Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Spajdr

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Spajdr

    Tak dovolte, abych se představil.
    Narodil jsem se v Ostravě, kde dodnes i bydlím.

    Můj první počítač byl pokud se dobře pamatuji PMD85, s tatíkem a bráchou jsme pravidelně chodívali na srazy do jednoho baráku vedle Svinovského mostu.
    Dodnes si vzpomínám, jak při kopírování her člověk nemohl moc dupat nohama, jinak se nahrávání na kazety přerušilo a že to tam teda pěkně vrzalo.
    Do toho samozřejmě nemohl chybět ten správný zápach zatuchlého dřeva i řádně propoceného oblečení od uživatelů, ale bez toho by to nebyla ta atmosféra, co si budeme povídat.
    V tom samém místě se později scházeli i Sharpisti co měli model tuším MZ821 s kazeťákem a stejně jako u PMD85 se tam kopírovaly hry o 106.
    Byl tam jeden zajímavý člověk, co měl brýle jako popelníky, komoušácký svetřík, ale během pár dnů byl schopen předělat hru ze ZX Spectrum na Sharpa, nebo na PMD85, už je to dlouho, takže si to přesně nepamatuji.
    Potom jednoho krásného dne tatík dotáhl domu Amigu 500, klasickou sestavu s rozšířením paměti a trochu i neklasicky externí mechaniku.
    No a u toho jsem strávil moře času s kámošem tenkrát ještě ze základky co bydlel o patro výše. S tím že než jsem tuším dostal Amigu, tak jsem k němu chodil hrát na gumáka Dizzyho.
    Ovšem jakmile se objevila Amiga, tak s kámošem jsme pořád pařili Lotus a podobné závodní hry a u toho jsem taky poznal, jaký dokážu být nervák,
    když jsem mu zlomil joystick a chvíli jsme se nevěřícně koukali na čouhající drát ze spodní části joysticku. A že v té době nebylo ještě úplně jednoduché sehnat lepší joystick, pouze jakési české náhražky, které se nedaly držet, jak z toho za chvíli bolela ruka.
    Jinak první hra co jsem na Amize viděl byla Shadow of the Beast I, což bylo na tu dobu něco nevídaného a vlastně i dnes je to pořád krása. Dále potom Turrican I a II, které jsem z části hrál a z větší části jenom poslouchal hudbu jak blbec dokola.
    Časem se začali scházet lidi v klubu, který se nacházel zde
    Nejpoužívanější mapový portál v ČR s celou řadou tématických map - základní, turistickou, cyklistickou, dopravní a plno dalších. Nabízí možnost reálného leteckého, panoramatického nebo 3D pohledu. Rozsáhlé množství obsahu, firem a turistických bodů zájmu. Umožňuje vyhledávání, plánování tras, měření a tvorbu vlastních značek.

    v místech jak je napsáno Nádražní.
    Tam jsem poznal spousty lidí, včetně Froggera viz.

    Pamatuji se, že dělal nějakou adventuru, kterou měl hotovou, ale nikdy nevyšla.
    Poslední co pamatuji, jak jsem u něj byl, že zaplňoval zbytek místa na disketě proto, aby to šlo hůř kopírovat (nejspíš méně používaný sektor 82 a 83? nevím).
    Mezitím jsem pravidelně chodil na burzu, či jako to říct do Ostravy v Mar. Horách, kde se to kopírovalo jak o duši, zpočátku tam chodilo i pár zoufalců co měli Atari,
    později tam tuším už nebyli, tam jsem taky utratil většinu svých drobných, co jsem dostával jako kapesné od mamky. Pak člověk přišel domů a zjistil že něco je anglicky a něco se blbě zkopírovalo.
    Pamatuji se taky, že opět jak jinak v Ostravě (kousek u Mírového Náměstí) byla taky později burza a tam jsem poprvé a naposledy zažil policejní zásah (softwarový). Naštěstí jsem si nestačil nic zkopírovat, takže mě pustili
    Další roky si už tolik nevybavuji, jenom matně pár jmen. Některé lidi, včetně Froggera jsem občas potkával, nějak se ke mě ale nehlásili
    Další roky jsem kupoval už jenom samé PC, za které padlo stovky tisíc, ale už to nikdy nebylo to pravé, jak tenkrát s Amigou.

