Stránka 1 z 7 1234567 PosledníPoslední
Zobrazuji výsledky 1 až 20 z 123

Téma: Lisiak4

amiga autista Lisiak4's Avatar
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Výchozí Lisiak4

Narodil jsem se v Bratislavě. Mým prvním počítačem bylo PMD 85-3, ke kterému jsem měl kromě klasického kazetového magnetofonu i kazetopáskový záznamník dát KZD-1, kde se kazeta formátovala a bylo umožněno nahrávat hry (pouze v Basicu) s větší rychlostí. Bylo nutné znát číslo, pod kterým je program nahrán a ten se pak automaticky vyhledal. Nikdy nezapomenu, jak se při hraní her PMD zahřálo, následovně seklo a já ho pak začal studeným vzduchem z fénu chladit a po chvíli jsem mohl pokračovat dál, přesně kde jsem skončil. Po PMD 85 jsem si pořídil Atari 800XE, na kterém jsem provozoval taky kazety. Rychlost nahrávaní mi zpříjemňovalo turbo 2000, které bylo na tu dobu již standardem. Po nějaké době jsem si nechal rozšířit paměť ze základních 64 KB na asi 256 KB (128 KB to dle mě nebylo, těžko říct po těch letech). Vzpomínám si, jak jsem ke konci hrával hry od polské firmy Avalon (psal se tak nějak rok 1992). V téhle době jsem šel s tátou do Itálie, kde koupil Nintendo Entertainment System (8-bit) i se dvěma hrami a to Gremlins2 a Stealt ATF. Na gremlins2 doteď rád vzpomínám a doporučuji. Kvalitně provedená plošinová hra. Dobrá grafika, hudba i hratelnost. Specialitou bylo, že ona verze NES byla od firmy Mattel a hry pro tuhle verzi nebyli u nás dostupné. Pak jsem si pořídil Amigu 500 a já viděl poprvé video na počítači v dnes již legendárním demu 9 fingers od Spaceballs. Nasledovala 386 SX-40 MHz a v roce 1996 jsem si na brigádě přes léto za 2 měsíce vydělal na své Pentium 1 - 75 MHz a později jsem tam dal kamarádův 120 MHz procesor. Jak jsem se v roce 1999 vrátil z vojny mě mé hráčské nadšení začalo pomalu opouštět. Ve 25 letech jsem se přestěhoval do Brna, odkud pochází jistá část mé rodiny a kam jsem jezdíval přes školu vždy na prázdniny. V roce 2007 jsem si koupil notebook. V roce 2008 jsem ze zvědavosti a z nostalgie začal vyhledávat odkazy ohledem Amigy a začal navštěvovat Proberův portál a asi po roce, když už jsem nevěděl co a kam i fórum . Mimo jiné sleduji i dění kolem samotného PMD 85 a v poslední době z velké vzdálenosti i dění kolem Atari.

2. Líbí se mi jan - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Výchozí O: Lisiak4

Jak jsem již psal v sekci CHLÍVEK (zrušen příspěvek, ve kterém jsem chtěl pokračovat v této bezvýznamné informaci tak to dávám již sem, co jsem chtěl využít až později ), potřeboval jsem si trochu shrnout celkovou situaci kódování (ty, více používané) a udělat přehledné tabulky spolu s náhradou jednotlivých znaků pomocí kódování ISO8859_2 a s celkovým popisem toho nejdůležitějšího. Tím, jak jsou v tabulce všechny možné znaky si se správným zobrazením všeho ani příkaz CODE neporadil. Takže dávám přílohu a je třeba otevřít pod Win. kdo se chce podívat. U mně v poznámkovým bloku je vše v pořádku. Ve finále ještě odstraním všechny znaky z tabulek, které jsou převedené správně (jen z místa samotného převodu kódováním iso8859_2 - spodní pozice), aby se tabulky zpřehlednili. V konečné fázi chci uložit tabulky jako obrázek. Počítám s chybami (vycházel jsem ze všeho co jsem doposud našel). Je zdokumentované kódování ASCII, CP1250, CP852, ISO8859_2, KAMENICKÝCH, AMIGA-E2, KOI8_CS. Hlavně ve správnost tabulky KOI8_CS nemám moc velikou důvěru viz 1 stejný znaky na třech různých místech se mi nezdá příliš v pořádku. Z tabulek, které mi zobrazoval OS3 jsem nevycházel. České znaky dle všeho jsou ale v pořádku. Více jsem věřil tomu co jsem našel různě na webu. kde se tabulky různých kódování na vícero stránkách až na malé detaily schodovali.
    Amiga - PMD 85

Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Akorát jsem přijel domů po tom co jsem zveřenil dne 12.5 před 10 h. svůj příspěvek a musím konstatovat, že potřebuji pauzu od tohodle portálu. Teď nevím co bude dál. Musím vypnout a uvidím. V současné dobe zde nemám chuť nic číst. Jsem na emailu Lisiak4@seznam.cz Třeba si zde již počtu dnes něco, každopádně musím udělat mé odtžení od tohodle všeho tady a uvidím, co bude dál, když se vyspím.
    Amiga - PMD 85

Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

I když těch mých vláken zde přibývalo po skromnu. Už budu jenom komunikovat k vytvořeným vláknům. Čas ukáže co bude dál. To co teď dělám je vyjádření mého nesouhlasu s tím, co se tady děje. Viz to, že vlákno s názvem nové diskuzní fórum OldComp.cz pro všechny retro maniaky je již uzamčeno.

Uzavírám
    Amiga - PMD 85

Čestný člen Prober's Avatar
    Datum registrace
    04.07.2005
    Město
    Ostrava
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

Nemusíš hlásit co budeš nebo nebudeš dělat. Prostě to dělej. Nevím co tím přesně sleduješ.

7. Líbí se mi DJM, Chain - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Akorát jsem si z pošty přinesl amigu 1200 od Springyho (od Petra Tyschtschenka). Vzhledově je vše OK. Má to řekl bych anglickou koncovku., Když jsem ji rozebral, je tam nejaká pojistka, to může být taky na něco dobré, tak si jdu akorát zkusit sehnat redukci. Před tím, než to zapnu, voltáž by měla být v pořádku a tedy stačí mi jen tá redukce? Ještě jsem si všiml, že anténní výstup je moc blízko u plastu, který je kolem samotného výstupu a tudiž to bude asi ten důvod, proč mi tam anténní koncovka jde více ztuha. Já ale použiji i tak cinchové propojení. Je to jinak otázkou uchycení? Jde ty konektory posunout více na střed, vůči otvorům v zadním plastu samotné Amigy? Pokud bych to musel ohýbat, tak se na to vykašlu (do odvolání ).

Přikládám foto. Mám v byte takový bordel, že jsem ji musel položit na sušák od prádla
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na obrázek pro zobrazení větší verze

Název: Fotografie0062.jpg
Zobrazeno: 133
Velikost: 20,0 KB
ID: 4760   Klikněte na obrázek pro zobrazení větší verze

Název: Fotografie0063.jpg
Zobrazeno: 145
Velikost: 46,9 KB
ID: 4759  
    Amiga - PMD 85

9. Líbí se mi Scavenger - těmto lidem se příspěvek líbí
    looke's Avatar
    Datum registrace
    05.10.2009
    Město
    Praha
    Věk
    43
    Post Thanks / Like

kdyz jsem si nekdy v 93tim kupoval A500Plus, mela taky angl. koncovku - stacilo ji odsroubovat a nasroubovat na draty ceskou. Takze predpokladam, ze redukce bude stacit...
    Didaktik M+D40+AY / Amiga 1200+4 GB 2,5" HDD+sampler JRC+BenQ BL702a+CF / ACD32+Paravision SX-1+ext. floppy - s odpalenym radicem :(((/ PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD

11. Poděkovat Lisiak4 - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

OK, už to fachá

Mám to na TV, na které jsem měl v roce 1992 Amigu 500. Sestava je opět kompletní
    Naposledy upravil Lisiak4 : 04.10.2013 v 19:18:50
    Amiga - PMD 85

13. Líbí se mi Vejce, DJM, Dedy, Wolfus, CodEx, jan - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

A za vše může samozřejmě Springy, protože se moc vytahoval . Springy může úplně za vše. Od počátku jsem začal programovat jen proto že je . Dokonce i za ten název, co jsem si dal může on . Zní to k neuvěření, ale na mou duši, na psí uši, že je tomu tak!

Klikněte na obrázek pro zobrazení větší verze

Název: Lisiak4.jpg
Zobrazeno: 174
Velikost: 47,0 KB
ID: 4925
    Amiga - PMD 85

15. Líbí se mi Dedy - těmto lidem se příspěvek líbí
    springy's Avatar
    Datum registrace
    20.02.2013
    Město
    České Budějovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

I když jsem z přehledu Amiga dem lama, že prý Starstruck, já se ale přikláním k Little Nell (a ten letící pták - to je absolutní dokonalost). Takže si ho sem dávám. A pokud narazím na něco lepšího dám vědět .

