Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

    To je pravda, zkusit to pujde. Ale placat se pozdeji nekde kolem limitu pouzitelnosti bude proste pruda. Skoro vzdycky plati ze se vyplati utratit penize za "dobre vybaveni", pak te to alespon tesi pouzivat. S poradnou turbinou je mnoho veci veselejsich.

    Komentovat


      #17
      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

      tak to samozrejme bez debat, ja jsem stejneho nazoru, ale treba ma Radim duvod, proc tech 1.500,- navic (jak jsem pochopil) nechce investovat. Mne selsky rozum rika, ze cim vic MB tim lip, takze bych sel do tech osmi... Otazkou zustava ta PCMICIA...
      PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

      Komentovat


        #18
        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

        Jen tak narychlo jsem mrknul do diskusí a např. zde je řešený podobný problém RAM + whdload + přerušování při načítání, takže u mně se nejdná o nic nenormálního: https://eab.abime.net/showthread.php?t=43342

        a např. tady se debatuje o PCMCIA CF + Kick 3.0/3.1 + 8MB: https://eab.abime.net/showthread.php...442#post788442
        A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

        Komentovat


          #19
          Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

          Ty se ptas co je rozumne si koupit a nekolik lidi tady ti rika, ze podobnou pametovku ne a presto na tom hrozne trvas. Tak mi neni jasne co potrebujes.

          Ta kolize PCMCIA s KS30/31 mi neni moc jasna, to podle me nic neresi a nebude to fungovat spravne. Uplne teoreticky pouze v pripade, ze ten slot opravdu nepouzijes a to je fakt spatny napad. Navic nas to vraci k tomu, ze se budes placat na limitu pouzitelnosti, budes resit hloupe trable (s nahravanim ktere resit nehces) a nebudes z toho mit radost.

          A pokud WHD nema MMU, tak myslim ze vetsinou ani pak nefunguje vyskakovaci tlacitko zpet do WB.

          Komentovat


            #20
            O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

            Já na čistě-paměťové kartě netrvám, můj prvotní dotaz tady zněl, kolikže vlastně je optimum pro hraní her. Velmi silně od začátku pokukuju po turbíně ACA (timefix je zdá se maličkost), Blizzardy jsou relativně hodně drahé, většinou často o dost převyšují cenu karet ACA. A tak se zabývám i otázkou, jestli na prvotní zprovoznění (Amigu mám jen pár dnů, dalo by se říct hodin) nebude stačit čistě jen paměťovka. No a jelikož Vesalia má prázdniny a Amigakit bude mít (snad) ACA1232/33 až příští týden a Poláci jsou o něco dražší, tak mám nějaký čas na rozmyšlenou. Mezitím snad dostanu a rozjedu PSX adaptér.
            A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

            Komentovat


              #21
              Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

              Na prvotni zprovozneni nepotrebujes ani tu pametovku a nekupuj z netrpelivosti nejaky nesmysl. Blizzardy jsou drahe, protoze jsou dobre, to je tak se vsim.

              8+2 MB by ti stacilo na vsechno, ale nebude ti to slapat s PCMCIA, coz je ale naprosto nutne. Ono by stacilo i 4+2, ale je to fakt na limitu.

              Jestli si chces uzit hodne zabavy, pockej a kup si rozumnou turbinu, vsechno bude mnohem veselejsi.

              Komentovat


                #22
                O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                Na druhou stranu, pokud chce Amigu čistě jen na WHDLoad hry, pak ho kolize s PCMCIA slotem moc trápit nemusí, ne?
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #23
                  Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                  Ano, pametovka vicemene stacit bude, ale myslim ze se vyplati utratit ten litr navic.

                  Nedokazu si predstavit, ze se na A1200 obejdu bez PCMCIA. I kdyby to slo prepinat, tak to bude otravne. Treba Minimig je opravdu pecka, ale to nepohodli tam neco nakopirovat je hrozna pruda. Ja bych se PCMCIA slotu nikdy nezvdal.

                  Komentovat


                    #24
                    O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                    Jasně, to úplně chápu. Ale zatím se ptá na WHDLoad hry, což mu paměťovka bude stačit. Až si projde obdobím hraní starých pecek a bude chtít řešit přenost dat, sítě, pak si může dokoupit něco lepšího. Stejně se potom nevyhne dalším investicím, ale na hry to bude stačit.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #25
                      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                      I ty WHDload hry musí nejak prenaset.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #26
                        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                        A PCMCIA není naštěstí jediná cesta
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #27
                          O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                          No, jeste je muze kopirovat po disketach, jinak fakt nevim. Protoze vyndavat CF kartu z vnirku Amigy asi nemyslis.

                          Komentovat


                            #28
                            O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                            Ano pánové, máte každý v něčem pravdu Začínám, pozvolna to rozjíždím, PSX redukce dorazila (ale nemám ještě pad), PCMCIA CF budu řešit za pár dnů, prozatím mám po okraj plnou 4GB CF v IDE a určitě nějaký čas mi zabere ji projet alespoň částečně... Pokud mě to "chytne" a nehodím amošku po pár vzpomínkových hrách do skříně, tak mně stejně další upgrade nemine - vždy se dá všechno prodat. Mám možnost odzkoušenou 8MB fast RAM kartu "PCMCIA nekonfliktní" na Kick3.0 s cenou okolo poloviny turbíny. Pokud by mi blbla, nebo blokovala PCMCIA, tak ji můžu vrátit...
                            A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

                            Komentovat


                              #29
                              O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                              Budu další v řadě, kdo ti řekne, že čistě paměťová karta je nesmysl. Když si budeš chtít zahrát nějaký letecký simulátor (nebo většinu "vektoráků"), tak se budeš na EC020/14Mhz trápit. 030/40Mhz je prostě dle mého takové rozumné minimum s alespoň 32MB Ram (některé vymazlené adventury jsou i na 12ti disketách, které také musíš někam preloadnout). Na PCMCIA slotu bych opravdu netrval. Není problém si postahovat hry do pecka, vytáhnout kartu z Amigy, šoupnout do čtečky a všechno nakopírovat/rozbalit (pod WinUAE). Na "rozumné" lezení po netu je stejně potřeba alespoň 060ka (na e-mail, FTP nebo ICQ stačí samo i ta 030ka...ale stejně to nebudeš používat), takže síťovku do toho slotu nejspíš dávat dávat nebudeš.

                              Komentovat


                                #30
                                O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                                Možná by to chtělo nejdříve číst, co ten člověk dříve napsal. Myslím tím to, že mu o žádné 3D hry nejde. Tady je od začátku otázka, jestli mu paměťovka bude stačit na hraní starých her pomocí WHDLoadu. Odpověď zní ANO, bude. Je samozřejmostí, že turbína mu přinese mnoho dalších výhod, ale ty očividně nehledá. Do začátku a jen na hry mu to bude stačit rozhodně.
                                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X