Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

ARM Firmware

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    ARM Firmware

    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
    Existuje nejaky technicky nebo jiny duvod, proc to ovladaci menu Minimigu je v takovem malem okenku? Tech voleb je par a jsou rozdelene na nekolik obrazovek po trech polozkach. Nebylo by lepsi mit vsechny na jedne obrazovce? Slo by to? Takhle je to hrozne neprehledne.
    Technický důvod není, no a jiný, nejspíš se nenašel nikdo kdo to přepíše.
    Už jsem to zde naznačil, můj zájem na změně firmware bylo přidat do menu nahrávání alternativních jader. Nic víc nic míň. Bohužel původní firmware od Yaqubeho mi nešel zkompilovat, tak aby fungoval na ARM. A nový sebou přináší něco přidané hodnoty, ale také několik chyb, cca dvacet. Které už těď nejsou v mých silách je opravit. Natož přepsat nový vzhled menu. Budu se snažit to dotahnout do konce, ale už teď se těším až se vrátím zpět k FPGA učení....
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: ARM Firmware

    Jasne. O vikendu jsou Kompty 2013, tak tam novy firmware dobre otestuji.

    Komentovat


      #3
      O: ARM Firmware

      O vikendu jsem si intenzivne hral s poslednim Bigmac firmwarem pro ARM a nenarazil jsem na zadne trable. Ovladani je pohodlnejsi nez v beznem firmware a prepinani nastaveni je super, to se proste hodi. Z Minimigu je skvela Amiga, moc se mi to libi. Clovek muze mit ruzna nastaveni vcetne "super A500 kompatabilniho", s turbem je to velice rychle a clovek muze experimentovat s hardisky (virtualnimi).

      Jedine co trochu vazne jsou oprace s diskem, kdy kopiruji nebo rozbaluji z disku na disk, to se hodne vlece. K tomu mam navrh, mozna ze by slo vyhradit kus RAMky primo pro ARM a pouzivat ho jako diskovou cache. Chapu je to prinasi urcita nebezpeci, sebere to kus RAMky Minimigu a treba 512KB cache nebude nakonec nic moc.

      Komentovat


        #4
        O: ARM Firmware

        diskovou cache muzes nastavit i primo ve WB, menuje se to Buffers

        zkousel si tam pridat treba 100 esli to ma nejaky zasadni vliv?
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          O: ARM Firmware

          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          Jedine co trochu vazne jsou oprace s diskem, kdy kopiruji nebo rozbaluji z disku na disk, to se hodne vlece. K tomu mam navrh, mozna ze by slo vyhradit kus RAMky primo pro ARM a pouzivat ho jako diskovou cache. Chapu je to prinasi urcita nebezpeci, sebere to kus RAMky Minimigu a treba 512KB cache nebude nakonec nic moc.
          Otázka je zda to bude mít nějaký efekt, kdyby FAT soubory zpracovával FPGA čip tak asi ano. Ale takhle by ARM procesor musel žádat FPGA o přístup k paměti nebo ho násilně přerušoval pokud by zrovna něco načítal z SDkarty. Dva přístupy k jedné paměti je problém.

          Otázka je nakolik ARM využívá svou RAM paměť a zda by tam nešla udělat nějaká malá cache (max. 32kb).
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: ARM Firmware

            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
            O vikendu jsem si intenzivne hral s poslednim Bigmac firmwarem pro ARM a nenarazil jsem na zadne trable. Ovladani je pohodlnejsi nez v beznem firmware a prepinani nastaveni je super, to se proste hodi. Z Minimigu je skvela Amiga, moc se mi to libi. Clovek muze mit ruzna nastaveni vcetne "super A500 kompatabilniho", s turbem je to velice rychle a clovek muze experimentovat s hardisky (virtualnimi)..
            To jsem rád že je to více funkční než nefunkční. Ještě musím vyřešit problém s AR3. Amigoun vydledoval že při změně konfigurace a při zapnuté AR3 nastává problém s spouštěním VHDLoad her.
            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

            Komentovat


              #7
              ARM Firmware

              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
              diskovou cache muzes nastavit i primo ve WB, menuje se to Buffers

              zkousel si tam pridat treba 100 esli to ma nejaky zasadni vliv?
              Tak tohle vim a mam nastaveno, ale i pres to je to pomale. Z te karty se musi cist a pak na ni zase zapisovat a nejspis to neprobiha optimalne. Degraduje to rychlost na mene nez 200 KB/s (mozna si to pamatuji spatne, kazdopadne je to nejak malo).

