Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

    Zdravim

    Uvazuju o koupi nove amigy NG. Hodne se mi libi AmigaOne 500, ale vzhledem k cene mi to prijde momentalne zbytecne.

    Jako alternativu jsem nasel Efiku, ktera je cenove dostupna a na vyzkouseni OS a moznosti asi postacujici.


    Zjistil jsem, ze je kompatibilni s MorphOS, ale nejak jsem se nedopatral, jestli je kompatibilni i AmigaOS 4.x a nerad bych kupoval "zajice v pytli".
    Muzete mi prosim potvrdit, nebo vyvratit pripadne rict nejake mozne alternativy?

    Diky

    Inf-

    #2
    O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

    Neni. Pro OS4 je nejdostupnejsi hardware Pegasos 2.

    AmigaOS 4.x runs on the PowerPC family of processors. These processors offer high-performance and low power consumption.AmigaOS can also be used with classic Amiga computers that are equipped with PowerPC processor accelerated boards, like Phase5's BlizzardPPC or CyberstormPPC accelerators. This once again highlights how light and efficient the operating system is.The following is a complete list of AmigaOS 4.x compatible hardware.


    Jeste existuje neoficialni modifikace pro PowerPC Mac MINI, ale to je fakt k nicemu.
    Naposledy upravil Doda; 19.11.2012, 12:44:49.

    Komentovat


      #3
      O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

      Takze zrejme jedina moznost je asi prolezat bazary a cihat, jestli se nahodou neukaze nejaky PegII nebo Sam.

      Kazdopadne diky.

      Komentovat


        #4
        O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

        Nejlepsim zdrojem jsou aukce a nebude to zas takovy problem sehnat. Chapu ze Efika je zajimava cenou a mozna se mnou nekdo souhlasit nebude, ale je to i zoufaly hardware. Za ty (male) penize dostanes taky odpovidajici (mizernou) vec.

        Docela dobry Amiga-like system je ten Mac Mini, je dostupny, chodi na nem sice "jen" MorphOS, coz zas neni tak vzdalene OS4, ale je to dobry HW a zjiskat tim moznost provozovat i OSX. Na druhou stranu je to proste MAC.

        Komentovat


          #5
          O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

          Na amibay.com se PegII objevuji docela casto. Nebo si muzes objednat novou SAM tady. Bacha, maji tam ceny bez dane... ale zase nemusis cekat, az se nekde objevi.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

            Nebo si dej inzerát tady a na AKF bazaru, že Pegasose 2 sháníš.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              #7
              O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

              No, nextgen Amiga je celkem okrajová věc. Nevyhovuje to každému, protože na tom taky nejde dělat všechno. Rozhodně před koupí doporučuju seznámit se s oběma systémy, ať víš co od toho čekat. Jelikož jsi z Ostravy, můžeš se přijet podívat ke mně, vyzkoušet si to, poptat se. Pak sám uvidíš, jestli ti to bude vyhovovat.
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

                Co si budeme vykladat, na Amize jsem vyrustal a je to pro me srdecni zalezitost, ale nechci to kupovat, kdyz mi to bude lezet pul roku pod stolem zbytecne.
                Takze pokud by byla moznost se na to predem podivat a vyzkouset, urcite bych to ocenil.

                Komentovat


                  #9
                  O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW



                  Můžeš vyzkoušet a koupit, navíc MarK by ti dal jistě kvalitní školení co a jak do začátků. Na Prase Párty se navíc seznámíš s desítkami dalších Amigistů ;o)
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #10
                    O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

                    10.000 je hodně luxusní cena.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

                      Murphyho zákony fungují dokonale. Všechno funguje jak má, přijde InfinityX a najednou se rozhodne odejít datový přepínač a začíná zběsilé přepojování kabelů... Není nad to někoho seznámit s výhodami OS4 hned od začátku

                      A to jsem chtěl otevřít první a jediný OS4 showroom na Ostravě. Už do toho ani nejdu
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: AmigaOS4.x + MorphOS kompatibilni HW

                        No to s naprostym klidem muzes, jenom bys me tam asi nemel poustet
                        Kazdopadne jeste jednou diky za ukazku, bylo to super

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X