Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Lisiak4

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Lisiak4

    Úvaha do budoucna, která nemusí být nikdy zrealizována tak jako vše u mne (rozšiřuji si obzory).

    Hledám náhradu za Python, který mi neumožnuje pracovat s grafikou. Potřebuji neukecaný stručný jazyk, který má syntaxi společnou s Pythonem a C. Pokud bude i objektivní (to je možná budoucnost v možné budoucnosti ) bude to jen plus, ale není to podmínka. Podmínka je stejná syntaxe a aby byl méně ukecaný jako C, nejlépe aby byl stručný jako Python. Tenhle jazyk bych pak chtěl používat na testování a výslední logiku bych pak přepsal do C. Takhle hodlám dělat Sabotéra. Python pro testování, C pro výsledek + stisk klávesy co Python nemá.

    Nejideálnější by bylo, kdyby se typ proměnné v jazyku uměl deklarovat sám, tedy:
    promenna = "5" (řetězec)
    promenna = 5 (číslo)

    Možná ale chci od Amiga jazyku moc, takže level 2 je aby pro vypsání textu stačilo opravdu jen print a nemusel volat "int main()" jako první, snad takový jazyk bude stručnější i v dalších věcech.

    Opakuji, hlavní podmínkou je syntaxe podobná s jazykem C.

    EDIT: A aby byl jazyk interpretovaný samozřejmě, tedy nemusel při testování program kompilovat.
    Naposledy upravil Lisiak; 14.10.2014, 09:24:00.
    Amiga - PMD 85

    Komentovat


      #32
      O: Lisiak4

      A ja by som si dal halusky s vajcom...
      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

      Komentovat


        #33
        O: Lisiak4

        Pýtam sa na možnosti, neviem aké sú, klasická sonda. Je mi jasné že nemusí taká možnosť byť a Vejce nechaj na pokoji .
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #34
          O: Lisiak4

          Nezám to, ale podle MarKa je jeho D jednou z možností...Zajdi si na jeho stránky http://www.kuchinka.cz/mark/ , za podívání nic nedáš.
          Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

          Komentovat


            #35
            O: Lisiak4

            Obdivuji tvoji ochotu se najednou učit více prog. jazyků. Doufej že v tom nebudeš mít guláš . Já jsem rád že trochu zvládám Cčko a ještě to míchat s E nebo D jazykem, tak mě střelí
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #36
              O: Lisiak4

              No spíše moje lenost něco dělat v ukecaném C, když něco často měním. Změny se snadněji dělají v nějakém stručnějším jazyce, ale třeba se pletu a nebude to tak hrozné.

              Když nemám hlavu na programování a mám chuť se někam posunovat, dělám si rozhled, jaké jsou možnosti, třeba jestli je stručnější jazyk se společnou syntaxí s C. Možná se podívám na syntaxi všech standardnějších Amiga programovacích jazyků - i tak toho není moc.

              AmigaPythonu se zatím nehodlám vzdát, na načrtnutí základní logiky je to super. A Pythonu se taky nehodlám vzdát, ale to už jsme někde jinde .

              ...Amiga Profi vypadá na slušnou pecku, zabrousil jsem samožřejmě hned do práce s fonty a vypadá to zajímavě. Zdá se mi to být psané velice srozumitelně. Tak uvidím, jestli zdání klame.
              Amiga - PMD 85

              Komentovat


                #37
                O: Lisiak4

                Tak jsem se podíval na syntaxi různých interpretovacích jazyků. Nevyhovuje nic, ale teď mne i tak napadlo inteligentnější řešení. Pokud budu v budoucnu dělat grafickou hru (né z fontů), tak s grafikou a Pythonem na PC si otestuji logiku programu a to pak převedu pro Amigu za pomocí Céčka. Takhle zůstanu u 2 pro mne v současné době důležitých programovacích jazyků.
                Amiga - PMD 85

                Komentovat


                  #38
                  O: Lisiak4

                  Řeknu Ti, že hrubý engine Sabotéra bych zvládl za jedno dopoledne v Blitz Basicu nebo Amosu s využitím sprajtů. A to si pamatuji jen BASIC ze ZX Spectra.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #39
                    O: Lisiak4

                    Zatím jsou to jen silné řeči .
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #40
                      O: Lisiak4

                      Nic víc než mé prohlášení. Komu jsem úplně lhostený, ať nečte.

                      Z důvodu mé nemoci (když mám doma počítač a mám volno nedokážu si v rámci sezení za počítačem říci ne, vše odkládám a i tak jsem pořád za ním a nic jiného neudělám a svět mimo něj jde i mmo mne) jsem se rozhodl, že když nemám nad sebou kontrolu po dobrém, budu ji mít po zlém. Každe své druhé volno si chci znemožnit být za počítačem. Dnes jsem si donesl 1 kablík z notebooku od napájecího adaptéru do práce. Ještě se rozhodnu, co udělám s baterii od ntb (asi ji záměrně vybiju). Po 6 letech mi dochází síly a musím začít se sebou něco dělat. Mám hodně restů na které si musím najít čas. Já jen, že když mne tady neuvidíte, aby ste se nedivili. Doufám, že to zvládnu.

                      Pátek-neděle začínám.
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #41
                        O: Lisiak4

                        Tím jsem si prošel taky, takže asi vím čím procházíš, ale taky co tohle rozhodnutí obnáší a přinese Držím palce...
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #42
                          O: Lisiak4

                          Niže napsáno nemá nic s tímhle portálem společného, ale má to hodně co se mnou, mým životním postojem a stavem. Dal jsem to na FB, aby jsem si taky řekl na pár věcí své, tak snad se to dostane do rukou těm správným lidem. Ale dávám to i na AP a OC protože chci aby lidi odsud do mne více viděli. Moc lidí po tom, co jsem se přestěhoval do Brna kolem sebe nemám, tak mám alespoň vás... .

                          Po tom, co jsem asi před 5/6 lety měl možnost shlédnout absolutní zlo se změnilo mé myšlení, má definice i já sám. Před 26 lety jsem měl možnost shlédnou jen zlo. Zlo v lidech. Před pár dny jsem měl možnost shlédnout ubohost sloučenou se zoufalostí. To je to co potřebuji, to je to ce mne pohání dál. To je to co mne dělá silným a druhého slabým. Děkuji za vše, co pro mne slabý a zoufalý lidi dělají to je přesně to co potřebuji. To je přesně to co pro mne dělali i před 26 lety kdy jsem se všemu zepřel a měl jsem chuť bojovat a říci takhle ne! Opět začínám mít chuť bojovat. Prosím zoufalé a slabé ať pokračují ve své činnosti potřebuji své síly co nejvíce.

                          Díky jim za vše!
                          Amiga - PMD 85

                          Komentovat


                            #43
                            O: Lisiak4

                            som rad ze zacnes odvikacku na Amiga party )
                            WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

                            Komentovat


                              #44
                              O: Lisiak4



                              Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: posilovani.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 49,1 KB
ID: 108507
                              Amiga - PMD 85

                              Komentovat


                                #45
                                O: Lisiak4

                                Jak bylo řečeno v jiném vlákně, neřešme minulost. Jsem sympatizant demoscene skupiny ArtWaY a jsem tedy na jejich straně .
                                Amiga - PMD 85

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X