Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

    I když je SCUMMVM úzce spjato s hrami, rozhodl jsem se založit toto vlákno v aplikačním oddělení.
    Cílem je shromáždit praktické zkušenosti z provozu SCUMMVM na klasických Amigách (AGA, RTG i PPC), jelikož pod OS4 bych vzhledem k dostupnému výkonu nečekal žádné potíže.

    Budu rád, když se podělíte o postřehy z provozu různých her na různých konfiguracích, případně, abychom si mohli pomoci s řešením problémů při spuštění, ladění výkonu a podobně.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

    SCUMMVM je moje velká láska a snažím se ho zprovoznit snad na všem možném . Mám ho v mobilu, v DS, v PSP a tak různě. A i když je to k nevíře - dost často hraju adventury právě skrz SCUMMVM, protože mne adventury vysloveně baví.

    Na Amize jsem měl kdysi s touto aplikací "nějaké" problémy, ale s nejnovějš verzí jsem se rozhodl otestovat většinu novějších her, respektive takových, které na Amize nebyly nikdy vydány.

    Začal jsem tedy testovat Lands of Lore, které jedou na upraveném enginu Legend of Kyrandia. Při spuštění mi to ale hází chybu, že mám poškozený nebo chybějící soubor KYRA.DAT.

    - soubor byl součástí balíku s SCUMMVM
    - stáhnul jsem i aktuální verzi ze stránek SCUMMVM, ale ani to nepomohlo
    - googlil jsem celkem intenzivně, ale nenašel jsem nic zvláštního. Jedna zajímavá zmínka byla, že je potřeba dodržet velikost písmen kvůli "unixovosti" samotného SCUMMVM - ale i to mám v pořádku
    - soubor mám umístěný v "dh0:\Programs\SCUMMVM_AGA"
    - PC verze hry (disketová) je uložená v "dh0:\Programs\SCUMMVM_AGA\Lands of Lore" (tedy včetně mezer, ale to by snad vadit nemuselo - samotná aplikace hru našla a uložila do seznamu)

    Konfigurace: OS3.9, A1200+060, 64 MB RAM, Indivision AGA

    Mohl by se někdo pokusit hru spustit? Dělám nějakou školáckou chybu?

    (PC verze je k nalezení třeba i na rpghry.cz)
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

      Já osobně jsem se párkrát setkal s tím, že mi neběžela hra, kterou jsem stáhnul odněkud z netu. Musel jsem opravdu zapátrat ve svých DOSových zálohách. Takhle to mám třeba u Day of the Tentacle. Vyzkoušel jsem dvě verze z netu, ale pak jsem musel sáhnout po své cracknuté Někdy se mi stane i to, že i když je hra v listu podporovaných, Scumm pro slabší procesory ji neidentifikuje (např. Space Quest V, ktery v 030 verzi prostě podporovaný není...).
      Jinak - na některé hry bohatě stačí i 030ka (samozřejmě s 030 verzí Scummu) s AGA, jiné si člověk vychutná až na 060tce s GK ( třeba Full Throttle...).

      Komentovat


        #4
        O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

        Vyzkoušej tuhle verzi z mého historického archívu:

        Komentovat


          #5
          O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

          Hele díky za snahu, ale ve hře jako takové problém není. Soubor KYRA.DAT není součástí Lands of Lore, ale SCUMMVM.
          (Ale ano, dal jsem si tu práci a tvou verzi sosnul i rozbalil do Amigy - pro jistotu - bohužel tím to zdá se opravdu není).
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

            Aha, tak to potom jo V tom případě to nezbývá než napsat na ofiko fórum.

            Komentovat


              #7
              O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

              Jinak jako co jsem zkoušel jiné hry - například Day of the Tentacle - tak ty jedou bezchybně a skvěle (a krásně rychle).
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

                Tak jsem to rozchodil! Řešení bylo samozřejmě banální - přímo ve SCUMMVM se ještě v kartě "PATH" musí nastavit cesta k "EXTRA" souborům, tedy i k KYRA.DAT!

