Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Quake 2 AGA 68k

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Quake 2 AGA 68k

    No ja bych byl radeji, kdyby někdo zoptimalizoval Alien Breed 3D II. Ten se zdal nehratelny i na me 060/75MHz. A to jsem zkousel poslední patch, co ma slave WHDLoad.
    I love Amiga

    Komentovat


      #17
      O: Quake 2 AGA 68k

      Autorem citovaného textu je spajdr Přejít na původní příspěvek
      Já nevím, tyhle hry na Amigu prostě nepatří, tohle je práce pro PC a kupovat si kvůli těm pár 3D hrám nějakou PPC kartu, no prosím, když na to máte prachy, ale mě osobně to příjde jako totální zhovadilost se takovýma hrama na Amize vůbec zabývat. Jsou to ale vaše prachy
      S PPC kartou se uzije spousta zabavy bez ohledu na nejake porty her z PC a navic ja ma proste Amigu a tak jsem rad, ze nekdo zkousi, co to vsechno umi. Ty to pises jako kdyz PPC karta jsou vyhozene penize.... je to nejlepsi vec, jakou jsem si do Amigy koupil.

      Komentovat


        #18
        O: Quake 2 AGA 68k

        Nejlepší věc to nejspíš je, protože už nic lepšího vesměs není, ale taky to stojí peněz jak želez.
        Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
        Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

        Komentovat


          #19
          O: Quake 2 AGA 68k

          Autorem citovaného textu je spajdr Přejít na původní příspěvek
          Já nevím, tyhle hry na Amigu prostě nepatří, tohle je práce pro PC
          Pokud se uvolní zdrojáky starých PC pecek, tak proč bychom si hru nemohli naportovat na Amigu ať už na 68k nebo na PPC? Zahrát si to pak na desktopový A1200 má taky svoje kouzlo.

          Autorem citovaného textu je spajdr Přejít na původní příspěvek
          a kupovat si kvůli těm pár 3D hrám nějakou PPC kartu, no prosím, když na to máte prachy, ale mě osobně to příjde jako totální zhovadilost se takovýma hrama na Amize vůbec zabývat. Jsou to ale vaše prachy
          PPC nemám jen kvůli hrám, rychle pod ním běží i datatypy, přehrávače muziky a videí, jsou na to grafické programy, podpora emulátorů Maca, také pěkná dema ;o) no a samozřejmě OS4.x a vše kolem něho. Ano, někteří z nás do toho prachy dali a nelitují. Já bych zase nikdy nedal prachy do jiné platformy než je Amiga nebo PC. Ani chytrej telefón nemám a nechci ;o)

          Ale o tom tohle téma "Q2 na 68k" není. Autor přeportoval v minulosti Boom, je autorem nejrychlejšího Quake a teď dělá Descenta a DosBox. Sám říká, že si každým projektem zlepšuje skill a triky v optimalizaci. Já jsem rád, že někdo něco dělá, uživatelů má Amiga stále dost, ale vývojářů a programátorů je potřeba si vážit ať dělají co dělají. Někdy je jejich tvorba přínosem pro ně samé, někdy pro širší komunitu.

          ... ještě dodatek: James Daniels autor hry Payback se naučil programovat na Amize na zdrojákách Doom, engine si postupně přetvořil a vznikla tato skvělá hra.
          Naposledy upravil jack-3d; 11.03.2013, 13:00:29.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #20
            O: Quake 2 AGA 68k

            Já to beru spíše jako experiment, než hratelný titul. I když se 5 fps může zdát dostatečné, tak v pozdějších fázi hry (Quake 2) jsou celkem velké scenerie a pochybuji, že to bude pořád stejně "rychlé". Samotný port je tedy jen "proof of concept", ale kdyby se to optimalizovalo (osekala se kvalita tak, aby to jelo stabilně 20+ fps), byl bych ještě raději. Už by to nebyla jen frajeřina "hele, Quake 2 na Amize".

            AB3D2 je pokud vím na 060 v pohodě hratelný s posledním patchem, zrovinka včera jsem to pouštěl kamarádovi a i ve fullscreenu to bylo "rychlé jako blesk" (ve srovnání s původní verzí na 030).

