Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s ClassicWB

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s ClassicWB

    Este mam lamersku otazku. Zabavam sa z ClassicWB. Skusam verzie Lite,Full,ADV,ADVSP.
    Prisiel som na to ze u verzie Lite ide urobit z DH0 disku Leave-out. Konkretne dat ikonu DOpus-u na plochu.
    Ale u verzii Full,ADV,ADVSP toto vobec nefunguje. Preco ? Robi to Scalos ? Vyzera to ako keby bol disk Lock-nuty alebo nieco podobne.
    Ked skopirujem Dopus na DH1 disk tak vsetko funguje ako ma.
    Zatial to robim len vo WinUAE. Potrebne subory vo Windows som kontroloval ale tie niesu Write protected ani nic podobne.
    Kde je ten pes zakopany ?
    MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

    #2
    O: Zmena Default tool type

    Jestli je oddil disku zamknuty, zjistis jednoduse pomoci prikazu lock. Staci zadat napr. "lock sys:" a hned uvidis, jak je na tom system. Ale jinak netusim... princip urcite znas. Musi byt moznost zapsat soubor .backdrop do korene zarizeni, na kterem je dany program. Tot vse.
    AmigaOS // AROS

    Komentovat


      #3
      O: Problém s ClassicWB

      DH0: je Unlocked aj .backdrop tam je a da sa editovat. Ked tam rucne zapisem cestu k suboru tak to funguje (zobrazi sa na ploche).
      Ale uz ho nejde zrusit (Put away).
      Skusim este pohladat v nastaveniach. Potrapim sa.
      MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

      Komentovat


        #4
        O: Problém s ClassicWB

        V tom pripade to vypada na Scalos... tipnul bych si, ze zakladni ClassicWB ho nepouziva a ty ostatni uz ano.
        AmigaOS // AROS

        Komentovat


          #5
          O: Problém s ClassicWB

          Je to tak, ale já jak jsem uviděl Scalos, tak ClassicWB šel pryč a raději jsem instaloval origo 3.1 z disket a pouze doplnil utility z ClassicWB.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Problém s ClassicWB

            Já jsem teda amatér, ale WBCLassic používám celkem hodně jak na WinUAE, tak na reálné Amize. Měl jsem podobný problém v emulátoru. Zkontroloval bych nastavení harddisků, jestli daný HDF image je opravdu nastavený jako read/write.
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              O: Problém s ClassicWB

              To som kontroloval tiez, image a ani DH0 adresar je Read/Write enable.
              Toto vsetko som kontroloval ako prve. Musim to skusit este na real Amige.
              MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

              Komentovat


                #8
                O: Problém s ClassicWB

                Ještě jeden blbej nápad - a teď asi plácnu kravinu. Mně teda leave-out fungoval, ale pak jsem musel dát "snapshot - all", aby se to zapsalo. Předpokládám, že ty máš problém už v tom prvním kroku.

                Jinak - vždy jsem byl s ClassicWB spokojený, když bylo k dispozici dost paměti. Obecně ho doporučuji všem začátečníkům. Profíci si ale stejně vždy raději udělají čistou instalaci a těch pár podstatných aplikací doinstalují ručně. Já ale jelikož ani z hlavy nevím, jaké aplikace přesně (v ClassicWB) používám, tak preferuji rovnou tuto distribuci.
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  O: Problém s ClassicWB

                  Ano, problem je uz v prvom kroku "Leave out" ale len z disku DH0: .
                  U ostatnych diskoch,particiach je vsetko ako ma byt.

                  EDIT: Odskusal som to na real A1200 a robi to iste. Takze to bude iste Scalos.

                  EDIT 2: Skusil som ClassicWB Lite a tam to funguje dobre.
                  A este jeden postreh, vo verzii kde je Scalos mi nejde nastavit pozadie Workbenchu.
                  V Lite verzii pozadie ide bez problemu.
                  Naposledy upravil ObiWanKen; 04.02.2013, 17:41:58.
                  MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Problém s ClassicWB

                    Tak ten Scalos vypni (odkomentuj v s-s nebo smazni z WBstartup) a uvidis hned...
                    AmigaOS // AROS

                    Komentovat


                      #11
                      O: Problém s ClassicWB

                      Vo WBstartup je len FreeWheel a v S-S som zatial nic nenasiel. Hladam dalej.
                      MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Problém s ClassicWB

                        S-S tuším spouští nějaké další batche podle toho, jestli držíš pravé nebo levé tlačítko myši. Hledej nějaké IF LMB / RMB podmínkovače - donavigují tě k souboru, který spouští SCALOS.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: Problém s ClassicWB

                          Kouknul jsem do HDF verze ADV a muzes si vybrat. Bud nejakym zpusobem spustit tzv. "WBBoot" (jak, to musis zjistit sam; pravdepodobne jde o vyber nejakou klavesou) anebo prejmenovat C:LoadWB na C:LoadWB.Scalos a nasledne C:LoadWB.orig na C:LoadWB. Druhy zpusob nebude tak cisty, protoze se ti pak po restartu objevi nejspise ruzne hlasky s chybami, ale pro otestovani by melo stacit.
                          AmigaOS // AROS

                          Komentovat


                            #14
                            O: Problém s ClassicWB

                            To menu sa vola cez RMB. A tam sa da spustit WB bez Scalos.
                            Ale staci editovat S-S ,a na konci je riadok s prikazom "C:LoadWB" ten staci zmenit na "C:LoadWB.orig"
                            Niektore ikony potom niesu zobrazene korektne ale "Leave out" uz funguje.


                            Edit: Pozrel som sa do "vnutra" LoadWB a LoadWBorig a je zrejme ze volanie Scalos-u je tam




                            LoadWB: Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: LoadWB.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 121,5 KB
ID: 106977






                            A LoadWBorig:Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: LoadWBorig.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 130,7 KB
ID: 106978
                            Naposledy upravil ObiWanKen; 05.02.2013, 11:40:46.
                            MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Problém s ClassicWB

                              Urcite, ten LoadWB (bez .orig) je nahrada originalniho prikazu WB3.1
                              AmigaOS // AROS

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X