Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

    Nechci zakládat zbytečně nové téma, tak můj dotaz přihodím sem:

    Zajímalo by mě, kolik je takové paměťové optimum pro hraní whdload AGA her, aniž by software odskakoval do systému pro dohrávání dat a tím přerušoval hru / demo? Stačí 8MB fast? Pro OCS/ECS hry asi určitě, ale jak to bude u větších AGA her? Vím, že se najdou hry, které polknou pro preload i desítky MB, ale zajímala by mě ta většina oblíbených her. Mám kickstart 3.0 a tady by s 8MB kartou (bez CPU) neměl být problém s hádáním se s PCMCIA portem. Nebo se na samotnou paměťovku vyprdnout a jít rovnou např. do turbíny ACA..., atd? Jak to tak ale sleduji, tak mám pocit, že různé komponenty, jako paměťovky, turbíny (zejména Blizzard) jdou s cenou pozvolna, ale jistě nahoru (od založení tohoto tématu)...
    A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

    #2
    O: Rozšíření paměti - A1200

    Problém s 8MB RAM a PCMCIA budes mit. Radeji bych sel do turbokarty nebo sehnal RAM kartu osadil jen 4MB RAM. Hodne zalezi na tom, co chces hrat. Osobne bych sel do B1230 IV, u nas se da sehnat do 3000,-. Pokud spechas, kup ACA1232 nebo levnejsi ACA1220.
    Naposledy upravil Solaris104; 26.12.2012, 14:04:22.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Rozšíření paměti - A1200

      Preload je sice zajimava vec, ale nic zivotne duleziteho. A1200 s 2+4 MB neni uplne optimalni, ale pojede na tom vsechno (mozna az na nejake vyjimky).

      Komentovat


        #4
        O: Rozšíření paměti - A1200

        No co já namátkově zkoušel na "2MB CHIP only", tak mně rozčilovalo odskakování do systému. Např. demo State of the Art spuštěné z CLI, ne z WB (takže necelé 2MB volné) také dohrávalo a to má požadavky 1MB chip + 0,5MB other. Takže budu rád za postřehy kolik MB je optimum, nejen pro spuštění hry, ale i pro nepřerušované hraní.

        Co se týče PCMCIA a 8MB, nechci se hádat, ale měl by to být bug Kickstartu 3.1. Smozřejmě to není z mé hlavy, ale projel jsem hodně zahraničních diskusí. Např. i prodejce této RAMky to má uvedeno v popisu: http://www.ebay.com/itm/Amiga-1200-A...item1e75b30707

        Kdyby tato RAM karta byla za cca 1500,- Kč tak do toho jdu, takto je cena na úrovni ACA1220 (dokonce ACA1220 vyjde levněji a je k dispozici 128MB) a za pár stovek více mám ACA1232... Teď záleží co se mi více kvůli retro gamesení oplatí (o 3D hry mi nejde). Zejména timing fix(l)ování, či PCMCIA kompatibilta otázkou...
        Naposledy upravil RadimK; 26.12.2012, 15:52:18.
        A1200, 8MB Fast, 4GB CF, 4GB CF PCMCIA, 2x PSX -> Amiga

        Komentovat


          #5
          Rozšíření paměti - A1200

          Me State of the art jelo na 2 MB Minimigu bez problemu a to vlastne jde pouzit pouze 1.5 MB, takze to "odskakovani do WB" asi bude problem v necem jinem.

          Ze by kolize PCMCIA byla chyba KS ja osobne slysim poprve a ani mi to nedava moc smysl, ale treba to nekdo rozumne vysvetli.

          Jestli chces poradne gamesit tak si kup poradny akcelerator. Za malo penez dostanes vzdycky malo veci.

          Komentovat


            #6
            O: Rozšíření paměti - A1200

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            Me State of the art jelo na 2 MB Minimigu bez problemu a to vlastne jde pouzit pouze 1.5 MB, takze to "odskakovani do WB" asi bude problem v necem jinem.

            Ze by kolize PCMCIA byla chyba KS ja osobne slysim poprve a ani mi to nedava moc smysl, ale treba to nekdo rozumne vysvetli.

            Jestli chces poradne gamesit tak si kup poradny akcelerator. Za malo penez dostanes vzdycky malo veci.
            Kssss kss... Dod´o... to téma, na které tu odpovídáš je kousek vedle - "Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her"

            Tady je to trochu
            ...

            Komentovat


              #7
              Rozšíření paměti - A1200

              Jenze to bylo tady a Nekdo to asi rozdelil ve chvili, kdy jsem to psal. Protoze jinak nevim, jak by se to sem dostalo, tak ja nic Tak at to ten rozdelovac opravi.
              Naposledy upravil Doda; 26.12.2012, 19:41:29.

              Komentovat


                #8
                O: Rozšíření paměti - A1200

                Ha!

                Máme tu teroAtaristu... )

                Komentovat


                  #9
                  O: Rozšíření paměti - A1200

                  Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                  Jenze to bylo tady
                  Nebylo, kecáš
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                    tak, ideal je asi mit tolik pameti, aby se ti hra vesla do RAM disku, pokud neni NDOS (pokud tohle resi nejak whdload tak se omlouvam za fopa, nevim co to je)... mel jsem kdysi 2+4 MB na A1200 (presneji na CD32 s paravisionem) a hral jsem z RAM disku 4diskove hry a lepsi to snad uz ani byt nemuze...
                    PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                    Komentovat


                      #11
                      O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                      nebo si to muzes vyzkouset ve WinUAE, to je true amiga a ne emulator
                      PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                      Komentovat


                        #12
                        O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                        i kdyz problemy s PCMICIA nevim jestli bude emulovat verne, tj...
                        PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                        Komentovat


                          #13
                          Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                          Autorem citovaného textu je looke Přejít na původní příspěvek
                          pokud tohle resi nejak whdload tak se omlouvam za fopa, nevim co to je
                          V tematu prave ohledne WHDload je to fakt zajimavy pokus o nevim vlastne co
                          Naposledy upravil Doda; 26.12.2012, 19:43:25.

                          Komentovat


                            #14
                            Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                            To je neznalost od nekoho, kdo je tady registrovany par let, dokonce na udeleni trestu.
                            Naposledy upravil Doda; 26.12.2012, 19:47:26.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Paměťové optimum pro hraní WHDLOAD her

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              V tematu prave ohledne WHDload je to fakt zajimavy pokus o nevim vlastne co
                              no, co to je nevim, ale ve WinUAE by to jit vyzkouset melo ne? Pokud jde jen o dostatecnou velikost pameti...
                              PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X