Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Strife AGA

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: Strife AGA+RTG

    Jo-jo, skúsim ešte tie demá a zachvíľu napíšem. Áno, Heart of the Alien išiel dobre na SAGA.

    Komentovat


      #47
      O: Strife AGA+RTG

      Takže Winter Nights blika ako Strife. A RESETkání 2015 Invitation mi ide do resetu.


      Komentovat


        #48
        O: Strife AGA+RTG

        Aspon ze tak. Z toho vyplyva ze na SAGA nefunguje ChangeScreenBuffer. Skoda ze tu neni este niekdo s Vampire SAGA, ci mu to robi tiez alebo staci zmenit nejake nastavenie ?
        Napadaju ma teda 2 moznosti:
        - bud nerobit double buffer (za co ja osobne moc niesom)
        - double buffer robit pomocou ScrollVPort() (starsia metoda pre kickstarty<3.0 kde nebola funkcia changescreenbuffer() )

        Ten invitation ti pada hned po kliknuti ? Ak ano, tak to bude asi tym ze to je skompresovane Shrinklerom. Mne to pada pod OS4 koli shrinkleru. Preto som na Winter Nights zvolil cranker, ktory ma sice o trosku slabsiu kompresiu, ale ide aj pod OS4.

        Toto by nemuselo padat (spakovane crankerom):

        r2015i.zip

        PS: sorry ze som teraz 2 hodinky nereagoval, bol som sa korculovat na priehrade...
        Naposledy upravil DJM; 10.02.2019, 12:21:02.
        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

        Komentovat


          #49
          O: Strife AGA+RTG

          Takže táto hra mi to potvrdila definitívne, že problém je na strane Vampira:



          Nedalo mi to a skúšal som rôzne "3D" hry, ktoré som voľakedy dávno hral na Amige a narazil som na Wild Flying a tam to bliká presne tak isto. Takže to bude ako píšeš, asi tým double bufferom.

          Áno, ten Invitation mi padá hneď po nakliknutí. Ten s crankerom už funguje a bliká podobne ako Winter Nights. Takže asi si našiel problém pre Vampire V2 karty.

          Mohol by tu niekto na fóre vyskúšať Strife (od DJM) alebo Wild Flying na Vampire V2 kartách?

          Komentovat


            #50
            O: Strife AGA

            A nebylo by uplne nejjednodussi postnout dotaz na apollo forum http://apollo-core.com/knowledge.php
            Gunnar pripadne nekdo z dalsich urcite odpovi a budete to mit z prvni ruky...
            Jeste lepsi by bylo chytit je na IRC, to byste mohli probrat primo

            Komentovat


              #51
              O: Strife AGA

              To áno, ale chcem si to ešte potvrdiť od iného užívateľa Vampire V2.

              Komentovat


                #52
                O: Strife AGA

                Tak dalsia verzia na skusku. Tato obsahuje double buffer cez ScrollVPort a zaroven aj bez double buffera.
                Pribudol parameter pre cli:

                -cgxdbuf = zapne double buffer pre CGX

                Inac to ide bez double buffra.Plati len pre CGX. AGA verzia ide stale v double buffery.

                StrifeV1.2.1v4.zip
                Naposledy upravil DJM; 10.02.2019, 15:01:46.
                Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                Komentovat


                  #53
                  O: Strife AGA

                  Navrhuji nez tomu bude DJM venovat dalsi cas, tak otestovat jeste u dalsiho Vampiristy a potom rychle s tim na Apollo forum, klidne je mozne ze je to nejaka krpa a DJM bude vymyslet slozite obezlicky misto aby se to opravilo na "druhe strane"

                  Mimochodem tam to otestuje rado spousta lidi takze pokud mi napisete v cz/sk co je potreba aby vedeli, tak to tam klidne postnu...

                  Komentovat


                    #54
                    O: Strife AGA

                    Ako to napisat, ide o to ze na double buffer, teda na prehadzovanie 2 obrazovkovych buferov pouzivam systemovu funkciu ChangeScreenBuffer(). Funguje to s nou vyborne na mnou testovanom hardware, teda A1200 AGA a takisto aj cez CGX na BVisione. Skusal som aj vo WinUAE, kde mam nainstalovane picasso, tam to ide tiez vyborne aj pod AGA, aj pod CGX.
                    Oxcom to skusal na Vampire SAGA grafike a tam mu to divne preblikuje. Na aminete je mnou oficialne vypustena verzia 1.2 aj so zdrojakom. Zatial to vypada tak, ze to vsetkym ide, len oxcomovi nie.
                    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                    Komentovat


                      #55
                      O: Strife AGA

                      Tak prvom rade poviem, že to asi nikto neskúšal alebo o tom nechce písať.

