Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

    Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
    Stačí si zaspomínať akým tempom ratal počítač ťahy v UFO alebo HistoryLine. Tie hry by na holej A500 museli byť peklom na zemi.

    JA sem drvil Ufo na A600 a jak sem si mlaskal
    WinUae

    Komentovat


      #17
      O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

      Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
      Netreba zabúdať že 060 na 50 MHz je ekvivalentom Pentia na 100 MHz ! Takže každý čo má 060 pretaktovanú na 100 MHz tak by sa mal merať s Pentiom na 200 MHz.
      Tymto si si uplne isty..? Niekedy okolo roku 2000 som mal doma okrem A1200 este aj starsie P133. Kamos raz priniesol BPPC na 160MHz a pomocou nejakych benchmarkov sme ich testovali. Hodnoty dhrystones/whetstones/mips boli velmi podobne, tak sme usudili, ze tie procaky su si podobne (hoci vykonovo bola PPC Pentiom valcovana ako v 3D hrach, tak pri pozerani VideoCD). Zeby bola 060 na nizsej frekvencii vykonnejsia? Na tej jeho karte bola 040, takze 060 sme otestovat nemohli. Ako je to teda?
      ???

      Komentovat


        #18
        O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

        Aby nedoslo k omylu. Porovnavat frekvenciou, nie vykonom. To je Pentium niekde uplne inde. Motorola udavala frekvenciu externu ale Intel internu, ktora je dvojnasobna externej. Keby vyrabal MC680x0 Intel, vsetky procesory by boli oznacene dvojnasobnou frekvenciou ako udavala Motorola.

        Tiez si treba uvedomit ze prakticky vseky Pentia mali CacheLevel2, co na Amige nema ani PowerPC a druha vec, ze Amiga pouziva SIMM pamate, kdezto PC vtedy preslo na SDRAM. Takze uz tieto zakladne podmienky davali vyhodu PC. A potom este graficke karty a hned za nimi 3d akceleratory.

        Prave preto ze MC68060 uz nebola konkurencie schopna s Pentiom, presla Motorola spolu s IBM a Apple na PowerPC.
        A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

        Komentovat


          #19
          O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

          Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
          Všetky hry ktoré na PC vyžadovali minimum 486DX niečo a nešli spustiť na 386, tak to bolo práve pre matematický koprocesor. Napr. Command & Conquer ak si dobre spomínam tak vyžadoval matematický koprocesor (a určite aj ďalšie ho vedeli minimálne využiť). O arkádach sa nikto nebaví, čo by tam tak asi rátal..
          No pokiaľ máš na mysli Command & Conquer - predchodcu C&C Red Alert, tak ten som hrával na 386 SX 40 MHz. Pokiaľ bolo na obrazovke viac jednotiek, šla rýchlosť rapídne dole, ale nebolo to zas až tak často. Výborná hra, ktorú som dohral za obe strany. Pár krát som zbehol s PC k susedovi a hrali sme proti sebe po sériovom kábly. Red Alert som už nejako vynechal
          Amiga - PMD 85

          Komentovat


            #20
            O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

            Tak potom nevyzadoval FPU, 386SX nemal FPU, dal sa osadit zvlast do patice tak ako mala Motorola 68881/2 FPU. Tak to dohanali frekvenciou proceosora. SX verzia mala len 16 bit externu zbernicu, DX verzia uz bola plne 32bit. 486DX uz mal integrovany FPU, 486SX bola bez..
            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

            Komentovat


              #21
              Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

              Autorem citovaného textu je voodoo Přejít na původní příspěvek
              Tak potom nevyzadoval FPU, 386SX nemal FPU,
              Matne si vzpominam, ze se pouzival FPU emulator, coz fungovalo plnohodnotne a v mnoha pripadech, kdy FPU nebylo vyuzivano prilis intenzivne, to nebylo vubec poznat. Tim nemyslim v tomhle pripade, jen si pamatuji ten emulator, aby slo na SXku spustit soft, co pozadoval FPU.
              Naposledy upravil Doda; 10.04.2013, 23:37:30.

              Komentovat


                #22
                O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                C&C jsem zcela jistě hrál na 386DX40... znamená to tedy, že někdo naprotuje C&C na Amigu?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #23
                  O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                  Hra bola uvolnená, ale zdrojáky neviem. A bez týchto zdrojákov to ťažko niekto naportuje. Ale bolo by pekné tú hru vidieť na Amige.
                  A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                  Komentovat


                    #24
                    O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                    OpenRedAlert: http://powerpc.lukysoft.cz/strategie...rt-pro-morphos a myslím, že to existuje i na OS4.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #25
                      O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                      No jó, OS4, o tom vím, já mluvím o klasické Amize .
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #26
                        O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                        Přemluvte Novacodera ;o) On přepisuje kódy z SDK na nativní 68k+AGA ;o)
                        http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                        Komentovat


                          #27
                          O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                          Tohle (pridavani bufferu) znamena co? Jak a proc se to dela? Nebo, kde si o tom muzu neco precist?
                          Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                          Po přidání buffers to jede krásně (na videu mám jen 1000, takže loadingy jednotlivých obrazovek chvilku trvají... ale když naložím jednou tolik, je to plně hratelné).

                          Komentovat


                            #28
                            O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                            Prečítať si to môžeš v tejto Příručka uživatele II- http://www.amigaportal.cz/knihovna/p...kauivateleII./

                            Addbuffers - je príkaz AmigaDosu, ktorým pridáš zariadeniu (DF0: HD0: aj CF0 dodatočný blok z pamäte Amigy. Zrýchli tým načítanie z disku, lebo všetky dáta nemusí čítať znova z harddisku, ale z tohto bloku pamäte. Je to niečo ako cache pamäť disku, len nie na zariadení samotnom, ale v RAM Amigy.
                            A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                            Komentovat


                              #29
                              O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                              Já jsem si příkaz ADDBUFFERS přidal do startup-sequence (teda ono tam asi někde schovanej je, ale nebyl jsem schopen ho najít), momentáně má DH0: 3300 bufferů a je to hodně znát (zejména u těchto portů).
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat


                                #30
                                O: Heroes 2 i pro AGA a 68k (Zaspal jsem dobu???)

                                Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                                Já jsem si příkaz ADDBUFFERS přidal do startup-sequence (teda ono tam asi někde schovanej je, ale nebyl jsem schopen ho najít), momentáně má DH0: 3300 bufferů a je to hodně znát (zejména u těchto portů).
                                pokud to beres jako permanentni nastaveni, pak je lepsi to v HDToolBoxu nastavit rovnou (Buffers) a neprodluzovat si cas bootovani prikazem addbuffers...

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X