Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

    Já valím na 16:9 televizi a je to v pohodě. A každá tato televize se dá přepnout do 4:3, kdyby bylo nejhůř. Podle mě je to jenom o zvyku.
    Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
    Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

    Komentovat


      #32
      O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

      Autorem citovaného textu je spajdr Přejít na původní příspěvek
      Třeba můj tajný sen je veškeré hry v .adf převést na diskety?
      muj tajny sen byl prevest si vsechny sve diskety do .adf )) ale splnil jsem si ho jen u tech nejdulezitejsich, nemam CF kartu, takze .adfka prenasim do PC zabalene pres (opet) DD diskety... coz za nejakou dobu prestane bavit...
      PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

      Komentovat


        #33
        O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

        Autorem citovaného textu je looke Přejít na původní příspěvek
        muj tajny sen byl prevest si vsechny sve diskety do .adf )) ale splnil jsem si ho jen u tech nejdulezitejsich, nemam CF kartu, takze .adfka prenasim do PC zabalene pres (opet) DD diskety... coz za nejakou dobu prestane bavit...
        Když už mluvíme o těch snech, co říkáte tomuhle? Žádná .adf a DD diskety, taky CF karty neee, ale spousta zaručeně originálních her na disketách (ne- 25 let starých a zaprášených, nýbrž fungl nových... ááách). Je tohle sen, nebo cesta do minulosti?...S ohledem na cenu her ještě navíc do filmu "Sám doma a bohatý"...

        Komentovat


          #34
          O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

          Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
          Když už mluvíme o těch snech, co říkáte tomuhle? Žádná .adf a DD diskety, taky CF karty neee, ale spousta zaručeně originálních her na disketách (ne- 25 let starých a zaprášených, nýbrž fungl nových... ááách). Je tohle sen, nebo cesta do minulosti?...S ohledem na cenu her ještě navíc do filmu "Sám doma a bohatý"...
          ja uz po tech letech bez harddisku nic na disketach prave nechci... hlavne mi nechybi to trnuti pri kazdem nezvyklem zavrzani mechaniky, jestli tam je bad error nebo uz ne...
          PowerMac G4 MDD 2x 1,42 GHz FW800+Airport+USB 2.0+PCI SATA+SSD... Amiga uz jen v emulatoru

          Komentovat


            #35
            O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

            Autorem citovaného textu je looke Přejít na původní příspěvek
            ja uz po tech letech bez harddisku nic na disketach prave nechci... hlavne mi nechybi to trnuti pri kazdem nezvyklem zavrzani mechaniky, jestli tam je bad error nebo uz ne...
            Asi máš pravdu, já to ale nikdy nezažil a cítím se o to být ochuzený, škoda. Aspoň že si to teď vynahradím a přítelkyně se snad taky nebude zlobit. Má ráda ty všechny možné hopsačky, kterých je na Amigu spousta (co si pamatuju, tak na PC jich nikdy tolik pěkných nebylo), tak jí to někdy půjčím.

            Komentovat


              #36
              O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

              Zítra si kupuju CF Sandisk 4GB, Workbench proženu na diskety z .adf a zkusim nainstalovat systém normálně z disket na Amize. Kdybych to nestihnul zejtra, tak během pár dní. Když mi to projde a všechno pojede, klidně ti pošlu diskety Workbenche poštou a nebudeš muset dělat přes PC a budeš mít i média a to grátis. Vítej na palubě.
              A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

              Komentovat


                #37
                O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                Autorem citovaného textu je pantercz Přejít na původní příspěvek
                Zítra si kupuju CF Sandisk 4GB, Workbench proženu na diskety z .adf a zkusim nainstalovat systém normálně z disket na Amize. Kdybych to nestihnul zejtra, tak během pár dní. Když mi to projde a všechno pojede, klidně ti pošlu diskety Workbenche poštou a nebudeš muset dělat přes PC a budeš mít i média a to grátis. Vítej na palubě.
                Moc děkuju! Doufám ale, že to zvládnu sám tím samým způsobem. Ten anglán sehnal ten install disc. Poslední dobou nedělám skoro nic jiného, než sleduju videa na youtube a čtu témata tady na fóru, tak to snad vyjde. Zítra snad už příjde, dokonce jsem kvůli ní setřel prach v polovině bytu, aby jí bylo kam pokládat..

