Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Retrocomputing vo vrecku

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Retrocomputing vo vrecku

    Uz niekolko rokov rozmyslam nad nejakou malou "krabickou", v ktorej by som si mohol cez emulator pustat stare klasiky. V podstate moja poziadavka bola nieco 4 palcove, priamo ovladac (ziaden dotykac) a mozna emulacia napr. Arcade, NeoGeo, Snes, Sega, Amiga a pod. Uz skor ma oslovilo GP2X pripadne PSP. Ale to su v podstate len hracky a s tym by som asi doma nepochodil. Presvedcit mazelku ze to potrebuje moj 2 a pol rocny syn by bolo asi scestne . Tak som rozmyslal, ze by sa to mohlo schovat do mobilu. V podstate ma zaujal jeden mobil Xperia Play. Sice moc Sony nemusim, ale videl som zopar videi, co pekne predvadzali emulacie vsetkeho mozneho od C64 az po PSX. Mate to niekto? Resp. vedeli by ste odporucit nieco ine?
    P.S. Nvidia shield je velka marha, tu nechcem.
    Naposledy upravil Omachel; 23.02.2013, 15:39:38.
    A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

    #2
    O: Retrocomputing vo vrecku

    Ahoj, uz sme dlhsie neboli spolu, ale ja mam Nokiu so Symbianom a emulatorom Amigy. Zatial tam mam Turrican 2 a Superfrog a funguje to perfektne. Samozrejma s hratelnostou je to horsie, ale na tom je vacsina hier na (tlacitkovych) telefonoch.

    Komentovat


      #3
      O: Retrocomputing vo vrecku

      Klasicke telefonne tlacitka so o nicom. Xperia play ma ovladac podbny ako PSP.
      A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

      Komentovat


        #4
        O: Retrocomputing vo vrecku

        Já si před nedávnem ne tohle pořídil právě PSP 3004 a musím říct, že to běhá velice slušně (včetně emulací atd.)
        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
        A600 HD,
        2MB Chip, Fúria EC020 inside

        Komentovat


          #5
          O: Retrocomputing vo vrecku

          Autorem citovaného textu je Omachel Přejít na původní příspěvek
          Uz niekolko rokov rozmyslam nad nejakou malou "krabickou", v ktorej by som si mohol cez emulator pustat stare klasiky. V podstate moja poziadavka bola nieco 4 palcove, priamo ovladac (ziaden dotykac) a mozna emulacia napr. Arcade, NeoGeo, Snes, Sega, Amiga a pod. Uz skor ma oslovilo GP2X pripadne PSP. Ale to su v podstate len hracky a s tym by som asi doma nepochodil. Presvedcit mazelku ze to potrebuje moj 2 a pol rocny syn by bolo asi scestne . Tak som rozmyslal, ze by sa to mohlo schovat do mobilu. V podstate ma zaujal jeden mobil Xperia Play. Sice moc Sony nemusim, ale videl som zopar videi, co pekne predvadzali emulacie vsetkeho mozneho od C64 az po PSX. Mate to niekto? Resp. vedeli by ste odporucit nieco ine?
          P.S. Nvidia shield je velka marha, tu nechcem.

          Proyecto basado en Raspberry Pi, RetroArch y otros emuladores para crear una plataforma universal de emulación multi-consola y multi-arcade.[ENG] Project bas...


          This is raspberry pi running Retropie. Mame its still struggling but nes seems to be fine.running using the new turbo mode and a 192/64 memory/graphics split


          Neni co resit. Image ke stazeni je v popisu prvniho videa. Po velikonocich porizuju...

          Malinu koupis na Aukru za 970 + case + USB hub + kabliky a klavesnice s mysi + SD karta... Za 2000 komplet...

          Tak co ty na to?
          Bohuzel jen A500 s pameti navic + Atari 2600 7800 320XE/130XE/800XE/800XL/600XL + 1040STE 4MB/1040STFM + SIO2SD + SatanDisk + ZX+ + Malina RetroPi + i par PCcek... atd...

          Komentovat


            #6
            O: Retrocomputing vo vrecku

            Jen doporučuji si pohlídat, aby Raspi bylo s 512MB ... mám doma, ale ještě jsem se k emulátorům nedostal.
            ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

            Komentovat


              #7
              O: Retrocomputing vo vrecku

              No jo, to se ale Omachelovi do mobilu asi nevejde
              Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

              Komentovat


                #8
                O: Retrocomputing vo vrecku

                Presne Dedy, nezmestilo. Malina je fajn, ale musi byt napojena na monitor. To rovno mozem hrat na PC. Chcel som nieco prenosne a to som vo forme Xperia play nasiel.
                A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

                Komentovat


                  #9
                  O: Retrocomputing vo vrecku

                  Moje řeč, já jsem si na hraní pořídil Rikomagica, a ještě to sice nemám vychytané, ale po připojení do hdmi a napájení přes usb z tv, je to paráda. Teda taky to není přenosné, ale na druhou stranu, to píchnu do hdmi kdekoliv, a jsem tam. Líbí se mi to.
                  Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                  Komentovat

                  Zpracovávám...
                  X