Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Checksum error - příčiny

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Checksum error - příčiny

    Objevila se mi zničeho nic na obou partitionech hadru (CF, FFS) tlupa zavilých checksum errorů. Zkrotil jsem je disksalvem, ale nenašel jsem příčinu jejich vzniku. Včera byl disk bez problémů, dneska taktak nabootoval. Co může způsobit náhlé objevení tolika chyb? Nedávno jsem disk odviroval od eboly a HNY96, napadlo mě že mohla nějaká ložiska přežít, napadnout nějaké tooly a v těch se pak logicky objeví chyby v kontrolním součtu, ale antiviry (Virus Workshop a Virus Executor) nic nenašly. Občas bývá příčinou přerušenení nedokončeného zápisu na disk, ale na obou partitionech najednou? A s validitou jsem problém neměl.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    #2
    O: Checksum error - příčiny

    Jejda, Amiga má také své viry? Jak nejčastěji ji můžu nakazit?

    Komentovat


      #3
      O: Checksum error - příčiny

      Prosím jen věcné odpovědi, žádné typu "nemám k tomu co říct, ale aspoň něco plácnu". Díky.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: Checksum error - příčiny

        Jaký to je disk/CF?
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          O: Checksum error - příčiny

          Ja by som to videl na problemy FLASH pamäte v CF. FFS and PFS nemaju nijake mechanizmy na vysporiadanie sa s hardwarovymi chybami flash pamäti, tak ako ich majuLinux/Windows s SSD diskami. Flash bunke staci par stoviek alebo tisicov prepisov a odide. Je mozne, ze vo filesysteme Amigy je vyhradena oblast disku, ktora je prepisovana prilis casto....
          ... ale ja len hadam. Pricina moze byt aj ina - problem s kablom k CF, kontakty...
          Moja CF s FFS sa stala nevalidnou skoro po kazdom tvrdom pade do GURU... vyriesil to prechod na PFS.
          A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

          Komentovat


            #6
            O: Checksum error - příčiny

            To je dobrý postřeh, zkusím se podívat na kontakty deska/kabel, kabel/redukce, redukce/CF. Na selhání CF to podle mě nevypadá už jen tím, že se to objevilo na obou partitions najednou. Jeden den to jelo čistě, druhý padesát checksum errorů na DH0 a DH1.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              O: Checksum error - příčiny

              dyk sem to rikal, Cf podle me je v pohode, spis je problem po ceste
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                O: Checksum error - příčiny

                Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                Jaký to je disk/CF?
                Compact Flash Elite Pro 1024MB. Je tam už jezkých pár let, preventivně jí vyměním za nějaký SanDisk.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  O: Checksum error - příčiny

                  No může to být třeba problém v napájení. (s tím jsem se setkávám relatiivně často)
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: Checksum error - příčiny

                    Já teď koukám v čem tu kartu vůbec mám, je to nějaká prehistorická redukce ještě s 3,5" ide kabelem a externím napájením a pravoúhlým adaptérem do desky, vyměním to celé. Právě se mi vytvořil další checksum, chyba přetrvává. Napájění změřím.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      O: Checksum error - příčiny

                      Ja som vdaka FFS od*ebal uz cca 4 CFky v horizonte 1/2 roka, pretoze ak zahuci Amiga tak Validacia sa o to postara aby ju system dorazil. Jedine riesenie je ako bolo tu uz povedane PFS3, tu CFku pouzivam X rokov a bez problem. Zial pri vyvoji HW musim ladit aj na FFS a tak su to planovane starty
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X