Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

    Jsem takovej ten typ kluka, co nerad hledá dočasná a "startovní" řešení - raději dělám všechno rovnou dostatečně dimenzované. Pachtit se s nějakou PCMCIA pamětí mi přijde jako zbytečná práce navíc. Rozhodně bych investoval do Blizzarda 030 s minimálně 8 MB RAM. I kdyby to mělo být první a poslední rozšíření Amigy (další jsou věcičky jako scandoubler, CF2IDE, redukce na myš...).

    Technicky lze ale říci, že i SRAM bude stačit, to jo. Ale nedělal bych to.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #32
      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

      Je to marný
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #33
        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

        Tak pod pojmem 3D hry si představím "Doomovky", ale rozhodně bych do toho nezahrnoval kdejaké simulátory. F1GP je i s patchem na 020tce na mizerném frameratu... Stunts také potřebují větší výkon, aby si je člověk zahrál v "plné palbě". A takových her je spousta.

        Komentovat


          #34
          O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

          Vím, že do tohohle tématu mám co nejméně kecat, nemám real HW. Každý by si měl dělat věci tak, jak je sám chce dělat . Vím, že všichni co mu doporučujete turbínu to myslíte dobře a radíte tak na základě vašich dlouholetých zkušeností. Buďme rádi, že RadimK si koupil real HW. Z toho co jsem vyčetl si tím chce asi projít postupně. Popřípadě se chce sám rozhodnout po učinění kroku zprovoznění ideální konfigurace pro hraní WHDLOAD her na své Amize, jestli ho to chytne a bude mu to stačit, jestli Amigu odloží do kouta, popřípadě prodá komponenty, co nepotřebuje a koupí si třeba tu turbínu. Vždy je více cest, jak se dopracovat k nějakému cíli. Asi chce jen dělat věci trochu po svém čemu rozumím, protože stejný jsem já sám.
          A proto jsem zde napsal, co jsem napsal ).
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #35
            O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

            Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
            jestli ho to chytne a bude mu to stačit, jestli Amigu odloží do kouta.
            A kdyz si koupi hned na zacatku mirezne rozsireni tak je velke riziko, ze ho to tim spis otravi a tim spis pujde Amiga do kouta, takze s timhle nesouhlasim.

            Komentovat


              #36
              O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

              Zase se budu opakovat a povím - každý máte v něčem pravdu, tedy s čím já souhlasím. Diskuse se sice obrátila z "optimum RAM pro hraní her" na "akcelerátor ano či ne". Ale samozřejmě všechny postřehy rád vyslechnu! Myšlenky vlastnit turbínu jsem se ještě nevzdal, ale jak se znám dobře, baví mě něco jen chvíli - atak bych byl nerad, aby nadupaná A1200 po pár dnech ležela ve skříni. To ať tam lží aspoň holá. Blizzard s 8MB kvůli ceně určitě ne, Apollo z reakcí "nebrat", tak mi zbývá ACA. Ono těch 128MB je opravdu lákavých... I ze zahraničních fór je patrné, že 4MB je na hraní dostatečné a 8MB solidní nadprůměr. Narazil jsem sice na youtube i na nějaké "kolize" sprajtových her (moje cílová skupina) s akcelerátorem co se týče kolísání rychlostí, ale to se snad jednalo o vyjímku v HW a bude to řešit jiná verze či konfigurace whdload. No nechávám si ještě pár dnů na rozmyšlenou, příští týden si snad konečně zahraju alespoň méně naročné pecky na PSX Dualshock padu
              A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

              Komentovat


                #37
                O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                Ono to spíš vede k tomu, že s PCMCIA RAMkou sice hry spustíš, ale pak nastane jedna ze dvou situací:
                - nechytne tě to a odložíš to
                - chytne tě to a zatoužíš po turbíně

                Raději bych viděl ten druhý případ - čili přeskočením PCMCIA RAMky si ušetříš čas i peníze!

                True story, bro .
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #38
                  O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                  On pise, ze ma moznost koupit 8MB Fast RAM, takze je to pamet do slotu, kde se strka turbina. Pres PCMCIA lze pripojit maximalne 4 MB SRAM.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #39
                    O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                    no, zase je pravda i to, ze i se 4 MB FastRAM je samotna A1200 o dost rychlejsi nez bez nich... na hrani starych pecek IMHO dostacujici kombinace... ale pri koupi turbiny se samozrejme zvysuje navykovost toho pocitace, kdyz srovnam moznosti Amcy 030/40 s moznostmi nejakeho stejne vybaveneho Maca, tak vyhrava jednoznacne Amiga...
                    PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                    Komentovat


                      #40
                      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                      Autorem citovaného textu je RadimK Přejít na původní příspěvek
                      Diskuse se sice obrátila z "optimum RAM pro hraní her" na "akcelerátor ano či ne".
                      Jenze by se to melo jmenovat spis "Minimum RAM pro hrani her" a pokud by tech 8MB nekolidovalo s PCMCIA, tak bych proti tomu nic nemel. Jestli se neco jmenuje akcelerator nebo jinak neni dulezite.

                      Komentovat


                        #41
                        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                        Ale stejně tak se to taky nejmenuje "Co považujete za ideální sestavu"
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #42
                          O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                          Některé věci jsou prostě komplementárně spojené a zdánlivě banální dotaz může mít komplexnější odpověď. Na otázku "Paměťové optimum pro hraní WHDLoad her" mi sedí odpoveď "8 MB RAM v Blizzardu 1230" .
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #43
                            O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                            Haha... tak sem se v půlce zarazil a nechci zde přidat do oplácavaného autora tématu příspěvky... vitípnu ty nejostřejší Proberovi stačí 8FastRam! Dodovi Blizzard 030/8MB !
                            Bohužel, musím se taktéž přiklonit k vyšší variantě hihi, byť sem si to s kucí zažil, žejo
                            Jako v půlce sem si myslel, že půjdete do sebe
                            Dóďo drž se !
                            A500,A600,A1200,věž a pak?POBLIJU PC!!!BLE...FUJ...BLEBLEBLE ÍT´ÁCI sou ŠIT´ÁCI...hihihi.ATARI NA KARI!!!
                            WHDload reg.Oldrick.lha

                            Komentovat


                              #44
                              O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                              Opravdu jsi přesvědčen, že stojíš na správné straně Oldricku?
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat


                                #45
                                O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                                Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                                Opravdu jsi přesvědčen, že stojíš na správné straně Oldricku?
                                A sakra! No, budu o tom přemýšlet
                                A500,A600,A1200,věž a pak?POBLIJU PC!!!BLE...FUJ...BLEBLEBLE ÍT´ÁCI sou ŠIT´ÁCI...hihihi.ATARI NA KARI!!!
                                WHDload reg.Oldrick.lha

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X