Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

    Zdravím všechny zdejší dobré duše.
    Na stará kolena jsem se rozhodl udělat si radost počítačem, po kterém jsem vždy toužil, ale nikdy neměl. Na eBay jsem koupil Amigu 1200 jejíž příchod očekávám příští týden. Balení obsahuje pouze 5 originálních disket: Workbench, Amiga Extras, Storage, Locale, Amiga Fonts. Uvažuji o pořízení IDE/CF adaptéru, abych měl i vnitřní uložiště a vše bylo bez práce. Je k tomu prý potřeba HDToolBox, který nevím jak do Amigy dostat, jelikož jiné diskety pro Amigu jsem zatím nesehnal. Ten samý problém je i s WHDLoad, abych mohl hrát hry stažené z internetu. Budu vám vděčný za jakoukoliv pomoc, návod...
    Předem moc děkuji!

    #2
    O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

    Vitaj! Tym, ze si si kupil A1200 si si usetril dost nervov IDE/CF (2,5"!) adapter je rovnako nevyhnutny ako PCMCIA/CF. Je to smiesna investicia na to, aku sluzbu Ti spravi. HD Toolbox je uz v baleni na instalacnych disketach, takze no problem, navyse najpohodlnejsie je pripravit si CF kartu na PC pod WinUAE. WHDLoad sa da bez problemov stiahnut a preniest (idealne pomocou CF). Toto je len taky vseobecny nastrel, nevahaj sa na nas obratit aj s detailami.

    Este par nepostradatelnych clankov:
    https://www.probers.cz/clanky/34-ins...apteru-v-amize
    https://www.probers.cz/clanky/33-ami...%8Dka-cf-karet

    Jo a najdi si tu na fore temu so zoznamom fungujucich CF kariet. Obcas kvoli tomu vznikne vela zbytocnych problemov...

    Vela stastia
    Naposledy upravil DaMi; 19.02.2023, 20:45:20. Důvod: Aktualizace nefunkčních odkazů
    ???

    Komentovat


      #3
      O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

      Nejjednodussi je pripravit si kartu ve WinUAE, coz je napsane v jednem z tech navodu co poslal Wolfus.

      Komentovat


        #4
        O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

        Pánové, moc vám oběma děkuju!
        Amigu 1200 jsem kupoval primárně proto, abych ji doma měl a hlavně na hry. Takže jsem rád, že to schvalujete. Až si přečtu návody od Wolfuse, měl bych být chytřejší, ovšem je více než pravděpodobné, že se budu ptát znovu a znovu, takže dík za nabídku pomoci. Hezký Den!

        Komentovat


          #5
          O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

          budeš potřebovat ještě jednu disketu workbench: install
          pařba a flink chtěj celýho člověka...

          Komentovat


            #6
            O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

            A sakra, to som uplne prehliadol... Takze pripravit si CF-ko pod WinUAE sa zacina stavat nevyhnutnostou.
            ???

            Komentovat


              #7
              O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

              Kupodivu PC jsem k tomu nikdy potřeboval... Mám boot disketu s PCMCIA2CF ovladačem a HDToolboxem, na CFce je připravený OS3.1 s WHDLOADem a naplněný hrami. Pak stačí najet z diskety a překopčit data na disk, nebo CF a hotovo.
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #8
                O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                Amigu jsem si pořídil před pár lety, ale věnuju se jí rekreačně, tak že jsem taky pořád začátečník

                Pár mých postřehů:
                • HW komponenty se na Amigu vyráběj nebo prodávaj, ale jsou pekelně drahý
                • čim je Amiga starší, tim se hůř/dráž rozšiřuje (sehnat turbokartu pro A600 je složitější než pro A1200...)
                • A1200 má spoustu vymožeností jako PC což usnadňuje její údržbu, ale má to svoje limity
                • pokud ti odejde myš tak pro PC myš budeš potřebovat redukci (od 250 - 800Kč)
                • A1200 obsahuje VGA konektor, kterej má trochu jiný frekvence než VGA konektorna na PC. Nezbejvá než se smířit s cinch video výstupem do TV nebo si objednat tzv. scandoubler pro HDMI/RGB kterej může přijít na 4000Kč. Někde v Holandsku teď pracujou na alternativě za necelých 2000 Kč.
                • A1200 má běžnej IDE konektor pro 2,5 disk o velikosti 2GB což už dneska neseženeš. Řešním je CF-IDE (256MB až 8GB, redukce 250Kč + cena za kartu). Ne každá karta funguje. Sandisk je (téměř) jistota. CF disk má menší spotřebu, je tichej a rychlej.
                • A1200 má běžnej PCMCIA konektor. Nicméně pouze 16 bitovej, tak že ti tam drtivá většina dnešních perifeií nebude fungovat. Možná seženeš 16bit Wifi kartu Orinoco, která podporuje pouze nedostatečný WEP šifrování. Největší význam to má pro CF redukci (je to kus železa a nerozlišuje se na 16 nebo 32 bit), tak že může sloužit pro přenos dat místo disket (cca 200Kč). PCMCI šachta je u Amigy asi o polovinu kratší než u notebooku, tak že jakákoliv karta z ní bude nevzhledně trčet.
                • diskety jsou křehká věc a od počátku je lepší se spoléhat WinUAE + CF kartu + čtečku karet. Instalátor WB má tendenci provádět instalaci na instalační disketu a tim jí poškodit. ADF obrazy WB z ulož.to to jistěj.
                • HD je krásná věc, ale 99% her na něj nelze jednoduše nakopírovat. Proto tu je aplikace whdload.de (časově neomezenej shareware), která to pomocí skriptů umožňuje. Napsat whdl skript je pro běžnýho člověka dost složitý a to tak, že jsem uvažoval o virtuální FDD mechanice (za pár stovek). Naštěstí lze jednoduše stáhnout hry s už předpřipravenejma skriptama, jednoduše to vrznout na disk a je to.
                • Na některý hry je dobrej joystik. To co dneska se prodává v obhodech nelze použít, tak že aukro a něco z druhý ruky za 250Kč
                • Spousta doplňkových aplikací lze stáhnout z https://aminet.net/
                • Na co jsem si obtížně zvykal je řazení zdejšího fora, ktarý někdy seřadí příspěvky 1,2,3.. jindy zase v obráceně 5,4,3.. holt oproti PC trochu exotická mentality.

