Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

    Mam A1200 + 8MB FastRam (Elsat E1208 ), kickstart 3.0, uvnitr je 4GB kingston s lekninem na CF-IDE redukci primo do desky, nainstalovany ClassicWB 3.0. V tyhle konfiguraci nemam zasadni problem s pouzivanim a i jako zacatecnik si dokazu (zatim) s vetsinou problemu poradit (samozrejme za vydatne pomoci tipu a triku zde na foru). Pokud chci prenaset data pres CF kartu v pcmcia slotu (CF Transcend 4GB), tak musim omezit fastram jumperem na 4MB aby to vubec melo snahu komunikovat, jinak dochazi automaticky po inicializaci karty k chybe v compactflash.device. Pokud mam nastaveny 4MB a mene fastram, muzu s tim pracovat, karta je videt a muzu provadet R/W operace. Chybova hlaska o chybe compactflash.device se nakonec stejne objevi, zpravidla staci zkopirovat 2-3MB na interni CF a chyba se ukaze. Zkusil jsem vyndat celou kartu s FastRam, amiga byla pak teda takova trosku nepouzitelna, ale kopirovani bylo v pohode. Poradi nekdo, co s tim, prosim?

    napada me:
    - divna CF karta, zkusit jinou - bohuzel neni po ruce ani na vypujceni a ta druha (s lekninem) v redukci nejde
    - chyba v nastaveni, ktera by nebyla u novacka vubec nemozna
    - prodat fastram a koupit nejakou turbokartu, ktera by to mohla mit lip zarizeny


    ... prenaseni dat pres CF v pcmcia redukci by se hodilo, protoze kopirovani pres seriovy port z pc je hodne pomaly. To muzu pustit kopirovani par MB a jit s klidem rano do prace a vecer se jen podivat, jak se to pomalu blizi ke konci

    Dekuji vsem za pripadnou pomoc
    Naposledy upravil cembry; 21.02.2013, 12:57:04.
    Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

    #2
    O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

    Cus chlope, co jeste zkusit tento navod?

    Pokud umis polsky, pripadne pres translator

    A pak bych jeste projel
    . IntroductionThis is not meant to be a step-by-step guide to set up a large SD or CF card as an amiga system drive, but it will help you identify many of the common issues. Parts of this are based on info collected from other EAB threads, often with research by Toni Wilen, Thomas Rapp, or...
    Naposledy upravil spajdr; 21.02.2013, 12:15:07.
    Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
    Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

    Komentovat


      #3
      O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

      Karty s 8MB Fast obvykle koliduji s PCMCIA, coz asi vis, ale tady to vypada, ze ta RAMka ti mozna dobre nefunguje ani tak, zkusil bych na to nejaky "memtest". Neblbne ti ta Amiga i v jinych situacich?

      Nejsem si jisty, ze ty odkazy od Spajdra budou uzitecne.
      Naposledy upravil Doda; 21.02.2013, 13:27:54.

      Komentovat


        #4
        O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

        Zadnej dalsi problem jsem nepozoroval. Pokud nepouzivam PCMCIA, tak to jede v pohode (klepu na drevo... au! moje hlava!). Akorat mam problem u WHDload se spoustenim nekterych veci, ale tam se priklanim spis k variante spatnych ROMek na disku a nebo spatny konfigurace.
        Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

        Komentovat


          #5
          O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

          Pokud mas podezreni na spatny ROM soubor, tak pouzij program Transrom na ulozeni vlastni ROM z Amigy do souboru.
          Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
          Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

          Komentovat


            #6
            O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

            U starsich veci mi to vyhazuje bud prapodivnou chybovou hlasku (ktere jsem zatim nevenoval pozornost, pac me to jeste moc netrapilo) a nebo primo info o tom, ze pouzita romka je spatna - tykalo se to zatim vzdy jen romky pro a500. Zkusil jsem jich par jinejch, ale zatim bez uspechu.
            Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

            Komentovat


              #7
              O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

              WHD je kapitola sama o sobe, nicmene ty problemy co popisujes (nekde je asi neco spatne v pameti) porad ukazuji na vadnou RAMku. Nema smysl tu moznost odmitat, protoze spustit si nejaky memtest je fakt trivialni. Treba MBRtest-2, najdes ho na teto diskete:

              Naposledy upravil Doda; 21.02.2013, 13:54:56.

              Komentovat


                #8
                O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                Diky, jen co se dostanu z prace domu, tak na to vlitnu... teda primerene pomalu, nejak neco vlitlo na me
                Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

                Komentovat


                  #9
                  O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                  Zapni si tam vsechny testy a opakovani do nekonecna.

                  Komentovat


                    #10
                    O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                    Jakou máš tu kartu? S celým leknínem nebo s půlkou leknínu? Mě to dělalo podobný věci.
                    Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
                    Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

                    Komentovat


                      #11
                      O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                      Uvnitr mam tusim celej leknin, v redukci je transcend.
                      Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

                      Komentovat


                        #12
                        O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                        Tak zmena, uvnitr je jen pulka lekninu
                        Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

                        Komentovat


                          #13
                          O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                          No, tak tu rovnou vyhoď ) Tady tu kartu jsem měl taky, systém jsem na to nainstaloval, ale pak to začlo dělat problémy co tobě. Postupem času toho nešlo spustit víc a víc.
                          Kup nějakej sandisk a máš klid.
                          Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
                          Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

                          Komentovat


                            #14
                            O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                            To zni jako jednoduche a konecne reseni mych problemu!
                            Hracky: ZX Spectrum+, C64, Sam Coupe, Amiga 600, Amiga 1200, SNES, N64, Gamecube, Wii, NDS, GBA, SEGA MegaDrive, Dreamcast, PSX, PS2, PS3, PSP, Xbox, Xbox360.

                            Komentovat


                              #15
                              O: A1200, WB3.0, problem s pcmcia CF

                              Já mám stejnej problém s Kingstonem 4GB (kopřiva, Elite pro 133x). Na internetu jsem našel informaci, že KS dělá problémy, pokud je v počítači nějaká přídavná karta. Teď jedu na obyčejnym Sandisku 2GB.

                              Koukám, že ten KS 4GB stojí příjemných 200Kč. Navíc si běžný lidi stěžujou na jeho pomalost, tak že by člověk předpokládal, že v Amize pojede bez problémů.
                              Amiga 1200 HD, Blizzard 1260/50, 16MB RAM, 4GB CF-Ide, Sinclair ZX Spectrum 128K +2B

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X