Amiga - PMD 85

18. Líbí se mi jack-3d, Delihc, Dedy - těmto lidem se příspěvek líbí
    Moskyti + Horizontal Lamerz Delihc's Avatar
    Datum registrace
    14.05.2009
    Město
    Brno (Boskovice)
    Věk
    39
    Post Thanks / Like

all time memories demo XD
    Panda Libor

20. Líbí se mi Lisiak4 - těmto lidem se příspěvek líbí
    Scavenger's Avatar
    Datum registrace
    01.01.1970
    Post Thanks / Like

Dema na tvýtrubce... ještě že tu amigu už nemusíme ani zapínat

22. Líbí se mi springy - těmto lidem se příspěvek líbí
    Nelíbí se mi DJM - tito lidé s příspěvkem nesouhlasí
    Datum registrace
    04.07.2005
    Město
    Ostrava
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

Buď rád, že je to aspoň na Youtube. Na svojí Amize bys to dema v životě neviděl.

24. Poděkovat Chain - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Líbí se mi CodEx, Wolfus - těmto lidem se příspěvek líbí
    springy's Avatar
    Datum registrace
    20.02.2013
    Město
    České Budějovice
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Quote Scavenger původně napsal: View Post
    Dema na tvýtrubce... ještě že tu amigu už nemusíme ani zapínat
    By mně zajímalo jestli je to "tvá trubka", jak říkáš ty, nebo nás hoši provozovatelé nenazývají příliš lichotivě "ty troubo" .

26. Líbí se mi CodEx - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Tak jsem se dnes zaregistroval na www.ppa.pl a co to vidím....

Klikněte na obrázek pro zobrazení větší verze

Název: polski.jpg
Zobrazeno: 150
Velikost: 19,3 KB
ID: 5593
    Amiga - PMD 85

D.T.A. Software Studio DJM's Avatar
    Datum registrace
    03.02.2013
    Město
    Nitrianske Rudno
    Věk
    37
    Post Thanks / Like

Nic zacinajuce pismenom A ta nelakalo ?
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

Datum registrace
    04.07.2005
    Město
    Ostrava
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

A hned tři vlákna z roku 2012 a z toho dvě reklamy na nějaké akce Já ti nevím, ale ten Python na Amize byl fakt asi jen nějaký úlet stranou. Možná jsem se tě už někdy ptal (mám toho v poslední době nějak moc), ale ty s tím Pythonem přijdeš do styku v práci nebo tak nějak?

Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

DJM: Mna by toho lákalo, mám veľa plánou a venujem sa im tak ako je čas a chuť na ne. Plány sú ako to už býva v podstatne vacsiom merítku ako čas, alebo chuť.

Prober: Python je opravdu jen mé hobby. Používam ho ale i při programovaní na PC. Vážně bych s Pythonem nezačínal, kdyby mi šlo jen o programování na Amize. Druhá strana mince je ta, že by jsme se mohli začít bavit o tom, který programovací jazyk pro Amigu je tak podobný "C" (které je pro mne po Pythonu nejzajimavější) jako je Python. Jedna z možností je, že po tom co dodělám engine pro textovou hry v Pythonu ho začnu přepisovat do C a tak se ho vlastně učit. Pokud tedy dodělám samotný engine a budu mít chut něco takhle tvořit. Já jsem na PPA na ten Pythoní odkaz ani neklikl, jen mne překvapilo, že tam ten Python je vůbec napsán. Jak jsem si psal s jedným z EAB, psal mi, že Python je strašně pomalý v krátkých smičkách (tak asi jako i ostatní skriptovací jazyky). Na tohle jsem mu nereagoval, ale má naprostou pravdu. Můžu mít kód sebelépe napsán a vždy to bude na výkonu Amigy mizerná rychlost . I tak je to tak trochu výzva pro animace, co se z toho dá vytáhnout. Minule jsem ze opět hrál s animací a dá se říci, že jsem asi přišel na způsob, jak udělat stabilní pohybující se objekt....

....skládat ho ze znaků nemá smysl. Již při 3 zobrazených znaků současně přestávám dosahovat stabilně se pohybujícího objektu. Pokud si ale nadefinuji 1 znak větších rozměrů a grafiku mu udělám přes editaci znaku, zatím jsem měl bílý obdélnik o rozměrech asi 3 na 2 cm, začíná se dosahovat stabilně se pohybujícího objektu. Dokonce pokud s daným objektem pohybujeme velice pomalu, múžeme se bavit o dokonalé animaci. Nevím, co by s danou animaci udělal měnící se znak (grafika), zatím jsem hýbal se stejným znakem, ale s celým znakem .
    Amiga - PMD 85

31. Líbí se mi Prober - těmto lidem se příspěvek líbí
    Vertical Syndicate + Horizontal Lamerz + Toayen + Squadream holyna's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Kladno
    Věk
    42
    Post Thanks / Like

No ja ho taky w tim Pythonem nechapu. Jako to uz snad radsi GFA basic, ale to je taky jako vylozene sebevrazda.

Povolení psaní zpráv