                      Dalibor si borec, teraz to šľape perfektne, bez akéhokoľvek blikania a veľmi ti za to ďakujem. Donate následuje. Na Apollo fórum by bolo dobré o tom napísat, nech Gunnar spraví nápravu.

                      Ale neodpustím si poznámku na programátora, ktorý upravoval port Strife špeciálne pre Vampire V2, a ktorý o tomto probléme musel vedieť. Inak by mu to robilo presne to isté. Toto sa mohlo s Gunnarom riešiť už dávno. ExiE skús tam teda ten problém predostrieť. Možeš použiť aj odkaz z Aminetu na Wild Flying.

                      Komentovat


                        #56
                        O: Strife AGA

                        Skusal si aj s double buffrom aj bez ( ktoru pouzivas radsej ) ? Inac bez double bufra by tam mala byt vidiet chyba ked sa obraz prekresluje. Skusal som to na CGX Amige a ani som si to nejako nevsimol (tu chybu single buffera). Koli tomu sa pouziva double buffer, aby to nebolo vidiet. U mna je teraz tato ScrollVPort verzia pomalsia, lebo pred nou volam WaitBOVP(), ktory caka na spodok obrazoveho luca (nieco ako wait vbl).

                        Ja si myslim ze ten co robil tu verziu predtym na Vampire, tak nejaky double buffer neriesil a jednoducho tam hadzal tie data ako ja teraz. Alebo tam pouziva nejaku fintu o ktorej ja neviem.

                        Napadlo ma vratit sa spat ku verzii 1.2.0 co je na aminete, nechat tam ChangeScreenBuffer pre nas co nam to funguje, vlastne vsetko by ostalo ako je, len pre oxcoma tam pridat parameter -nocgxdblbuf , aby vypol double buffer ?
                        Naposledy upravil DJM; 10.02.2019, 16:10:21.
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          #57
                          O: Strife AGA

                          Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                          Napadlo ma vratit sa spat ku verzii 1.2.0 co je na aminete, nechat tam ChangeScreenBuffer pre nas co nam to funguje, vlastne vsetko by ostalo ako je, len pre oxcoma tam pridat parameter -nocgxdblbuf , aby vypol double buffer ?
                          Dej si chvilku pokoj , treba portni nejakou jinou hru kdyz budes mit tim padem volnou hodinku nebo dve...
                          Postnul jsem to na Apollo forum, tak uvidime.

                          Komentovat


                            #58
                            O: Strife AGA

                            Neviem, ale príde mi to rovnako rýchle s aj bez -cgxdbuf. Mne to na 800 x 600 ide celkom obstojne, tu sú FPS na Vampire 600V2:

                            - 320 x 200 -- 73 FPS
                            - 640 x 480 -- 21 FPS
                            - 800 x 600 -- 14 FPS

                            Skúšané cez -timedemo demo.

                            Autorem citovaného textu je DJM Přejít na původní příspěvek
                            Napadlo ma vratit sa spat ku verzii 1.2.0 co je na aminete, nechat tam ChangeScreenBuffer pre nas co nam to funguje, vlastne vsetko by ostalo ako je, len pre oxcoma tam pridat parameter -nocgxdblbuf , aby vypol double buffer ?
                            Áno, môžeš to urobiť aj tak. Dalo by sa to potom nastavovať aj v ToolTypoch ikony? Na budúci víkend to odskúšam na CyberVisione64/3D.

                            Komentovat


                              #59
                              O: Strife AGA

                              Presnejsi rozdiel zistis v tom timedeme s a bez -cgxdbuf. Predpokladam ze si mal zapnuty aj parameter -mmu, ktory to urychluje.
                              S tooltypmi v ikone som este nerobil. Myslel som len ako parameter v CLI.
                              Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                              Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                              Komentovat


                                #60
                                O: Strife AGA

                                Áno, máš pravdu a rozdiely tam sú, aj keď nie veľké. Tak, tu sú tabuľky FPS:

                                Vampire 600V2 (Gold 2.9 x10) s -cgxdbuf

                                - 320 x 200 -- 56 FPS
                                - 640 x 480 -- 17 FPS
                                - 800 x 600 -- 11 FPS

                                Vampire 600V2 (Gold 2.9 x10) bez -cgxdbuf

                                - 320 x 200 -- 73 FPS
                                - 640 x 480 -- 21 FPS
                                - 800 x 600 -- 14 FPS

                                Čo sa týka MMU, tak mám zato, ze Vampire V2 nemá emuláciu MMU, takže tu je to bezpredmetné. Ale zo srandy som to skúsil aj bez -mmu a rozdiely neboli. Veď áno stačí si vytvoriť klasicky script súbor ako máš v lha archíve Strife na Aminete. Pre mňa je to v ToolTypoch pohodlnejšie, ale to zase nieje prekážka.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X