                Komentovat


                  #38
                  O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                  Tady v tom vlákně se sešli houby Amigisti, když nemáte rádi diskety. Jste jen zmlsaná mláďata, co si neumí vážit pořádného média! Kdo nezažil přechod z kazet u osmibitů na diskety, ten to nikdy nemůže pochopit. Ta nádhera, ta rychlost, ty úžasné zvuky, které z mechaniky vycházely při použítí nestandardních loaderů - ta samotná možnost pomazlit se s něčím, co stojí ve značce 15Kč á1ks. A co teprv, když se podařilo sehnat barevné diskety! Nejen obligátní šedé nebo černé - ale i zelené, fialové, červené! Ale vy, BARBAŘI, tu něco plácáte o CFkách a harddiskách! Že se nestydíte!

                  Komentovat


                    #39
                    O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                    Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                    Tady v tom vlákně se sešli houby Amigisti, když nemáte rádi diskety. Jste jen zmlsaná mláďata, co si neumí vážit pořádného média! Kdo nezažil přechod z kazet u osmibitů na diskety, ten to nikdy nemůže pochopit. Ta nádhera, ta rychlost, ty úžasné zvuky, které z mechaniky vycházely při použítí nestandardních loaderů - ta samotná možnost pomazlit se s něčím, co stojí ve značce 15Kč á1ks. A co teprv, když se podařilo sehnat barevné diskety! Nejen obligátní šedé nebo černé - ale i zelené, fialové, červené! Ale vy, BARBAŘI, tu něco plácáte o CFkách a harddiskách! Že se nestydíte!
                    No a o tomhle jsem mluvil...Nepoznal jsem a zůstanu o to ochuzenej, protože ty staré diskety už nové nebudou...Nádherné zvuky si snad užiju až budu prvně bootovat do Workbench... Ovšem kazeťáky si pamatuju moc dobře, spolužák na gymplu měl Commodore 64 a ty zvuky co kazeta vydávala, když se strčila do´normálního kazeťáku, ty byly super divné, DARPA by se divila ...No a pak vyměnil datasette za mini disc...

                    Komentovat


                      #40
                      O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                      To mam rád jak Amiga floppy přede. Diskety pořád budou, na Moonstone, SWOS atd. Hry co nešly na HDD pořád pojedou. Na CF dam Worms Director's Cut, Settlers a adf image. Když mi disketa vyhodí error, tak nabootuju z CF a vytvořím novou disketu.
                      A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

                      Komentovat


                        #41
                        O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                        Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                        Tady v tom vlákně se sešli houby Amigisti, když nemáte rádi diskety. Jste jen zmlsaná mláďata, co si neumí vážit pořádného média! Kdo nezažil přechod z kazet u osmibitů na diskety, ten to nikdy nemůže pochopit. Ta nádhera, ta rychlost, ty úžasné zvuky, které z mechaniky vycházely při použítí nestandardních loaderů - ta samotná možnost pomazlit se s něčím, co stojí ve značce 15Kč á1ks. A co teprv, když se podařilo sehnat barevné diskety! Nejen obligátní šedé nebo černé - ale i zelené, fialové, červené! Ale vy, BARBAŘI, tu něco plácáte o CFkách a harddiskách! Že se nestydíte!
                        Myslím že mě nikdo nemůže podezírat že jsem mládě, začínal jsem na osmibitech s kazetou, za floppky jsem svého času utratil tisíce a přesto mi celé diskety můžou akorát tak vlézt na záda.
                        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                        Komentovat


                          #42
                          O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                          My jsme před pár měsíci zkoušeli hrát na holé A500 a stálo to za kokot. Hlavně kvůli disketám .
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #43
                            O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                            A tak já jsem rozbaloval věci z disket co jsem tam před 13-ti rokama zálohoval a nepřišlo mi to zase až tak hrozný. Měl jsem z toho větší strach.
                            Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
                            Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

                            Komentovat


                              #44
                              O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                              Tak už ji mám doma.
                              1. nevypadá špatně - obrázky z ebay nelhaly - má jen pár nažloutlých kláves.
                              2. zdroj je opravdu jen 25 W? Utáhne to Amigu, akcelerátor a CF disk dohromady? Doufám, že nebudu muset kupovat jiný. (musím koupit redukci do EU zásuvky)
                              3. ta akcelerátorová karta tam nějak nepasuje (prodejce ji tam měl rovnou namontovat) viditelně tam nic nepřekáží, ale nejdou zavřít ty spodní dvířka aniž by se vyboulila.
                              4. Zkusím to tam nějak lépe poskládat, až ji budu otevírat a připojovat disk.
                              5. jinak slibovaný rf anténní kabel nedorazil, takže pokud si pošta nepospíší s dodávkou rgb/scart redukce, tak amču snad ani dneska nevyzkouším.

                              Komentovat


                                #45
                                O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                                No jestli na to spěcháš, můžeš si v obchodě z elektronikou koupit cinch > scart, obraz sice je bída, ale něco vidět je.
                                Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
                                Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X