Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

    thread ruined
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #47
      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

      Autorem citovaného textu je oldrick Přejít na původní příspěvek
      Dóďo drž se !
      Dik za podporu

      Komentovat


        #48
        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
        Opravdu jsi přesvědčen, že stojíš na správné straně Oldricku?
        Only when you know the power of the blizzard´s side!!! ;o)))
        PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

        Komentovat


          #49
          O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

          Tady

          nekdo nabizi z Polska, Apollo 1230/40Mhz za myslim si dobrou cenu.
          Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
          Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

          Komentovat


            #50
            O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

            Takže musím po několika dnech testování 8MB Fast RAM sdělit, že pro hraní Whdload her je to opravdu dostatečné množství. Jen snad u Rise of the Robots CD32 jsem zaznamenal malý preload na začátku, jinak zatím nikde, ale to jsem neměl WB po resetu, z CLI bez WB by to možná bylo bez zaškobrtnutí při preloadu...

            Jinak na KS 3.0 PCMCIA blokovaný není, zkoušel jsem zkopírovat 500MB dat na CF a v pohodě. Jen nejde téměř nic spouštět z CF v PCMCIA. Takže tedy na přenášení souborů (což byl můj záměr) v pohodě.
            A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

            Komentovat


              #51
              O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

              Zatim mi tu vec KS30/PCMCIA nikdo nevysvetlil a i na internetu jsem nasel pouze hodne nejasne veci. Fakt to nikdo tady z mitnichch borcu nikdo nevi?

              Ze to funguje muze byt podle me dost zdanlive. Pokud PCMCIA a RAM pouziva stejny adresni prostor (coz je ta kolize), tak to mozna muze byt problem pouze v pripade, ze je ta kolidujici cast RAMky aktualne pouzita. Jenze spustena Amiga zabira sotva 0.5 (pokud tam nic nemas), takze v tech 8MB se to muze snadno trefit do mista, kde to zrovna nekoliduje.

              Zkus spustit fakt hodne programu soucasne az ti zbyde treba 0.5MB RAM a pak pouzivat CF kartu v PCMCIA slotu. Me by fakt zajimalo, jestli tohle pojede. Ja jsem neco podobneho kdysi zkousel, ale vysledkem si nejsem uz prilis jisty. Myslim ze mi to pri spusteni vice programu zacalo padat.

              Komentovat


                #52
                O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                Ano, laicky řečeno kolize vzniká "někdy později", podle adresního prostoru Fast RAM za 4,5MB. Proto asi také nespustím whdload hry. Aby k těmto kolizím nedocházelo, raději byl v KS3.1 PCMCIA port při 8MB blokován. Někdo tomu říká bug, někdo záměr. Pro mě je ale podstatné, že mám PCMCIA port k dispozici a tedy asi nejjednodušší zařízení k přenosu PC - Amiga, aniž bych vytahoval/vypínal Fast RAM.
                Naposledy upravil RadimK; 10.01.2013, 17:28:02.
                A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

                Komentovat


                  #53
                  O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                  Pokud to tak je, tak je to prece silenost. Nikdy se nemuzes spolehnout, ze neprepises nahodne CF kartu, nebo ze cokoliv z ni zkopirovane bude bez chyb. V tomhle stavu budes nejspis resit spoustu nevysvetlitelnych problemu, ktere tim nutne musi vznikat.

                  Pokud v KS31 PCMCIA port pri pouziti 8MB RAMky blokuji, tak je to jedine dobre.

                  Komentovat


                    #54
                    O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                    Právě proto jsem napsal mou zkušenost až po několika dnech, protože jsem testoval a testuju stále a testovat budu - kupíruju, přesouvám (i desítky minut), mažu, spouštím. Prozatím žádné chyby ani záhady nepozoruju (vyjma dříve popsaného). Pokud se něco objeví, rád dám avízo pro případné další generace od toho máme diskusní fóra.
                    A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

                    Komentovat


                      #55
                      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                      Autorem citovaného textu je RadimK Přejít na původní příspěvek
                      Právě proto jsem napsal mou zkušenost až po několika dnech, protože jsem testoval a testuju stále a testovat budu - kupíruju, přesouvám (i desítky minut), mažu, spouštím. Prozatím žádné chyby ani záhady nepozoruju (vyjma dříve popsaného). Pokud se něco objeví, rád dám avízo pro případné další generace od toho máme diskusní fóra.
                      a aku mas vlastne rozsirujucu pamatovu kartu v Amige 1200?

                      Komentovat


                        #56
                        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                        Je to karta, o které jsem se již zmínil - A1209. Nevím kdo to vyrábí, ale deska je nová, SIMM samozřejmě použitý, ale nevypadá nijak "strašidelně", skoro jako NOS. Karta se prodává i na eBay.
                        A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

                        Komentovat


                          #57
                          O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                          Tak na ebay je A1209 za silenych 85 liber. Za to sis radeji mel koupi ACA1220 se 128MB RAM.
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #58
                            O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                            Ale já nikde nepsal, že ho mám z eBay... Taktéž nemám z eBay nové PSX -> CD32 adaptéry (ani nevím jestli tam vůbec jsou). Já "čekám" na nějakého Blizzarda za zajímavější cenu, kterýžto by měl být pro mou desku 2B nejfunkčnější bez fixů. Timming fix je na těchto deskách obsáhlejší.
                            A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

                            Komentovat


                              #59
                              O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                              Blizzard je nejlepsi volba, plne schvaluji. V cem Ti tedy nevyhovuje A1209?
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #60
                                O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                                Jako rozšiřující paměťová karta mi A1209 na hraní postačuje. Prozatím jsem snad nenarazil na hru, kterou bych nerozjel. Bude záležet, jestli mě Amiga "chytne" a neskončí to jen u pár her. Akorát novější demoscéna je náročnější, tam by to chtělo 32MB RAM (i pro některé 4k intra smile:, ale zároveň opravdu výkonné CPU - alespoň 040, nebo lépe 060.
                                A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X