Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Vývoj

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Vývoj

    Tak mě tak napadlo..

    Neni čas dát pár lidí dohromady a pustit se do vývoje nějaký pecky? Mám totiž takovej pocit, že ten vývoj aplikací pro Amigu se z nepochopitelnejch důvodů malinko zabrzdil.

    Zvolíme jazyk, co to bude, tým a hurá, ne?

    A za chvíli to je, není čas v dnešní době ztrácet čas..
    A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

    #2
    O: Vývoj

    Vždy vše ztroskotá na dobrém programátorovi. Ten prostě není.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Vývoj

      Já jsem na Amize programoval v Assembleru, Amos basicu, Storm C, GFA Basicu, trochu sem zkoušel Blitz Basic, ale bylo to za mladých let. Pak jsem začal programovat na PC aplikace v DOSu, rok firma v Praze, rok mezinárodní firma vývoj Window, Unix a programuju doteď. Teď už tři roky pracuju na informačním systému pro státní zprávu kterej je používanej a běží, udělal jsem ho sám od píky v Microsoft Visual Studio. Mezitím dělám nějaký svý věci, tak zkušenosti nějaký mám, ale ne vývoj her, spíš aplikací, ale nebál bych se to zkusit.

      Problém je, že neni tolik času, tak by to chtělo víc lidí. Alespoň 2 programátory abych v tom nebyl sám.
      A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

      Komentovat


        #4
        O: Vývoj

        Já se nehlásím...programoval jsem akorát na základce v Karlovi a na vejšce v perlu jakési skripty na bioinformatice (polovina z nich nešla pustit). Ale držím palce!

        Komentovat


          #5
          O: Vývoj

          Tak muzes zkusit třeba udelat port nejake hry. Co třeba Berusky? To by nemelo byt tak slozite.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: Vývoj

            Já se taky nehlásím, mé skripty sice po nějaké době fungují, ale rozhodně ne na úrovni hry a to ještě k tomu v Pythonu. Takže jsem mimo výběr
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #7
              O: Vývoj

              Měl jsem spíš na mysli něco složitějšího a unikátního typu Worms, Settlers, Dune II. Vim je to velký sousto, ale pokud by se podařilo do toho zapojit hodně lidí oddkudkoliv mohlo by se zdařit.
              A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

              Komentovat


                #8
                O: Vývoj

                Naivní představa. Já jsem byl rád, že jsme s Grahamem, Lonewolfem, wilshym, Reynoldsem a mihcaelem dali dohromady tak jednoduchou hříčku, jako je Downfall. A to jsou lidi dohromady ze 4 zemí, posháněných přes tak mamutí fórum, jako je EAB.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: Vývoj

                  Ja myslim, ze prvni bys mel ukazat, ze jsi schopen nejaky jednoduchy projekt dotahnout do konce. Pak se vrhnout do neceho slozitejsiho. Mistic treba chtel delat nejaky klon Angry Birds. A ty Berusky zase tak primitivni nejsou a kdyby se udelala english verze, urcite bys mel uspech.
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    O: Vývoj

                    Autorem citovaného textu je pantercz Přejít na původní příspěvek
                    Měl jsem spíš na mysli něco složitějšího a unikátního typu Worms, Settlers, Dune II. Vim je to velký sousto, ale pokud by se podařilo do toho zapojit hodně lidí oddkudkoliv mohlo by se zdařit.
                    Není tvým vzorem například Eric Chahi? Another World je unikát, legenda a taky ji mimo zvuky udělal sám Tak je jasný, že v době, kdy ho dělal, asi nedělal nic jinýho... .
                    Amiga - PMD 85

                    Komentovat


                      #11
                      O: Vývoj

                      Já bych chtěl vidět Tetris. Klidně kopii z DS/3DS, s podporou hraní po kabelu (až 4 hráči na jedné Amize, 8 přes kabel).
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        O: Vývoj

                        Musím oprášit znalosti o Amize, podívám se na to co je možný a nemožný. Asi bych použil Blitz basic. Něco zkusím a bude to určitá indicie co dál.
                        A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

                        Komentovat


                          #13
                          O: Vývoj

                          No když se prohrabeš fórem via search, tak najdeš vlákno, kde jsme řešili port Angry Birds a dokonce došlo i na nějaké pokroky v enginu - ale zas se to nějak upozadilo, ani nevím proč.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Vývoj

                            Tak sem to tak čet a kdyby se pustila akce vystřelení, tak by se vše odehrálo nejdřív v logický obrazovce a ne ve fyzický ( všechny animace a výpočty ) . Princip Double bufferingu. To by zaručilo to, že celá akce by proběhla daleko rychlejc než kdyby se objekty viditelně vykreslovali. Uložily by se komplikované výsledky výpočtů a nebo celá grafická akce sama o sobě, záleželo by na paměti a pak teprve by se celá akce spustila viditelně na fyzický obrazovce. Vznikla by tam určitá časová prodleva, ale výsledek akce by byl pěkně spočítanej i provedenej bez zpomalení nebo škubání. To si myslim, že by bylo řešený. Spustitelný by to tím pádem bylo na jakémkoliv HW, ale minimum bych volil Amiga 1200 v základu.
                            A1200 + blizzard 1230/50Mhz, 8Mb fast ram. Amiga 1200 Elbox tower. Amiga 1200, 2Mb chip ram.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Vývoj

                              Už jsem to psal na Angry Birds vláknu... Grafiky a muzikanty tu mezi námi najdeš, ale programátorů s volným časem je tu jak šafránu. Když to rozjedeš bude to skvělá věc a my se rádi připojíme. Ale programátor je základna a bez ní se stavět nedá.
                              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X