Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

    Vítej ;o) Rádi mezi sebou vidíme dalšího Amigáckého nadšence.

    Instaloval jsi MUI? Je možný, že nemáš jen udělanou assignaci, ale knihovny data na disku už máš. Proto koukni do Sys:S/User-startup jestli tam máš:

    Assign LIBS: SYS:MUI/Libs ADD
    Assign LOCALE: SYS:MUI/Locale ADD
    Assign MUI: SYS:MUI
    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

    Komentovat


      O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
      Vítej ;o) Rádi mezi sebou vidíme dalšího Amigáckého nadšence.

      Instaloval jsi MUI? Je možný, že nemáš jen udělanou assignaci, ale knihovny data na disku už máš. Proto koukni do Sys:S/User-startup jestli tam máš:

      Assign LIBS: SYS:MUI/Libs ADD
      Assign LOCALE: SYS:MUI/Locale ADD
      Assign MUI: SYS:MUI
      Mno neco takoveho tam je. Je tam If rozhodovaci mechanizmus.
      screen: Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: amiga_mui.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 114,5 KB ID: 109069

      prikladam svuj HDF. nebylo to az tak tezke na to prijit.
      Naposledy upravil masoxik; 28.12.2016, 20:06:36.

      Komentovat


        O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

        @masoxik

        Prosel jsem tvuj HDF a mam reseni pro iGame:

        Proklikej se do adresare teto aplikace (System1:System/iGame), klikni levou mysi na iGame a v menu Icons zvol "Informations". Otevre se okno, ve kterem je oddil "Tool Types". Odstran zavorky u NOGUIGFX a klikni na save. iGame by se ted melo spustit, jen kvuli vypnute podpore guigfx knihovny nebude prizpusobovat velikost screenshotu (mas-li nejake pro hry).

        iGame vypada jako pekny nastroj (je schopen automaticky pridavat a odstranovat WHDLoad hry) - mohl by vyhovovat tvym pozadavkum.


        Jinak "ClassicWB" mi prijde prilis preplacany (kdo potrebuje MagicMenu?), ale alespon je vse na jednom miste. Narazis-li na dalsi problemy, radi pomuzeme.

        Komentovat


          O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

          Pavlorovo řešení je v této situaci asi nejjednodušší. Já ještě doplním, že přestože uvádíš, že máš "jen" 9 MB Ram, nebál bych se nainstalovat full verzi ClassicWorkbench. Není to něco, co ti bude zpomalovat počítač, jen to zabere více paměti. Schválně jsem si nainstaloval verzi lite i full a verze lite sežere cca 350KB Ram (je určená pro opravdu základní amigy třeba jen s 1MB paměti) a full verze sežere cca 1,3MB. Tedy v tvém případě ti zbude cca 2MB chipky a cca 7,7 MB fastky. Pro tvé účely je to bez dalšího limitu. Pro jistotu ještě napíšu, že full verze neznamená, že by to potřebovalo více výpočtního výkonu. Bude to chtít jen více diskového prostoru.
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

            Mám teď bootnutý ten tvůj systém (system1) a iGame normálně spustím... Našel jsem ho v system1:System/iGame (celkem blbá destinace, raději bych doporučoval dát si to do Programs, nebo Utilities). MUI ti funguje dobře.
            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

            Komentovat


              O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

              @jack-3d

              Zajimave, mne to hazi chybu.
              Naposledy upravil pavlor; 28.12.2016, 21:59:53.

              Komentovat


                O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                He he.... ta lama, co založila tohle téma, jsem byl já No né, ze bych na tom byl lépe, ale je super vědět, že kamarádi Amigisti jsou stále připraveni pomoci tápajícím .
                Takže se Masoxiku uvidíme na Resetkání?
                Naposledy upravil springy; 28.12.2016, 22:13:18.

                Komentovat


                  O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                  Tak to netusim proc mi to nende. Kdyz pustim ten muj konf a hdf tak to napise cannot create app. Make sure all the req. MUI mccs are present....

                  Zkusil jsem ji presunout do progs a taky nepomohlo.
                  Naposledy upravil masoxik; 28.12.2016, 22:25:12.

                  Komentovat


                    O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                    Přesouvat nic nemusíš, ale stačí, jak již napsal Pavlor v příspěvku #168, v informacích ikony upravit parametr [NOGUIGFX] na NOGIUGFX a pak ti to pojede.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                      Tak sapr. dik moc. uz mi to jede a skenuju repos.
                      jen jeste dotaz taky se Vam stava ze ve WinUI pri kopirovani Dopusem dopus prestane reagovat? presouvam nejake hry z PC na CF a kazdou chvili to musim restartovat.
                      WB jako takovy nevytuhne, ale abort tlacidlo v DOpusu stisknout lze ale nic to nedela. asi to nema nejaky task manager jako H/Top bo neco takoveho co?
                      bo kill -9

                      Komentovat


                        O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                        Nestává se ti to při kopírování velkýho souboru?
                        Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                        Komentovat


                          O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                          @masoxik

                          AmigaOS je v tomto smeru docela primitivni - zasekle aplikace (ciste) odstrani jen reset. Jsi si jisty, ze DOpus skutecne zamrzl? Mozna jen probiha stale kopirovani a UI je nepristupne. Alternativou je kopirovani v CLI, ale problem s DOpusem mozna ukazuje na vaznejsi potize. Kdyz jsi formatoval CF, nastavoval jsi nejakou maximalni prenosovou rychlost?

                          Komentovat


                            O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                            Autorem citovaného textu je masoxik Přejít na původní příspěvek
                            asi to nema nejaky task manager jako H/Top bo neco takoveho co?
                            bo kill -9
                            Proč myslíš, že nemáme něco takového? ;o) Samozřejmě, že máme, stáhni si Scout (v položce Tasks můžeš killovat tasky a v jiných sekcích můžeš killovat třeba okna a i další věci dle libosti).

                            Na druhou stranu pokud ti vedle neběží nic, o co bys nechtěl přijít, my většinou všechny záseky řešíme trojhmatem (restartem), pač Amiga nabootoje defakto ihned poté, kdežto killování zabere zbytečně moc času ;o)
                            http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                            Komentovat


                              O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                              mno on ten dopus nevytuhne jen prestane pracovat. cekal jsem dost dlouho ale navic ty soubory nejsou velke. kdyz to resetnu a opakuju to tak ten fajl ktery predtim havaroval tak napodruhe projde uplne ok behem vteriny.

                              max transf jsem nastavil 0x1FE00 jestli si to dobre pamatuju bylo to dle navodu.

                              Komentovat


                                O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                                mně se takhle kdysi zasekával blbě nastavenej SFS
                                Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X