Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Gtk-Mui projekt

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Gtk-Mui projekt

    Protože mám teď spousty práce, tak občas potřebuji rychlý relax. A protože nejsem gamesmen podíval jsem se po něčem praktičtějším . A padla volba na projekt gtk-mui, tento projekt existuje možná 5 možná 7 let. A za celou dobu do repozitáře krom autora nikdo nepřispěl. Proč? Je tento projekt špatný? Je vněm například napsaná aplikace Janus-UAE, GUI UAE emulátoru pro AROS. A tak jsem se jal podívat jaké jsou požnosti portace GTK aplikací, no nejsou veliké. GTK je rozsáhlý projekt a přepsat ho je pro jednoho sebevražda. Ale autor kus práce přece jen udělal a tak jsem vzal dvě aplikace. Na test jsem použil klasiku v podobě GtkTetrisu a jednoduchého ogg playeru. A protože jsem v Gtk nikdy nic nepsal vzal jsem to i jako učení. Pro zprovoznění GtkTetrisu bylo potřeba přidat do gtk-mui další funkci na vykreslování, a se zadařilo. Zbytek už nebyl takový problém.

    a zde je výsledek:
    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: tetris5.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 130,0 KB
ID: 112402

    Dalé jsem do gtk-mui projek tu přidal funkci statusbar a ještě pár drobností. Potřebné pro Ogg player
    a zde výsledek:
    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: gtk_ogg_player.png
Počet zobrazení: 1
Velikost: 60,9 KB
ID: 112403

    Výsledek je pro mě ten, že projekt není špatný ale asi není tak daleko aby byl pro méně zkušené. Což možná většinu odradí
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Gtk-Mui projekt

    Výborně, gratuluju! To bude mít o1i jistě radost, až uvidí ty přírůstky
    AmigaOS // AROS

    Komentovat


      #3
      O: Gtk-Mui projekt

      Autorem citovaného textu je Sindlarv Přejít na původní příspěvek
      Výborně, gratuluju! To bude mít o1i jistě radost, až uvidí ty přírůstky
      S o1i-m jsem mluvil, posílal jsem mu ty úpravy do repozitáře. Byl nadšený, už nevěřil že by někdo něčím přispěl. Snad mu to dodá trochu energie pro další práci
      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

      Komentovat


        #4
        O: Gtk-Mui projekt

        Jenom tiše závidím.........
        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

        Komentovat


          #5
          O: Gtk-Mui projekt

          Každá aktivita je v komunitě vítána a přeju spoustu dalších úspěšných projektů.

          Jak už jsi napsal, někdy když má člověk spoustu práce, odreagováním se může stát i práce na vlastním projektu. Nejtěžší je se do toho pustit, pak už to jde samospádem a pokud výsledek ocení i ostatní, pak je to skvělý pocit.

          Jen tak dál.
          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

          Komentovat


            #6
            O: Gtk-Mui projekt

            To je dobry pocin.

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X