                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  O: Scummvm

                  SCUMMVM na DraCo 060/50. Zajimavy je ze jsem musel pouzit verzi pro 040. Verze 060 ze stejnyho archivu je nejakej nespustitelnej soubor
                  Beneath a Steel Sky. ScummVM on DraCo 060 CGX
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

                    Nevíte jestli ScummVM 68k verze podporuje stereo zvuk? Zvuk mi přijde mono a poměrně nevalné kvality. Přitom AHI mám nastavené správně.
                    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                    Komentovat


                      #11
                      O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

                      V readme pisu, ze obsahuje "Double buffered 16bit stereo digital SFX and speech", ale tazko povedat - podla ucha mi to pride tiez ako MONO. Nikdy som toto neriesil, lebo sa mi zdal zvuk ok.

                      Zrovna predvcerom som si robil na disku poriadok so ScummVM a prisiel som na to, ze z mnou testovanych verzii ( 68k AGA aj RTG: v1.4.1, 1.5.0, 1.8.0 a 1.8.1 a WOS: 0.7.1) je najlepsia stara verzia 1.4.1, ktoru som si nechal
                      na disku aj v AGA aj v RTG verzii. Zda sa mi totiz rychlejsia ako ostatne skusane verzie a ako v jedinej mi funguju save pozicie v Discworld-ovi. Ostatne verzie mi pri loade vyskocia do WB.
                      Skusal som len tieto hry:
                      Broken Sword 1 - hrat sa da, aj ked je v hiresi, nejde mi rec pocas hry ak tam ma nahodou byt
                      Broken Sword 2 - ten nenajde v 1.4.1
                      Discworld (CD/DOS) - ten som aj presiel v ScummVM, lebo kedysi som mal v emulatore MACa len demoverziu a plnu MAC verziu sa mi nepodarilo zohnat, inac celkom dobre hratelne a paci sa mi
                      Discworld 2 (CD/DOS)- ten uz je v hiresi a je pomalsi, animacie nepozeratelne trhane a celkovo sa mi jednotka pacila viac
                      Feeble Files (CD/AMIGA)- ten ide v pohode, ale ako hra sa mi to nepaci
                      Flight of the Amazon Queen (FLOPPY/AMIGA) - v pohode hratelne, bodaj by nie, ked to je amiga verzia, ale pomocou scummvm rtg si to pustim na grafickej karte
                      Full Throttle - ide v pohode bez trhania, svizne aj animacie
                      Simon the Sorcerer 1 (CD32/Amiga) - bezi skvele aj muzika aj rec a vdaka scummu aj na gfx karte, super hra
                      Simon the Sorcerer 1 (AGA Floppy/Amiga) - v pohode ako aj na amige + zase vymozenost rtg
                      Simon the Sorcerer 1 (CD/Windows) - v pohode, akurat sa mi nepacia tie "midi" hudby, proste CD32 verzia je NAJ
                      Simon the Sorcerer 2 (CD/Windows) - amiga verzia nema hudby, tak som zvolil tuto verziu, ide v pohode ale simon 2 ma nebavi a ani sa mi nepaci, je to iny styl (vsetko cez mapu) ako jednotka a tie midi hudby sa mi tiez nepacia
                      The Curse of Monkey Island (Windows) - animacie trhane lebo je to v hiresi, ale hrat sa to ako tak da
                      The Legend of Kyrandia 3 (DOS) - ide v pohode lebo je v loresi
                      The Secret of Monkey Island (CD/DOS) - ide v pohode akurat mi nejde zvuk ani hudba
                      Indy Jones a Larry5 amiga verzie idu v pohode...

                      WOS verzia mi vyhovuje pre hru Broken Sword 2.
                      Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                      Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                      Komentovat


                        #12
                        O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

                        Este jeden maly postreh:

                        V Options/Audio/AdLib emulator su 2 moznosti:
                        -> DOSBoxOPL emulator - hry s touto emulaciou sa mi zdaju sviznejsie
                        -> MAME OPL emulator - s touto zase pomalsie
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          #13
                          O: SCUMMVM - vlákno pro řešení problémů

                          Asi je naivni ocekavat verzi 2.0 pro klasicke Amigy, co?
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            Mate niekto SCUMM funkcny na A1200 s Vampirom ? Mne to nechce fungovat, pada to do ciernej obrazovky, alebo amiga zmrzne uplne. Skusal som AGA verziu, aj RTG verziu z Aminetu.
                            A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                            Komentovat


                              #15
                              Tak zkus jeste tuhle verzi https://artishq.wordpress.com

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X