            (Chystám se otestovat pár PC věcí na Amize, včetně SCUMMVM třeba, takže tyhle věci beru jako náplň testování a mám z toho takovou dětinskou radost ).
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #21
              O: Quake 2 AGA 68k

              ScummVM je na 060tce úplně v pohodě (pravda, já to jedu pod grafárnou). Ono jde i o ty hry, které se pod tím spouští - samy o sobě nejsou nijak extra náročné. Ten Q2 je pravda trochu péomalejší. Určitě pomůže disablovat zvuk (tím to přijde trochu o atmosféru, ale pár FPS určitě přidá), případně ho překonvertovat do nějakého formátu bez komprese, s kterým si Amiga poradí levou zadní a upravit přehrávací rutinu. Také by pomohlo snížit kvalitu textur. Oboje by však vyžadovalo dodatečný proces po instalaci hry, kdy by se data konvertovala.

              Komentovat


                #22
                O: Quake 2 AGA 68k

                Nebo stačí zmenšit okýnko jako u Glooma a rychlost se zvedne ;o)))
                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                Komentovat


                  #23
                  O: Quake 2 AGA 68k

                  No, já mám právě pocit, že v Quake 2 nejde zmenšovat okno . Leda by to uměl ten amigáckej klient, to by byla odpověď.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #24
                    O: Quake 2 AGA 68k

                    Pokud nešlo zmenšovat/zvětšovat okno, tak teď už jde ;o) Autor to zase o trochu zrychlil a nyní tady je video jak to funguje na základní 060/50:



                    Navíc autor už má další verzi 1.01, kde je vylepšené zmenšování průzoru a opět o trochu rychlejší, dneska to hodí na Aminet.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #25
                      O: Quake 2 AGA 68k

                      Tvl, nostalgie znamená pouštět si terminátora jedničku.. ale oprášit arnieho a točit terminátora pětku, to je nemoc.. je to sice arnie, ale je trochu rozplizlej a víc než terminátora připomíná kus pudingu.. prostě nechápu
                      Naposledy upravil Host; 21.03.2013, 11:38:45.

                      Komentovat


                        #26
                        O: Quake 2 AGA 68k

                        Dovolil bych si nesouhlasit, to co tvrdíš v příměru pro Quake znamená, že nesouhlasíš s tvorbou nového pokračování Quake (řeknme Quake 5) postaveném na původním enginu Q2. Ovšem to tady nikdo nedělá. Autor portu se snaží všemožnými optimalizačními technikami přimět Quake 2 být hratelný na klasické AGA Amize s 060. Už to dokázal u hry BOOM a Quake 1. To není nemoc, to je MOC programátora! ;oD

                        "Jen víc takových Novacoderů!"
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #27
                          O: Quake 2 AGA 68k

                          Nevidím smysl v tvorbě novýho pokračovaní Quaka na stroji, kterej se drží při životě jen relativně malou komunitou nostalgiků, a nikdy nebyl známej svým 3D výkonem.. chápu kohokoliv, kdo si na amize zahraje turricana a vrátí se tak do dětských let, chápu i portování quaka 2 hratelným způsobem na amigu... nechápu ale, proč do něčeho tak mrtvýho investovat HAFO času

                          Obdivuju, že to někdo dokáže, nechápu ale smysl. Chápu, že je to koníček jako každej jinej, víc bych ho ale chápal před řekněme 15ti lety.. dokázat PCčkářům, že amiga to prostě taky zvládne, ale teď?

                          Berte to jen jako vyjádření závisti, že má někdo tolik času
                          Naposledy upravil Host; 21.03.2013, 12:53:20.

                          Komentovat


                            #28
                            O: Quake 2 AGA 68k

                            No, lidí, co se zabývá retrem je docela hodně a to dokonce i na vysoké úrovni (viz. Bytefest). Já to celkem chápu - jde o výtečné cvičení mozku. Proto tomu fandím. (A proto hraju staré hry ).

                            Každopádně ten Quake 2 je pořád nehratelnej .
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #29
                              O: Quake 2 AGA 68k

                              To máš na druhou stranu recht - jako procvičení mozku jo, já bych to nenaportoval ani za sto let

                              Komentovat


                                #30
                                O: Quake 2 AGA 68k

                                Dival jsem se a od tohoto autora je na Aminetu i port Quake pod nazvem AmiQuake. Nezkousel to někdo? Jede lebe nez oficilani konverze od Clickboom?
                                I love Amiga

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X