              Komentovat


                #8
                O: ARM Firmware

                Pokusoval jsem s tou rychlosti, zkousel jsem ruzne filesystemy, velikost bloku a bufferu a zasadni zadrhel je zapis. Pri nejlepsi kombinaci z toho vyrazim tak 130 KB/s. Cteni je bez problemu. Mozna jde o znamy problem se zapisem na flash pamet, tezko rict.

                Komentovat


                  #9
                  O: ARM Firmware

                  prodpokladam ze tam mas nejaky rychly sandisk apod, aby to nebrzdila samotna karta

                  vsichni vyrobci dost kecaj co se tyce realne rychlosti, ale sandisk je obvykle nejbliz tomu co napise


                  muj maly testik, serazeno od nejrychlejsi podle "copying", coz odpovida realne rychlosti ve fotaku pri zapisu



                  testovano pomoci h2benchw
                  Naposledy upravil Chain; 19.02.2013, 20:44:13.
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    O: ARM Firmware

                    Zkousel jsem dve SDcka, Sandisk a Verbatim, ale popravde obe uplne zakladni. Predpokladam, ze sice ty jeho rychlosti asi nebudou nic moc, ale 130 KB/s ? To by snad mel zvladat vic. Mam tady jeste jednu vetsi a rychlejsi kartu, tak to zkusim.

                    Komentovat


                      #11
                      O: ARM Firmware

                      podivej se na ten muj patriot a to je prosim class 10 hrdina

                      (venoval jsem ji matce do kompaktu, i ve wii byla proste nepouzitelna)
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        O: ARM Firmware

                        Videl jsem. Zkousel jsem ty moje dve karty a zapis velkeho souboru je 6 MB/s a velkeho mnozstvi miniaturnich 600 KB/s. I ten sekvencni zapis na Minimigu jede 130 KB/s.

                        Komentovat


                          #13
                          O: ARM Firmware

                          To nebude chyba, ale vlastnost...

                          Komentovat


                            #14
                            O: ARM Firmware

                            Jen pro objektivní pohled, jseš si jistý že si karty zkoušel na zařízení s jednobitovým přenosem? SD karty používají buď 1bit nebo 4bit, většina čteček používá 4bit přenos kdežto minimig jen 1bit.

                            Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                            Videl jsem. Zkousel jsem ty moje dve karty a zapis velkeho souboru je 6 MB/s a velkeho mnozstvi miniaturnich 600 KB/s. I ten sekvencni zapis na Minimigu jede 130 KB/s.
                            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                            Komentovat


                              #15
                              O: ARM Firmware

                              Jsem si jisty, ze nemam nejmensi tuseni. Pokud by ta rychlost byla 1/4, tak by to davalo urcity smys.

                              Pokusoval jsem s umistenim oddilu na SD karte a posunul jsem ho tak, aby byl zarovnany na 4K a rychlost na PFS se mirne zvysila a FFS se zvysila o dost. Trochu me to prekvapilo, ale bechmarky ukazuji na FFS rychlost v jednotlivych testech treba i o 30% vetsi (nekdy stejnou, vetsinou lepsi, skoro nikdy nizsi) nez na PFS.

                              Taky jsem zkousel dve jine karty, obe 8GB, Sandisk a A-Data, ale ani jedna mi v Minimigu nejede.


                              Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                              Jen pro objektivní pohled, jseš si jistý že si karty zkoušel na zařízení s jednobitovým přenosem? SD karty používají buď 1bit nebo 4bit, většina čteček používá 4bit přenos kdežto minimig jen 1bit.
                              Naposledy upravil Doda; 20.02.2013, 10:34:56.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X