Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kickstart 3.0 vs. 3.1

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kickstart 3.0 vs. 3.1

    Chtěl bych se zeptat, jestli má cenu měnit Kick Start 3.0 za 3.1? Jakou výhodu, kromě možnosti instalace vyšších verzí WB (OS), by mi takový upgrade přinesl? Svojí Amigu plánuji používat pouze na hraní a hraní si. Dík!

    #2
    O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

    Pak asi zadnou. Rozdily mezi kick 3.0 a 3.1 jsou minimalni a na hrani WHD her je stejne lepsi WB 3.1 nez 3.5 nebo 3.9.
    Naposledy upravil Doda; 04.03.2013, 22:00:55.

    Komentovat


      #3
      O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

      A WB 3.1 pustím i s Kick startem 3.0? Co WB 3.0, ten mi příjdes Amigou...stačí taky, nebo je lepší Dloadnout tu 3.1?

      Komentovat


        #4
        O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

        Pro tvoje potřeby je to úplně jedno, WB3.1 jde i na KS3.0
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #5
          O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

          Nerad budu za oportunistu, ale v životě Amigisty se jednou prostě nevyhnutelně stane, že budeš od Amigy chtít něco, co umí jen ROM 3.1 a pak budeš řešit patálie s objednáváním s Vesalie... takže jestli mohu svou radu do chlívka - koupit, vyměnit, do konce života máš pokoj . Na hry skutečně není potřeba, ale jak říkám - hrami to jenom začíná. Taky jsem si před X lety říkal, že na tom budu jenom hrát... a dneska bych vyčíslil mé investice do Amigy v desetitisících .
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

            No dobře, ale nějaký příklad toho co s KS3.1, narozdíl od KS3.0, jde a mohlo by se mi líbit?

            Komentovat


              #7
              O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

              Votuněný OS3.9 BB4 s AfaOS

              Komentovat


                #8
                O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                Hlavní změny 3.1, které nabízí oproti 3.0

                3.0 nemožnost spustit AmigaOS pozdější než 3.1 (nepodporuje nahrávání modulů z AmigaOS updatů zatímco 3.1 ano)
                3.1 obsahuje spoustu oprav chyb knihoven jak interních tak i na disku
                3.1 je více up-to-date
                3.1 podporuje čip Akiko použitý v CD32
                3.1 podporuje extra knihovny CD32, které jsou zabudované přímo v ROM (jmenovitě lowlevel.library a nonvolatile.library)
                3.1 obsahuje drobná vylepšení obsluhy RTG
                3.1 obsahuje dodatečné datatypy: ANIM a CDXL
                3.1 představuje malou čekací podmínku pro pevné disky. Obchází to starý 3.0 bug, kdy nebyl vždy po studeném startu rozpoznán pevný disk.
                A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                A600 HD,
                2MB Chip, Fúria EC020 inside

                Komentovat


                  #9
                  O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                  Tak na tohle budu muset dlouho googlit...RTG asi neznamená rentgen, že? Jak se dá využít podpora čipů z CD32? A vůbec?
                  Takže taková http://viewitem.eim.ebay.cz/Amiga-A1...857174213/item investice by se mi vyplatila?
                  Nebo se někde dá sehnat levněji? Spíš ale ještě chvíli počkám a když bude "A" fungovat,rozmyslím si to...

                  Komentovat


                    #10
                    O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                    Kašli na 3.1, pokud to máš jenom na hraní.
                    Mohlo by se to hodit v případě, že bys utratil další tisíce za nějaký akcelerátor, pro hraní Doom a Quake a dalších PC cipáren, ale to je pak levnější si to zahrát na PC.
                    Historie vlastnenych pocitacu.: PMD-85 / Sharp MZ821 / Didaktik M / C= Amiga 500 / spousta PC
                    Momentalne uz jen Commodore C64 / Registered WHDLOAD user / FS-UAE translator

                    Komentovat


                      #11
                      O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                      RTG je retarge table graphics (presmerovanie grafickych operacii zo zákazníckych čipov na grafickú kartu), pre A1200 s AGA bezpredmetné.

                      Podpora čipu AKIKO z CD32 je Ti na dve veci. Softwareové rutinny na Blizzard 1230 sú rýchlejšie. AKIKO je pomalý ako šnek. Ten chip je úplne zbytočný aj v CD32.

                      Staré harddisky sa niekedy nestihli inicializovať po zapnutí Amigy, kým sa roztočil motorček. Bolo treba Amigu raz zresetovať a už nabehol workbench. V dnešnej dobe bezpredmetné, zvlášť ak budeš mať CF-IDE redukciu. Ak sa chceš hrať tak môžeš ušetrené peniaze za Kick 3.1 minúť na niečo užitočnejšie.

                      Workbench 3.1 beží aj na Kick 3.0. A keď máš turbokartu môžeš si Kick 3.1 nahrať aj softkickom. Len Ti zaberie v pamäti FAST 512 kB Ram, ale to prežiješ..
                      A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                      Komentovat


                        #12
                        O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                        Workbench 3.1 beží aj na Kick 3.0. A keď máš turbokartu môžeš si Kick 3.1 nahrať aj softkickom. Len Ti zaberie v pamäti FAST 512 kB Ram, ale to prežiješ..
                        Tohle by asi stálo za to (je to ten remaping?), ale ten člověk, co jsem to od něj kupoval nemohl najít disketu k turbokartě a ta je k tomu asi potřeba, ne? Ta Tb kerta je Wizzard Magnum Mk2 030 40 Mhz 68030 a vypadá na chlup jako Apollo 1230 Turbo Mk2 http://amiga.resource.cx/exp/apollo1230mk2 u některých karet tam mají i "ovladače", ale k téhle zrovna ne.

                        Tak nakonec jsem tu disketu na ebay našel a taky jsem už zjistil, že soft kick je něco úplně jiného...
                        Nebyl by tu někde návod na ten softkick? Taky bych se rád dozvěděl něco víc o tom Re-mappingu, hledal jsem na googlu, ale nic kloudného, ani návod jsem nenašel. Tak kdyby někdo vědel...
                        Naposledy upravil springy; 05.03.2013, 21:57:12.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                          Kvůli pár stovkám bych se se softkickem netrápil.

                          Je mi líto, že jsou tady tak protichůdné názory, moc ti to neulehčujeme .
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                            Pockej s nakupem az do doby, kdy ti absence KS3.1 bude vadit a znemozni ti spoustet neco, co spoustet chces. Do te doby (a mozna navzdy) ho nebudes potrebovat.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Kick Start 3.0 vs. 3.1

                              Ach jo, kdyby aspoň nestálo poštovné polovinu ceny čipů. Vyměnil bych je už jen z principu, že jsou o pár let mladší...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X