Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Directory Opus Magellan

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Directory Opus Magellan

    Zdroje k Magellanu budou brzy uvolneny. Zda se, ze se konecne dockame slusneho "Workbenche" a to by konecne mohlo pomoci prekonat nejvetsi soucasnou uzivatelskou prekazku AROSu http://goo.gl/n7k64, jsem zvedav...
    AmigaOS // AROS

    #2
    O: Directory Opus Magellan

    Magellanu jsem nikdy nepřišel na chuť.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      O: Directory Opus Magellan

      taky si nemsylim ze by Magellan byla nejaka extra vyhra. V nekterych smerech ma jako mozna nahrada WB funkci prilis mnoho (a nektere rozhodne davno prezite) ale jinde naopak dulezite veci chybi

      Komentovat


        #4
        O: Directory Opus Magellan

        No ono stím AROSem teď taková patová situace:

        Jsou dvě větve, ABIv0 je stabilní celkem vyladěný systém, ale nemá podporu "systémových paketů" nebo tak nějak. A tudíž, na tuto verzi nelze portovat některé systémové aplikace (např. Scalos a Magellan určitě také). ABIv1 již má podporu paketů, ale je nedokončený a vysoce nestabilní.

        Jediná šance jak alespoň rozumně využít Magellan, je backport ABIv1 do ABIv0 a dostat tak podporu paketů. Což se naštěstí již děje, a to diky uživateli Deadwood. Ale na kolik se udrží stabilita stávající ABIv0 je otázkou.

        No a v neposlední řadě je otazka, kdo to naportuje? Ze skušeností z Scalosu, kde byla také část ve strojovém kódu. A kde uživatel Mazze "Matthias Rustler" s dobrým úmyslem přijal bounty. A pak přiznal že takovéto projekty, nejsou pro jednoho, a na pár měsíců se odmlčel aby si zpravil pocuchané nervy.

        Ale i tak je dobré míti zdrojové kódy, a případně použít jen některé části. Třeba jako plugin do Wandereru.
        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

        Komentovat


          #5
          O: Directory Opus Magellan

          A nebo to dopadne ja FryingPan - někdo jen z toho odstraní registrační okno a omezení neregistrované verze a tím to skončí.
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            O: Directory Opus Magellan

            Ja sice taky DOpus verze vyssi nez 4 neoblibuju, ale je treba se na vec divat realisticky. Jde o funkcni klon WB, ktery hned tak nikdo nenapise. A Magellan je casem provereny, stabilni (dle mych drivejsich zkusenosti s prekladem)...
            AmigaOS // AROS

            Komentovat


              #7
              O: Directory Opus Magellan

              V každém případě skvělá zpráva.
              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

              Komentovat


                #8
                O: Directory Opus Magellan

                Tak jsem koukal na zdrojové soubory Magellanu a většina je v céčku. Což je dobrě...ještě nějakého psychicky odolného šikulu a možná se dočkáme.
                Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                Komentovat


                  #9
                  O: Directory Opus Magellan

                  Nevím, nedokázal to GPSoft, nedokázalo to Guru Meditation. Spoléhat na sílu nějakého psychicky odolného šikuly se mi zdá naivní. Já měl takové nadšení při uvolnění FryingPanu a nakonec to skončilo jen na odstraněním registrace.

                  Ale možná se nakonec pletu, vždyť i Bigmac ukázal, že umí obstojně portovat
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: Directory Opus Magellan

                    Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                    Nevím, nedokázal to GPSoft, nedokázalo to Guru Meditation.
                    Netušil jsem že se o to někdo pokoušel. No uvidíme, třeba se zvedne vlna nadšení a něco z toho vzejde.

                    Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                    Ale možná se nakonec pletu, vždyť i Bigmac ukázal, že umí obstojně portovat
                    Já jsem opravdu špatný na jazyky a to myslím všeobecně
                    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                    Komentovat


                      #11
                      O: Directory Opus Magellan

                      Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                      Netušil jsem že se o to někdo pokoušel.
                      Pro OS4 se o to pokoušelo právě Guru Meditation, nakonec ale uzavřel dočasně krám a nejedou dodnes. GPSoft od toho dal ruce pryč už na začátku, kdy přesedlali na PC.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: Directory Opus Magellan

                        GPSoft se o to ani nepokousel. "Zavcas" utekli na PC a pak uz je Amiga vubec nezajimala.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Directory Opus Magellan

                          První ukázky Dopus Magellanu na AROSu. Tuto portaci vzal na svá bedra Szilárd 'BSzili Biró, který již dříve prokázal svými portacemi jak na AROS tak na Morphos své schopnosti. Musím přiznat že se opravdu těším, protože Wanderer není plnohodnotný prostředí pro práci se soubory.
                          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: dopus1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 58,8 KB
ID: 107254
                          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: dopus2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 62,1 KB
ID: 107255

                          další krok vpřed
                          Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: dopus5.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 43,1 KB
ID: 107256
                          Naposledy upravil bigmac; 21.08.2013, 15:42:45. Důvod: přidal jsem další ukázku postupu prací
                          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X