Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Logo Furia - Navrh

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Logo Furia - Navrh

    I live the first one better!!!
    Full of WIN Bobo mate
    Visit my Amiga Blog here: http://www.mfilos.com
    [A4000D] http://www.amibay.com/showthread.php?t=18754 - [A600] http://www.amibay.com/showthread.php?t=5726

    Komentovat


      #17
      O: Logo Furia - Navrh

      Dlzen si nikto nebude vsimat, zalezi len na nas (resp. na Boobovi. smile:, ci si ho tam dame. Mne sa tiez paci 1B. Mozno ze by sa viac hodilo hranatejsie F-ko.
      A1200/KS3.1/34MB/030/50MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION/A1200/KS3.1/66MB/060/66MHz/16GB SD-IDE/INDIVISION MK2/WHDLOAD REG/

      Komentovat


        #18
        O: Logo Furia - Navrh

        Moj navrh bol zatial iba v hlave mi koluje : Amiga 600 ktora cca v 3/4 konci do pismena F a pokracuje uria s previsom ako na 1B. Amiga mala byt iba black and white aj text. Ak sa mi podari nieco skusim aj ked to 1B je podla mna super. Akurat farbu bodky amiga cervenu bez dlzna.
        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

        Komentovat


          #19
          O: Logo Furia - Navrh

          Páči sa mi tá verzia loga čo poupravil Jack-3D..
          Dĺžeň nad U tam je, aj nie je.

          Kto nemá v jazyku dĺžne a mäkčene (čárky a háčky) , ten ho tam nevidí.
          A my čo máme trošku rozvinutejšiu reč a aj väčšiu slovnú zásobu, ho tam vidíme.
          Myslím tým anglicky hovoriaci svet verzus slovanský svet. I keď, ak sa nemýlim, tak nejaké dĺžne majú aj francúzsky a španielsky hovoriaci.

          Ideálne logo by malo byť v maximálne dvoch farbách. Človeku sa skôr páčia jednoduché veci. A príliš farebnosti zabíja podstatu loga.

          A treba vždy rátať s tým, že logo sa nie len zobrazuje na obrazovke ale sa aj tlačí na rôzne materiály a povrchy. Netreba zbytočne minúť peniaze na plnofarebnú tlač. Niekedy to ani nie je technicky možné tlačiť plnofarebne. Napríklad ak sa logo netlačí ale vyšíva.

          Preto napríklad ten návrh od Venoxa s tým boingballom je zlý. I keď ako obrázok je to pekné a milé. No ako logo je to zlé. Je to vlastne plnofarebný obrázok. Čiže nevhodný na logo.

          Robil som pár rokov v reklamke ako grafik. Aj som si nachystal zopár nápadov na logo pre Furiu, ale bohužiaľ nemám čas to dokončiť.

          Poznám majiteľa jednej reklamky čo má: velkoformátovú tlač, tlač na malé predmety, sieťotlač na textil, 16 farebnú vyšívačku, laser na gravírovanie. Takže ak treba, môžem zabezpečiť dobré ceny...









          Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
          Jsem také pro čárku nad Ú:

          [ATTACH=CONFIG]4211[/ATTACH]

          Jsem v práci, tak tu mám jen mspaint, ale až přijdu somů, zkusím v Corelu taky něco svého...

          Mimochodem, chceš logo na Fúrii jako celkové, nebo jen pro nový typ FÚRIA EC020?
          A1230, A1260, A600, Furia EC02, S628, A2K | ZX 81, Spectrum 48, 48+, 128, +2A, +2B | Sord M5 | C 64 |Atari 1040 STFM, 800 XE, XL | Didaktik Kompakt, M, Gama | Ondra | PMD 85 | PP 01 | Sharp MZ-721

          Komentovat


            #20
            O: Logo Furia - Navrh

            Graficky navrh na logo som zadal niekomu kto ma s tym skusenost (nemozem robit vsetko). Ako pisal bogy, logotyp musi byt jednoduchy a lahko indentifikovatelny. Taktiez treba prihliadat aby sa logo lahko reprodukovalo, ideal 1-2 farby. Tiez musi mat proporcie aby lahodilo oku, najlepsie ak splna Zlaty rez. S dlznami ciarkami a hacikmi je to nasledovne, ak logotyp bude pouzivany medzinarodne, nema to tam co hladat. Pretoze akcenty nikto nevie vyslovit a dochadza k trapnym situaciam, zamenam prekrucanim pri vyslovnosti. Navrhy som sem zamerne zavesil aby som zistil Vas nazor, bez toho aby som niekoho nazor zatracoval. Tiez netvrdim, ze navrh je idealny....
            Mimochodom tiez pracujem v grafickej oblasti uz 19 rokov pre zahranicny trh a mam to aj vystudovane.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #21
              O: Logo Furia - Navrh

              Autorem citovaného textu je bogy Přejít na původní příspěvek

              Preto napríklad ten návrh od Venoxa s tým boingballom je zlý. I keď ako obrázok je to pekné a milé. No ako logo je to zlé. Je to vlastne plnofarebný obrázok. Čiže nevhodný na logo.
              Nejde o ten nápis (logo) jako takový, klidně ať je ofiko logo Fúrie jen těch pět písmen, ale prostě na triko je to nedostatečné. Logo jde kombinovat s dalšími pozadími / popředími / efekty, chci aby když si na sebe vezmu takové triko, tak kdo aspoň trochu zná staré počítače, aby hned poznal že je to Amiga related. A to mi skutečně maličký nápis Amiga 600 Accelerator nesplňuje. Jde mi o vzhled obrázku na triku, ne o logo jako takové.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #22
                O: Logo Furia - Navrh

                Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                Nejde o ten nápis (logo) jako takový, klidně ať je ofiko logo Fúrie jen těch pět písmen, ale prostě na triko je to nedostatečné. Logo jde kombinovat s dalšími pozadími / popředími / efekty, chci aby když si na sebe vezmu takové triko, tak kdo aspoň trochu zná staré počítače, aby hned poznal že je to Amiga related. A to mi skutečně maličký nápis Amiga 600 Accelerator nesplňuje. Jde mi o vzhled obrázku na triku, ne o logo jako takové.
                Na prednej strane Logo Furia a bocnej strane tricka moze byt Boing Ball? V dnesnej dobe jestvuje kopec agentur co ti dokazu potlacit co kolvek aj plnofarebne za jednotnu cenu bez navysenia.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #23
                  O: Logo Furia - Navrh

                  Mne sa paci prvy navrh s upravou Jacka-3D. V podstate len my domaci budeme vediet, ze tam dlzen patri, alebo ma byt, v zahranici im to bude jedno a aj tak bude kazdy pisat Furia a vyslovovat tiez Furia a myslim, ze budeme vediet o com hovoria

                  Falcon_11
                  Powerbook G4 A1138, MOS 3.18, MACOSX Tiger + LubuntuPPC 16.04
                  Mkr. Tower Inf. II, Amiga 1200, BPPC603e+/210MHz/060/50MHz, 256MB Ram, BVision, SCSI 2.5" 80GB, AOS3.2,MOS,AOS4.1FE
                  E/Box Tower, Amiga 1200, Blizzard 1260/50MHz, 128MB Ram, Mediator 1200TX, Voodoo 3 2000, SB128, Fast ETH, CF 8GB, AOS3.9
                  Amiga 600, X601, Furia EC020, SMC PCMCIA WiFi Network Card
                  AmigaCD32 + TF330 64MB RAM, Paravision_SX1, 8MB Ram


                  registered on https://amigamap.com/amiga-slovak_republic.html

                  Komentovat


                    #24
                    O: Logo Furia - Navrh

                    Taky potřebujeme jedno malé logo na samolepce, hodlám si na A600 vylepit že je powered with Furia.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #25
                      O: Logo Furia - Navrh

                      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                      Jsem také pro čárku nad Ú:

                      [ATTACH=CONFIG]4211[/ATTACH]

                      Jsem v práci, tak tu mám jen mspaint, ale až přijdu somů, zkusím v Corelu taky něco svého...

                      Mimochodem, chceš logo na Fúrii jako celkové, nebo jen pro nový typ FÚRIA EC020?

                      Ja bych byl za ještě větší potlačení písmena "Ú". Čáru nad "U" bych nechal rozdělenou, ale ponechal bych barvu černou. I když někteří cizinci neví smysl dlouhého "Ú", ví smysl krátkého "i". Pokud bych viděl červenou tečku nad písmenem "i" automaticky bych se pokusil přiřadit i smysl červené čárky nad písmenem "U" a to může být hodně matoucí.
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #26
                        O: Logo Furia - Navrh

                        Já si myslím, že bychom měli být hrdým národem československým a nehandrkovat se, zda udělat čárku, která je mimochodem součástí našeho jazyka a kultury, či ji popřít. Proč popírat, že z našich končin pochází také spousta skvělých věcí a neustále se vůči zahraničí "omezovat"? Omezuje se někdo vůči nám? Myslím, že zájemce o kartu nebude řešit, jestli se mu to podaří vyslovit krátce a nebo dlouze (dokonce i sami cizinci se leckdy sami mezi sebou přou o výslovnosti svých vlastních slov) a rozhodně nikdo, kvůli tomu, nemění tradiční značku. Copak Peugeot upravoval značku, na níž jsou Francouzi hrdí a někteří lidé ji neumí správně vyslovit? Ne! Prostě ukázal kvalitu a zákazník se rád naučil správně vyslovovat jméno značky. Byl jsem několik let v cizině a i když se snažíme neustále (viz. zmiňovaná Škoda) podsouvat "ošizený" název jak pro blbý, tak jsem se setkal se spoustou fanoušků této značky, kteří ji uměli bravurně vyslovit a byli na to patřičně hrdí, že nepatří ke konzumentům, co se nezmůžou na nic jiného nežli papouškovat "Skoda-Zkoda a jiné paskvily". Trochu jsem se rozvášnil, ale jen tím chci říci, že máme být na co hrdí a také bychom to tak měli prezentovat.
                        Naposledy upravil CodEx; 05.04.2013, 12:22:20.
                        A1200, Blizzard 1230/50MHz, 64MB RAM, CF-IDE 2GB, WHDLoad registered; CD32; C128, FDD 1541 II; C64 I, FDD 1541 I, UK1541 2GB
                        A600 HD,
                        2MB Chip, Fúria EC020 inside

                        Komentovat


                          #27
                          O: Logo Furia - Navrh

                          Hjondé woe
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #28
                            O: Logo Furia - Navrh

                            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                            Hjondé woe
                            Ale pytchu, to je Hynduáj... )

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X