Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Strife AGA

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Strife AGA

    Pred koncom roku 2018 som sa dostal k tejto hre prvy krat a nainstaloval som si ju na Amigu - do zbierky. Bohuzial nepodporovala RTG a ako jedina v zlozke 3D ma zelenu ikonu (tie davam pre PAL). Kedze obsahuje aj zdrojove kody, tak som sa rozhodol ze si tam RTG podporu dorobim. Zacal som studovat zdrojak a kym som sa dostal k RTG, tak sa mi podarilo pridat aj hudbu.
    Pred chvilou som uploadol na aminet (neviem kedy sa tam objavi ?) verziu StrifeAGA-1.1, co je vlastne to iste ako povodna v1.0 akurat plus prehravanie hudby (okrem doomsound.library potrebuje aj MIDI_Instruments, ktory som dal do archivu tiez).

    Verziu 1.2 musim este dokoncit, lebo oproti povodnemu jednoduchemu planu - len pridat CGX podporu pre 320x200 som si to skomplikoval a zdrzal sa s tym, ze som chcel aj vacsie rozlisenia, takze to prepisat do premennych univerzalne pre rozne rozlisenia a rozhodovanim, co zvacsovat (menu pics,text...) a co nie (status bar). Ako vzor som mal ADoom, kde status bar tiez nezvacsovali, aj ked v tej dobe mi to vadilo a nepacilo sa mi to. Teraz mi to pride zas krajsie v 640x480 ako zvacseny panel, ale pri vacsich rozliseniach to zas nebude citatelne, takze neviem ci to nakoniec nebudem zvacsovat vsetko...
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

    Komentovat


      #17
      O: Strife AGA

      Bude i WarpOS verze?
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #18
        O: Strife AGA

        Nie. Taketo "bordel" zdrojaky je aj umenie skompilovat a navyse PPC asm nepoznam...
        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

        Komentovat


          #19
          O: Strife AGA+RTG

          Tak uz som si dal modru ikonku aj na zlozku Strife.

          To znamena ze verzia 1.2 je hotova a prave uploadnuta na aminet. Je v nej pridana podpora AGA monitorov ( nielen PAL a NTSC ) a CGX podpora pre graficke karty.
          Ja som si teda splnil co som chcel - pridat prehravanie hudby a CGX obrazovku. Na ten WOS to moze skompilovat zas niekto dalsi, ja to asi ani neviem...
          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

          Komentovat


            #20
            O: Strife AGA

            Cim jsi to kompiloval (verze)?
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #21
              O: Strife AGA

              AmiDevCpp graceful Bulldozer v098

              ale kompiler pre WOS tam neni
              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

              Komentovat


                #22
                O: Strife AGA

                Aha ja uplne zapomel ze existuje AmiDevCpp, takze widle. Da se potom ten kod kompilovat treba pomoci gcc na realny Amize (m68k, WOS, OS4, MOS)?
                Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                Komentovat


                  #23
                  O: Strife AGA+RTG

                  Ano bohuzial widle, z coho nemam vobec radost. No ja som o AmiDevCpp ani nepocul. Prvy krat az so Strife. Pouzil som to len preto, lebo Strife projekt bol do tohto prostredia. Aj tak mi to robilo problem skompilovat lebo chybali niektore inkludy a niektore zapisy boli uplne inym stylom oproti tomu ako som bol zvyknuty. A ked som chcel pouzit asm, tak som si ho musel skompilovat aj tak na Amige a pouzit len objekt na zlinkovanie. Ja mam najradsej Storma na Amige, tam sa mi najlepsie robi. Rovno sa da pouzit aj asm a on si to skompiluje a zlinkuje sam, dobre sa na to pozera (neboli hlava z unavy oci) a rovno si program mozes aj vyskusat. Najprv som to skusal kompilovat tam, ale niektore "systemove" funkcie chybali (napr. snprintf() a este vela inych), tak som ich musel dorobit. Inline ASM som zas musel prepisovat do normalneho asm, lebo to nevedel. Po uspesnom skompilovani sa mi to podarilo aj spustit do menu, ale potom v engine boli nejake chyby a nebavilo ma prepisovat cely program riadok po riadku, tak som zvolil povodny autorov kompiler (len z nutnosti)... Dufam ze uz nebudem musiet pouzivat toto prostredie pod win, bolo to utrpenie.

                  Na tvoju otazku:
                  V gcc som nikdy nekompiloval, tak neviem ( len ak by AmiDevCpp pouzival gcc ). Na 68k by sa to mohlo dat, ale urcite bude treba program nejako upravit aby to islo skompilovat. Kazdopadne nerataj s tym, ze si nastavis kompiler pre WOS, par krat kliknes a budes mat WOS verziu Strife. Minimalne sa musi prepisat vsetok 68k asm do ( idealne ) PPC asm, alebo ( neidealne ) naspat do C...

                  Ja som kedysi vedel skompilovat program pre WOS vo VBCC kompilery na Amige. Nie vsak taketo rizsiahle projekty, ale svoje vytvori na CGX,W3D,WOS. Program som pisal uz od zaciatku tak, aby to vedel kompiler skompilovat. Na skompilovanie a zlinkovanie som si vytvoril script.Vlastne to mam este stale na HDD. Inac na 68k pouzivam najradsej Storm4 (a v nom nie gcc kompiler,ale storm3 kompiler a ansi-c jazyk).

                  Neviem ake je aktualne najlepsie ( alebo moderne ? ) prostredie na vytvorenie programu pre WOS. Idealne na Amige.

