Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Co dál po základní instalaci WB3.0?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Co dál po základní instalaci WB3.0?

    Protože se nám tu sešli nováčci a protože občas sami chceme nově zakoupené Amize dopřát nějaký ten pěkný systém (tj. ne zasviněný blbostmi, co máme na jiných strojích), založil jsem toto téma. Jedná se především o češtinu, užitečné knihovny, datatypy, vylepšení vzhledu Workbenche a další programy, které můžeme narvat na disk a usnadní nám kruciálně život - pro 020ku a výše. Nejlépe své tipy zadávejte ve formátu:
    JMÉNO - CO TO UMÍ - LINK NA DOWNLOAD (případně rovnou vložte soubor do příspěvku)

    Já tedy začnu, když se k tomu nikdo nemá

    České prostředí KOI8 pro WB 2.1 a vyšší - DMS umí automaticky načíst i WinUAE, jinak nutné rozbalit na disketu
    CrossDOS7 - slouží k jednoduchému použití médií v PC formátu (pro přenos dat v sebemrskačském módu)
    NewIcons - můžete si vychutnat ikony v až 256 barvách

    ...další přidám (modří už vědí, že si akorát takový pěkný disk dělám )
    Přiložené soubory
    Naposledy upravil MisticJoe; 07.03.2013, 21:01:21.

    #2
    O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

    Já když dělám nějakou instalaci tak vždy všechno od minula zapomenu. Vždy mě pomůžou tyto stránky :

    The Green Amiga Alien guide on how to set up a hard disk in WinUAE with Workbench 1.3, Workbench 2.x, Workbench 3.1 with all the enhancements/add-ons (Picasso96, MagicWB/New Icons, Scalos, whdload etc.)
    A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

    Komentovat


      #3
      O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

      Pro instalaci New Icons budete potřebovat na svém disku následující (již nainstalované):
      Installer (osobně používám ten z OS3.9, ale můžete si stáhnout free náhrady z Aminetu)
      ClassAct (na Aminetu - stačí přetáhnout odpovídající soubory do Classes a Prefs)
      Lha (pro rozbalení ) - je to samorozbalovací archív - zvolte vhodnou verzi lha (000-060), nakopírujte do C a přejmenujte na "lha" (bez uvozovek)
      Přiložené soubory

      Komentovat


        #4
        O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

        Autorem citovaného textu je trafo Přejít na původní příspěvek
        Já když dělám nějakou instalaci tak vždy všechno od minula zapomenu. Vždy mě pomůžou tyto stránky :

        http://guide.abime.net/wbsetup.htm
        Já nemám rád ScalOS a myslím si, že pro mnohé nováčky bude spíš matoucí (ale to může být jen můj dojem). Samozřejmě mohu odkázat i na své články, ale chtěl jsem založit vlákno, které si "lidský installer" projede bez toho, aby musel zkoumat tuny zdlouhavého textu na jiných webech.

        Komentovat


          #5
          O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

          Tohle přesně je popsáno na těch stránkach na které jsem dával odkaz výše. Jsou tam i obrázky a slovo od slova každý příkaz v shellu. Dokonalé pro sklerotiky jako jsem já.
          A500,2xA500+(020),A600,CDTV,CD32,4xA1200(030),A400 0(040),komplet ATARI 8/16/32/64-bit,Didaktik192,Maťo,SharpMZ800,4xC64,C128

          Komentovat


            #6
            O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

            Proboha Misticu, kdo by se ještě dneska srsal s nějakým lha... Stačí nainstalovat Dopus a XAD (obojí na Aminetu), přečíst si článek "Velký test správců souborů" no a pak můžeš s jakýmikoliv archivy pracovat jako s běžnými adresáři, tj. procházet/prohlížet aniž bys je pracně rozbaloval...

            Komentovat


              #7
              O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

              No vidiš - a proto jsem tohle vlálkno založil

              Komentovat


                #8
                O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                Děkuju Misticovi za výbornej nápad a všem ostatním za podmětné příspěvky. Snad pomalu začínám těm věcem přicházet na kloub. Měl bych ječtě jeden dotaz. Pokud si stáhnu z lemon amiga WHDLoad pre-installed fajly her, znamená to opravdu, že po nakopírování na disk už opravdu nic nebudu muset dělat a moci hned hrát?

                Komentovat


                  #9
                  O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                  Musíš mít samozřejmě nainstalovaný WHDLoad, ale to asi víš. No pak už stahuješ jen ty hry upravené do WHDload verze a hraješ
                  edit: kecám - ještě jedna věc - některé hry vyžadují KickStarty - nejčastěji 1.3 a nebo 3.1 (ano, i když hraješ na Amče s odpovídající ROM, stejně ty kickstarty musíš mít v DEVS).
                  Naposledy upravil MisticJoe; 08.03.2013, 11:12:31.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                    Autorem citovaného textu je MisticJoe Přejít na původní příspěvek
                    Musíš mít samozřejmě nainstalovaný WHDLoad, ale to asi víš. No pak už stahuješ jen ty hry upravené do WHDload verze a hraješ
                    edit: kecám - ještě jedna věc - některé hry vyžadují KickStarty - nejčastěji 1.3 a nebo 3.1 (ano, i když hraješ na Amče s odpovídající ROM, stejně ty kickstarty musíš mít v DEVS).
                    Kickstarty jsem stáhl (ve winUAE fungují), DEVS pak mám hledat kde?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                      Musí být v SYSEVS/Kickstarts. Ale musíš k nim mít i PAT a RTB soubory, nestačí samotný kick. Ty najdeš v tomhle archívu: https://aminet.net/package/util/boot/skick346
                      DEVS najdeš v kořenovém adresáři systémového disku (netuším, jak sis pojmenoval disk s Workbenchem)
                      Naposledy upravil MisticJoe; 08.03.2013, 11:37:27.

                      Komentovat


                        #12
                        O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                        Tak se to zas nějak komplikuje, tohle budu ještě chvilk vydejchávat... Stačí archiv rozbalit a soubory nahrát tam, co jsi psal? Nemusí se nic mazat, přejmenovávat a Bůh ví co všechno ještě-at?

                        Komentovat


                          #13
                          O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                          Musíš si vytvořit adresář Kickstarts v DEVS. Pak tam nakopírovat kickstarty samotné a PAT a RTB soubory k nim. Poté je to stejné jako u filmů s titulky Kickstart se musí jmenovat stejně, jako PAT a RTB, akorát bez přípony. Kickstart také musí odpovídat verzí k PAT a RTB souborům (to se blbě poznává z těch názvů pro WinUAE). Obecně platí, že 1.3 Kickstart musí mít velikost 256kB (ne 512). No... Ono asi bude jednodužší, když mi pošlel do PM svůj mail a já ti pošlu obsah svého adresáře Kickstarts.

                          Komentovat


                            #14
                            O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                            Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
                            Proboha Misticu, kdo by se ještě dneska srsal s nějakým lha... Stačí nainstalovat Dopus a XAD (obojí na Aminetu), přečíst si článek "Velký test správců souborů" no a pak můžeš s jakýmikoliv archivy pracovat jako s běžnými adresáři, tj. procházet/prohlížet aniž bys je pracně rozbaloval...
                            A ktery Dopusovy .ahl mam z Aminetu stahnout? Je jich tam bambilion...

                            Komentovat


                              #15
                              O: Co dál po základní instalaci WB3.0?

                              Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                              A ktery Dopusovy .ahl mam z Aminetu stahnout? Je jich tam bambilion...
                              .ahl neznám

                              Ale zkus Dopus 4.16 a pak XAD + key...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X