    Zajímalo by mě, jestli je tu někdo, kdo chodil na burzu, případně do klubu.

    Na něco jsem určitě zapomněl, to kdyžtak později doplním, doufám že jste se u toho čtení trošku pobavili.
    Naposledy upravil spajdr; 05.02.2013, 15:40:33.
    Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
    Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator


    #2
    O: spajdr

    No tak Welcome.
    MiST | Amiga 600 Furia EC020 | Amiga 1200 ACA 1231 | Sharp MZ800 | ZX Spectrum 48k | Didaktik M | Didaktik Gama | C64 U1541II | Atari 800XL | Atari 130XE U1MB+SIDE2.

    Komentovat


      #3
      O: Spajdr

      Na ten zátah ve Vítkovicích taky rád vzpomínám. Jak byli policajti zblbí, když u některých viděli MC kazety Pak už to zkončilo. Pak se chodilo k jednomu šílenci co měl doma skoro 4000 disket a jel ve velkém po 10-20,- na několika mechanikách Bydlel v panelácích u Vítkovického nádraží. Ten klub na Nádražní (vojenská zpráva), tam jsem byl jen párkrát, bylo to na mě asi moc hardcore
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        O: Spajdr

        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
        Na ten zátah ve Vítkovicích taky rád vzpomínám. Jak byli policajti zblbí, když u některých viděli MC kazety Pak už to zkončilo. Pak se chodilo k jednomu šílenci co měl doma skoro 4000 disket a jel ve velkém po 10-20,- na několika mechanikách Bydlel v panelácích u Vítkovického nádraží. Ten klub na Nádražní (vojenská zpráva), tam jsem byl jen párkrát, bylo to na mě asi moc hardcore
        Jo, to byl tuším příjmením Klimša, u něho jsem doma byl taky, hlavně po té burze v Mar. Horách, když jsem měl některé diskety blbě zkopírované.
        Nejednou mě to lákalo mu něco ukrást z té sbírky, jak si šel doma pro něco na pití, ale zase by na to mohl přijít a pak bych měl utrum navždy
        Takže jsi chodil na vojenskou zprávu taky? tak to se možná známe od pohledu.
        Chodil si tam jenom s disketama, nebo i s Amigou a připraveným Xcopy na kopírování?
        Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
        Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

        Komentovat


          #5
          O: Spajdr

          Pěkný story, vítej.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Spajdr

            JJ, otevřel postel vyskládanou disketama V tom klubu jsem byl všehovšudy asi jen dvakrát, nějak mě to nechytlo. Více jsem chodil do toho bazaru naproti.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              O: Spajdr

              No tak tu burzu ve Vítkovicích jsem taky asi dvakrát navštívil, pokud mne paměť neplete tak v bývalém společenském domě, ale zátahy mne minuly, naštěstí, protože jsem vždy měl v kapse něco zkopírovaného, tenkrát ještě pro můj první Didaktik Gama.

              Jo sory, tak vítej.....
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: Spajdr

                Já na ten zátah byl jenom na čumendu, bez disket. Pustili mě bez problémů, ale kluky odváželi. To byly doby
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  O: Spajdr

                  další ostravák, odkud se vy kucí tady pořád berete? to by se mohl udělat nějaký místní sraz

                  Komentovat


                    #10
                    O: Spajdr

                    muzete slavnostne sfarat
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      O: Spajdr

                      jistě, kvůli tobě otevřeme doly

                      Komentovat


                        #12
                        O: Spajdr

                        Autorem citovaného textu je Scavenger Přejít na původní příspěvek
                        další ostravák, odkud se vy kucí tady pořád berete? to by se mohl udělat nějaký místní sraz
                        Něco spácháme a přinutíme probera, ať se probere
                        Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
                        Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

                        Komentovat


                          #13
                          O: Spajdr

                          zleva a zprava. však se mu zase rozsvítí

                          Komentovat

                          Zpracovávám...
                          X