                  PS: Strife 1.2 sa uz objavil na aminete.
                  Naposledy upravil DJM; 07.02.2019, 09:55:02.
                  Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                  Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                  Komentovat


                    #24
                    O: Strife AGA+RTG

                    Ďakujem za port hry s hudbou a rozlíšením 640 x 400. Musím, ale povedať, že CGX/RTG verzia existuje (ale bez hudby a len v jednom rozlíšení). Pre Vampire V2 bola uvoľnená verzia 1.1.0 Beta, ktorá funguje s grafikou SAGA. Nižšie prikladám archív. V podstate len v ToolTypoch zmením AGA na CGX.

                    Tvoja verzia 1.2 funguje dobre, ale na Vampire V2 má problém s blikaniím celého obrazu. Skúšal som všetky tri rozlíšenia, aj bez MMU a správalo sa to rovnako. Predpokladám, že to bude problém SAGA.

                    StrifeV1.1.0Beta.lha

                    Komentovat


                      #25
                      O: Strife AGA+RTG

                      To si ma teraz nas..l a rovno 2x. Najprv ze existuje verzia na CGX, to keby viem tak to nerobim a druhy krat, ze to nefunguje.

                      Tie 3 rozlisenia (320x200,320x256,640x400) su tam len ako vzorove skripty. V podstate si mozes vybrat lubovolne rozlisenie od 320x200 po 1680x1200 a potom vybrat vhodny monitor v requestery.

                      Skoda ze v tom archive nema zdrojak, by som to porovnal s mojim.

                      Neviem z akeho dovodu by to malo blikat, na double buffer sa pouziva funkcia ChangeScreenBuffer z kickstartu v39. Na AGA ti to blika tiez ?
                      Ako to blika, strieda sa obraz s ciernou obrazovkou ?
                      To by nemal byt problem SAGA, to by malo fungovat..

                      PS: To musime vyriesit.
                      Naposledy upravil DJM; 07.02.2019, 12:28:12.
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #26
                        O: Strife AGA

                        Oxcom, zkus udělat video, sám jsem zvědav na to blikání.
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #27
                          O: Strife AGA

                          Mne to na Amige neblika ani v AGA, ani na BVisione, ani vo winuae pod aga ani pod picassom. Blika to este niekomu ?
                          Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                          Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                          Komentovat


                            #28
                            O: Strife AGA+RTG

                            To ma mrzí, ale musím povedat, že si borec. Hudba na pozadí hry je veľmi fajn a možnosť vyššieho rozlíšenia je ešte lepšia. V 640 x 400 bežala hra na Vampire V2 celkom slušne.

                            Je pochopiteľné, že to nemusí fungovať správne na všetkých konfiguráciach a zvlášť na Vampire kartách. To by si musel mať doma všetky Amigy, turbokarty, grafiky ... a testovať. A to sa jednoducho nedá. Zdrojak tam nebol. Na AGA som to ešte neskúšal. Vyskúšam to cez víkend a spravím aj video. Bliká to v rýchlych intervaloch, niekoľkokrát za 1 sekundu. Hra samozrejmä funguje normálne.

                            Ďakujem, že sa tomu venuješ, skvelý prístup.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Strife AGA+RTG

                              Dobry program musi fungovat na vsetkych konfiguraciach. Ale toto bude podla mna len nejaka prkotina v prehadzovani bufferov, insie to nema byt co hadam. Preto ma zaujima ci ti to neblika aj na aga, lebo sa to robi prakticky rovnako, len na CGX sa skopiruju data do screenbufra a na aga sa pouzije c2p do screenbufra.

                              V 640x400 sa to este ako tak da aj na 060, cca. 13.7 fps s mmu, 6.75 fps bez mmu. Parameter -mmu to vyrazne zrychluje, takze sa oplati ho mat zapnuty.
                              Vyssie rozlisenia uz by prave mali byt vhodne pre vampira a ono to blika...

                              Winter Nights a Resetkani Invitation ti idu bez blikania ?
                              NIeco by som skusil, ale ked ti to teraz poslem, tak to asi nebudes moct teraz vyskusat na SAGA ?

                              PS: Este ked som pridaval CGX, tak som chcel dat direct kreslenie priamo do grafickej pamate na gfx karte ako to robim vsade cez double alebo triple buffer, ale tu sa to nedalo, lebo sa neprekresluje cela obrazovka stale a sposobovalo by to blikanie, tak musim kreslit do bufera ako pre aga a potom namiesto c2p skopyrovat len tieto data do gfx pamate. A ty mi napises ze to blika... Nema preco
                              Naposledy upravil DJM; 07.02.2019, 13:53:35.
                              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                              Komentovat


                                #30
                                O: Strife AGA+RTG

                                @oxcom:

                                Napada ma len jedna vec a to ze niekedy sa nepodari vykonat funkcia ChangeScreenBuffer(), takze neprehodi obrazovku, po tejto funkcii si zmenim premennu na druhu obrazovku, ale namiesto do druhej kresli do tej co vidis. Nie vsak vzdy asi a potom by to mohlo vyzerat ako blikanie. To uz je ale nedokonalost tejto systemovej funkcie.

                                Skusil som spravit hack, ze dokym sa nevykona tato funkcia poriadne, tak program nepokracuje. Na AGA a CGX mi to ide bez problemov ako aj predtym.

                                Mozes vyskusat tuto verziu na SAGA, mozno by to mohlo fungovat bez blikania.

                                StrifeV1.2.1.zip
                                Naposledy upravil DJM; 07.02.2019, 18:36:46.
                                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X