Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pomoc znovuzrozenému

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Pomoc znovuzrozenému

    Zdravím všechny,

    po letech jsem se vrátil k Amize. Měl jsem desktop Amigu 1200 s HDD i CD, které byly položené vedle se zdrojem s PC a turbokartou Blizzard 1230/50, 8 MB fast ram a spoustu CD i disket s hrama. Měl jsem instalačky WB 3.1 i s HD Install. Byl jsem schopný rozchodit čistý nový HD a měl jsem programy jako KillAGA, MemRun atd. Monitor Commodore 1084S.

    Nyní jsem ve stádiu, že Amiga je rozebraná a provádím čištění, nemám HDD ani CD. Pak mám ještě jednu desktop Amigu 1200, kde chybí pár tlačítek na klávesnici a nejde FDD.

    Teď jsem koupil Amigu 1200 V Elbox tower



    Připojil jsem jí na starý 1084S, monitor už není v nejlepší kondici, ale jede. Nemám myš, ale ovládání funhuje přes PS/2 klávesnici ve Workbenchi. HDD, FDD i CD jede. Diskety, který jsem zachránil vyhazujou error. Moje disketa Hd Install 3.0 nefunguje a nemůžu tedy rozjet nový HDD.

    Chtěl bych do desktopové Amigy dát HDD 2,5 a vyčistit plast a zprovoznit. Něco sem slyšel o čištění peroxidem.

    Naštěstí díky tomu, že mám Amigu v Elboxu, tak můžu zrekonstruovat instalační diskety Workbenche a HD Install. Mám v plánu, že soubory do Amigy dostanu, tak, že je vypálím na CD na PC. Na HDD mám pouze LZX archivátor.

    Měl bych následujícíh pár dotazů a žádostí o pomoc:

    1. Viděl jsem na netu spoustu image disků pro emulátory v .adf . Lze tyhle image disket dostat na Amiga diskety. Nějaký program, který by na amize .adf náhrál na originál amiga disk přes flopy?

    2. Kdyby mi někdo mohl poslat hry, programy, hlavně archivátory LHA, DMS, KillAga, MemRun atd. na OS 3.1. Byl bych rád i za System disky Workbenche 3.0 nebo 3.1 a HD Install. Byly by super i jakékoliv hry, např. přes nějaký datový ůložiště.

    3. Máte někdo zkušenost s tímto: Funguje to?

    AmigaKit Amiga Shop - we ship worldwide. Manufacturer and distributor of Commodore Amiga adapters, A500 RAM expansions, A1200 turbo cards and A600 memory upgrades. A1200 Dust covers and mouse mats. Joysticks and games.


    4. Potřeboval bych kabel z desky Amigy na 2,5 IDE HD??

    teď právě ještě musím rozchodit myš. Joysticky jsem koupil už 3 přes aukro Quicjoy SV 124 Turbo. Podle mě nejlepší Joye co kdy byly.

    Chtěl bych Amigu hlavně na hraní Worms Director's cut, The Settlers, Sensible Soccer, Sensible Golf, Chaos Engine, všechno v multiplayeru. Ale dřív jsem taky programoval v assembleru, GFA Basicu, StormC.

    Uvidím kolik věcí z disket a CD se mi podaří zachránit. Pak tyto věci nabídnu na nějakém ůložišti.

    Díky předem za jakoukoliv pomoc.
    A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

    #2
    O: Pomoc znovuzrozenému
    1. Transadf, adfer třeba ... viz aminet.net
    2. www.aminet.net , www.planetemu.net, romhustler a hafo dalších
    3. Chraň tě ruka páně si to koupit, funguje, ale životnost je mizerná, zlobí soutisk obou tlačítek... buď origo myšku nebo verzi od Bobooa (zdejší člen, ale už asi nemá), případně micromys https://amigakit.leamancomputing.com...oducts_id=1092 , snad už má vychytaný mouchy
    4. Kablík koupíš tady http://www.pcplus.cz/kabely-kabely-f...-hdd_c286.html případně i na amigakitu. Občas je vyrábím a dodávám i já, ale teď zrovna nemám matroš

    Obecně: Pokud peroxid nebudeš lejt na plošňák, tak asi jo, pokud chceš vědět víc, sleduj federální síť... ehhh co to kecám, hledej v google metodu retrobright.
    Spousta postupů je tady popsaných, nejen na fóru využij funkci hledat. To samé na portálu...