                Pro mě jako začátečníka bylo dost náročný se ti všim prokousat. Tady na foru je vystavenej naskenovanej návod v češtině, kterej taky pomůže.
                Naposledy upravil PD321; 20.02.2013, 23:11:12.
                Amiga 1200 HD, Blizzard 1260/50, 16MB RAM, 4GB CF-Ide, Sinclair ZX Spectrum 128K +2B

                Komentovat


                  #9
                  O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                  Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                  Kupodivu PC jsem k tomu nikdy potřeboval... Mám boot disketu s PCMCIA2CF ovladačem a HDToolboxem, na CFce je připravený OS3.1 s WHDLOADem a naplněný hrami. Pak stačí najet z diskety a překopčit data na disk, nebo CF a hotovo.
                  A to já sem si udělal eště lepší disketu. Mám tam kromě věcí co jsi jmenoval ještě souborovýho managera, PFS3 a ovladač na CD-Romku a hlavně PatchStrip, takže vidím i velký disky, takže není problém z ní nabootovat a pak jen naporcovat HDD/CF dle libosti...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                    Autorem citovaného textu je Lasice Přejít na původní příspěvek
                    budeš potřebovat ještě jednu disketu workbench: install
                    Jo, toho jsem si taky všiml (stáhl jsem si návody k Amize v pdf...), dopisoval jsem si s prodejcem a nejspíš bude ochotný mi install disketu poslat (zřejmě nějakou zkopírovanou). Uvidím, jak to dopadne. Kdyby to neklaplo, lze ty programy na přípravu CF disku ve WinUAE někde na internetu získat?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                      Kupodivu PC jsem k tomu nikdy potřeboval... Mám boot disketu s PCMCIA2CF ovladačem a HDToolboxem, na CFce je připravený OS3.1 s WHDLOADem a naplněný hrami. Pak stačí najet z diskety a překopčit data na disk, nebo CF a hotovo.
                      jj, taky si ho chci pořídit, jen ovladač na disketu nedám, jelikož žádné nemám a zatím jsem je nesehnal (myslím Amigácké diskety), takže zatím mi zbýva akorát ta cesta přes PC.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                        Vítám tě! Dovolím si poukázat na svůj starší, ale pořád platný článek:
                        Je to už hodně let, co jsem se začal zabývat Amigou na vyšší úrovni, než jen "vložit disketu a zapnout". Postupně jsem odhaloval kompliko...

                        Kdybys měl jó velké problémy, tak se ozvi .
                        Naposledy upravil DaMi; 19.02.2023, 20:47:28. Důvod: Aktualizace nefunkčního odkazu
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                          Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                          Vítám tě! Dovolím si poukázat na svůj starší, ale pořád platný článek:
                          Je to už hodně let, co jsem se začal zabývat Amigou na vyšší úrovni, než jen "vložit disketu a zapnout". Postupně jsem odhaloval kompliko...

                          Kdybys měl jó velké problémy, tak se ozvi .
                          Vies co som sa ho nahladal...?
                          ???

                          Komentovat


                            #14
                            O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                            Co si myslíte o tomhle? http://www.smrsoftware.com/index.php?cPath=28_31

                            Tyhle mají levnější poštovné, je to OK? http://http://www.ebay.co.uk/itm/10x...50828938104%26
                            Naposledy upravil springy; 21.02.2013, 13:22:35.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Úplný začátečník potřebuje pomoc/zasvěcení do tajů Amigy 1200.

                              Potrebujes 100 disket? Aby jsi nainstaloval CF kartu, tak ti staci PCcko, nepotrebujes diskety.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X