítače, tak mi najede v pohodě Gbit. Jen mě napadá, že mám zapojeny v Pegu obě síťovky - Gbit pro MorphOS a 100Mbit pro OS4. Zkusím to ještě odpojit a uvidíme.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              O: Gigabit síťovka

              Tak to bude problem v nastavení OS4.
              Naposledy upravil Solaris104; 14.11.2012, 14:12:36.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                O: Gigabit síťovka

                Pod OS4 není ovladač pro GBit síťovku k dispozici, tak to samozřejmě zkouším pod MOSem. Ale zdá se, že už pod ním jedu plnou rychlostí, takže teď příjdou na řadu srovnávací testy oproti 100Mbit síťovce. Ale předpokládám, že tam bude brzdit hromada jiných věcí.
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  O: Gigabit síťovka

                  Tak rychlostní rozdíl je minimální, nejspíše to bude brzdit hromada jiných věcí. Ale pocitově je to fajn.
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: Gigabit síťovka

                    Delal jsi testy kopirovani z RAM disku do RAM disku? Pokud nemas rychle RAIDove pole, tak nemas sanci vyuzit tu rychlost.
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      O: Gigabit síťovka

                      Ne. Dělal jsem test přenosu PC - RAM disk. Nečekal jsem plnou GB rychlost, ale nečekal jsem ani to, že to bude přibližně stejné jako pod 100M sítí.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: Gigabit síťovka

                        Tak podle me je to celkem jednoduche. Pokud ti to kopiruje alespon 13-14MB/s, pak ti to funguje. Na 100Mb siti tuhle rychlost nevytahnes. Gb draty na kratke vzdalenosti nejsou nutne. Z vlastnich zkusenosti je nejvetsi brzdou na PC HDD, na NASech typ a frekvence procesoru.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X