    P.S.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      O: Pomoc znovuzrozenému

      Proč tam chceš dávat 2,5" hdd? Dneska se do toho dávají cf karty místo klasických hdd.
      Amiga 1200 Blizzard 1230/50 MkIV 32MB 4GB Ide-CF Wi-Fi Orinoco Silver ,Amiga 1200 40MB hdd 4MB fast ram
      Stylový, citrónově žlutý toaletní papír - došel

      Komentovat


        #4
        O: Pomoc znovuzrozenému

        Amiga v Elboxu je výborná věc a pokud máš Blizzard 1230, tak to je skvělý základ. Tobě teď schází myš, rozjet harddisk a mít k tomu potřebné nástroje třeba diskety.

        Co se myši týče kup redukci buď tu Cocolino, nebo Micromys V4 (já doporučuju tu druhou).

        Na Harddisk jako takový bych se být tebou vykašlal, přemýšlel jsi o Compact Flash? (je to tiché a rychlejší) Buď se ti někdo z Ostravy nabídne a pomůže "lokálně", nebo můžeš přijet do Brna v květnu na sraz, nebo mi disk pošleš poštou a já ti to naláduju systémem 3.1, přidám hry a připravím potřebné diskety.
        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

        Komentovat


          #5
          O: Pomoc znovuzrozenému

          Díky moc za super informace!
          A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

          Komentovat


            #6
            O: Pomoc znovuzrozenému

            Na Compact Flash jsem koukal, ale nemám s tím zkušenosti kdežto klasickej HDD 2,5 mám, ale pokud my pomůžete vybrat vhodnou flash, která bude fachat, tak bych do toho šel. Ten Blizzadr jsem tam vrazil a vůbec se mi nenadetekoval. Nevim proč, snad neodešel. Musim ho zkusit v desktop Amize, kde mi určitě chodil. Pokud tam pude, tak budu muset zistit proč mi nechodí v Elboxu. Jestli bude sraz, tak se tam budu určitě snažit přiject.
            A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

            Komentovat


              #7
              O: Pomoc znovuzrozenému

              Ad čištění. Jestli chceš plasty jen vyčistit, peroxid (a spol.) nepotřebuješ, stačí obyčejná teplá voda se saponátem a houbička. Pokud jsou ale plasty hodně zažloutlé, pak tě zajímá asi zesvětlení nebo jak se ten proces hezky nazývá retr0bright. Pro začátek doporučuju nastudovat informace z webu http://retr0bright.wikispaces.com/, tam načerpat hlavně teoretické základy. V praxi se dá tam uvedený postup zjednodušit, dobrá ukázka krok za krokem včetně obrázků např. zde: https://www.amibay.com/showthread.ph...rd+wash&page=3.

              Ze svých skromných poznatků můžu dodat, že míra úspěchu při zesvětlování závisí asi největším dílem na typu plastu. Za naprosto stejných podmínek jsem nejprve vyzkoušel kryt jedné starší klávesnice z PC (průměrný výsledek), následně pak totéž včetně kláves z A3000 (výborné) a myš z A500 (téměř nepomohlo).
              AmigaOS // AROS

              Komentovat


                #8
                O: Pomoc znovuzrozenému

                Nejčastější nefunkčnost turbokaret je způsobena neočištěným konektorem na desce amigy. Nějaký lihový čistič nebo iron alias okena v kombinaci se zubním kartáčkem mnohdy dokážou zázraky.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #9
                  O: Pomoc znovuzrozenému

                  Zkusím to vyčistit tou teplou vodou a saponátem a uvidím co to udělá. Ty konektory zkusím taky vyčistit, to by mohla bejt ta chyba.

                  Na tu CF kartu lze tuto redukci?:

                  A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Pomoc znovuzrozenému

                    Jj, třeba tahle redukce. Daj se sehnat i levněji, ale sintech je má aspoň odzkoušený v amize.
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      O: Pomoc znovuzrozenému

                      Jojo, ta redukce je v pohodě, sám jsem jí od něj kupoval a funguje i signalizace HDD ledky.
                      Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
                      Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

                      Komentovat


                        #12
                        O: Pomoc znovuzrozenému

                        Tak já jí vezmu.
                        A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Pomoc znovuzrozenému

                          Jo. A pak se Ti bude hodit tohle:

                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            O: Pomoc znovuzrozenému

                            Ty recepty na RetroBright jsou vtipné, jen by mě zajímalo k čemu je tam ta xantanová guma...zahušťovadlo do potravin pro celiaky??? Zbytek seženu doma v koupelně a u nás v laborce.
                            Jinak to udělátko na CF HDD bych mohl poskytnout, omylem jsem objednal 2, ty samé z aukra, je nevybalené třeba za kilo?

                            Komentovat


                              #15
                              O: Pomoc znovuzrozenému

                              No vzal bych ho určitě, ale už sem dopoledne tamto odklepnul i zaplatil, tak už ho musim vzít tam. Celkem škoda.
                              A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X